זיו: "מכבי וגם אירופה הן אופציות עבורי"

הגארד של גלבוע מסכם עונה וחושף את התוכניות שלו לעתיד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.07.20 - 17:41

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

פחות מ-24 שעות חלפו מאז ההפסד הדרמטי של הפועל גלבוע/גליל בחצי גמר הפיינל פור למכבי תל אביב ואחד מכוכבי הקבוצה העונה, יפתח זיו, בחר לשתף את האוהדים על תחושת ההחמצה. כמו כן, הגארד סיכם את העונה המוצלחת שלו בפן האישי וגם דיבר על תוכניותיו לעתיד.

העונה הנוכחית הייתה קפיצת מדרגה גדולה מבחינת הגארד, שמקשרת אותו בשבועות האחרונים עם מעבר לקבוצה גדולה יותר. העובדה שסיים את חוזהו בגן נר, מגדילה את הסיכוי לכך. "מכבי זו באמת אופציה עבורי, זה מועדון גדול עם שחקני יורוליג, שנמצא בטופ האירופי. גם לצאת לשחק באירופה במקומות כמו ספרד, צרפת ואיטליה, זה משהו שהסוכן שלי עובד עליו מאוד חזק", הודה זיו בראיון לתכנית הרדיו של ערוץ הספורט - "חמש באוויר".

"אני מאמין שיש לי עוד הרבה לתת וכי זו רק ההתחלה", התייחס הגארד לפריצה שלו העונה והוסיף: "אני לא חושב שזו פריחה מאוחרת, אני הרבה שנים בליגה ומקבל את דקות המשחק. זה פשוט בא יותר לידי ביטוי העונה עם הצלחה".

כמו כן, כוכב גלבוע/גליל התייחס למשחק הצמוד מול הצהובים, שלצערו נגמר בצורה כואבת: "היה לי לילה לא פשוט ולא הצלחתי להירדם. הייתה הרגשה שאנחנו יכולים לעשות משהו יפה, משהו גדול. אבל אני גאה במה שכן שעשינו".

"אומרים שמול מכבי אתה לא יכול להוביל במחצית, אתה צריך להיות במינוס 7-8, שזה מה שהיה. כשחזרתי הביתה וראיתי את המשחק בשידור חוזר, שמעתי את אחד הפרשנים שאמר: 'האם לגלבוע יש את מה שצריך לעשות, להרדים את מכבי שלושה רבעים ולחזור לנצח'. אני לא אגיד שזה מה שתכננו לעשות, אבל זה מה שכמעט קרה", הוסיף זיו.

זיו התייחס גם לסל המדהים של סקוטי ווילביקין, שהכריע את ההתמודדות: "זו הייתה זריקה קשה, הוא לא ראה את הסל. אני מאמין מאוד בהגנה שלי ואולי הייתי יכול לעשות משהו יותר טוב, לא רוצה להגיד שכן כי עשיתי את מה שיכולתי. הוא ווינר לא קטן".

הגארד דיבר גם על סוד ההצלחה, כשהקבוצה חזרה לאחר פגרת הקורונה אטרקטיבית וטובה יותר: "יש לנו חיבור טוב ואנרגיות מעולות, מחויבות של הישראלים, הגיעו זרים רעבים וצעירים, שחיכו רק להזדמנות להוכיח. ליאור וגיא חיברו אותנו טוב מאוד, זה לא בא ברגל. זו נקודת זכות לצוות האימון".