סוף עידן: חולון שחררה רשמית את הרוש

הקבוצה ניצלה אפשרות יציאה, הקפטן עוזב אחרי 9 עונות

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  02.08.20 - 09:46
תחילת כתבה

הפועל חולון נפרדה היום (ראשון) באופן רשמי מהסמל הכי גדול שלה: אחרי תשע עונות (כולל חצי עונה בהפועל אילת), היא הודיעה לשלומי הרוש כי הוא לא בתכניות לעונה הבאה, והוציאה גם הודעת פרידה רשמית לאחר מכן.

הרוש חתם בקיץ שעבר על חוזה לשנתיים, אך לשני הצדדים הייתה אופציית יציאה - אותה חולון תכננה לנצל. הרוש בן ה-32 בעצם הפך לשחקן חופשי ויחפש קבוצה בליגה הראשונה לקראת עונת 2020/21.

"אנו מודים לשלומי על שנים של תרומה והישגים ומאחלים לו הצלחה רבה בהמשך הדרך. אין ספק שלשלומי יש חלק לא מבוטל בהצלחתו של המועדון בשנים האחרונות ובחזרתו לצמרת הכדורסל הישראלי", נכתב בהודעה הרשמית של חולון.

יו"ר המועדון, איתן לנציאנו: "לאחר שנים רבות הוחלט להיפרד מהקפטן שלנו בלב כבד, חולון ידועה כמי שמכבדת את סמליה ותמיד ידעה לכבד אותם ושלומי אכן סמל שהיה חלק מהמועדון במשך 9 שנים. לצערנו אנו נמצאים בתקופה בה חלק מהדברים לא מסתדרים כבדרך כלל, יש לא מעט סיבות ביניהן המצב הנתון של המועדון בפרט והכדורסל בכלל. מיותר לציין את אהבתי האישית לשלומי ובטח את הערכת הקהל והמערכת לאורך השנים. אני רוצה לאחל לשלומי בשמי ובשם כל האוהדים המון הצלחה ואין לי ספק שדרכינו יצטלבו בהמשך, תודה קפטן".

הרומן של הרוש עם הפועל חולון התחיל אי שם בקיץ 2011, כאשר הגיע מהפועל כפר סבא, ששיחקה באותם ימים בליגה הלאומית. הרוש קנה את מעמדו לאט לאט במועדון, הפך ליקיר האוהדים ואף מונה לקפטן בפתיחת עונת 2013/14, עונתו השלישית בקבוצה בסך הכל.

בתשע העונות האחרונות, הייתה להרוש חצי עונה אחת שבה עבר להפועל אילת (2015/16), לאחר שלא הצליח לסכם על חוזה חדש. אלא שלאחר חצי עונה בלבד חזר לקבוצה שאיתה הוא מזוהה ועזר לה במאבקי ההישרדות.

העונות שלאחר מכן היו הטובות ביותר מבחינה קבוצתית הרוש - הוא סיים עם חולון במקום הראשון בסיום הליגה הסדירה (2016/17), הגיע לגמר הפיינל פור (2017/18) ובאותה עונה רשם את רגע השיא בקריירה - זכיה בגביע המדינה, אותו גם הניף בעצמו. בסך הכל, הרוש רשם 284 משחקים במדי הפועל חולון במסגרת הליגה, בהם קלע 1944 נקודות.