רעידת אדמה בבירה: טימור עוזב את הפועל ירושלים

האופציה על הקפטן לא תמומש, והוא יעזוב אחרי שש שנים. הפועל ת"א, חיפה, ראשל"צ והפועל חיפה מעוניינות. אדם אריאל מועמד להחליפו, בלאט צפוי להישאר כמושאל מאלבה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  04.08.20 - 14:09

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

סוף עידן בהפועל ירושלים: בר טימור נפגש היום (שלישי) עם הנהלת המועדון והתבשר כי הוא לא ממשיך - ואחרי שש עונות, הוא יחפש קבוצה חדשה.

מחזיקת הגביע היתה צריכה להודיע לטימור עד היום האם היא מממשת את האופציה עליו - ובחרה כאמור שלא לעשות כן. לפיכך, החל מהיום בר טימור יהפוך לשחקן חופשי.

טימור בן ה-28 יהיה אחד השחקנים המבוקשים ביותר בקיץ הקרוב, כאשר קבוצות רבות כבר הביעו בו עניין, ביניהן הפועל תל אביב, מכבי חיפה, מכבי ראשון לציון והפועל חיפה.

מבחינת ירושלים, המועמד המוביל להיכנס לנעליים של טימור הוא אדם אריאל, שמעוניין מצידו לחזור למועדון נעוריו. בימים הקרובים הקבוצה תקבל תשובה מתמיר בלאט, שיצטרך לבחור האם להישאר מושאל (מאלבה ברלין) לעונה נוספת לירושלים, או לצאת לאירופה.

טימור הגיע להפועל ירושלים בקיץ 2014 מאלבה ברלין ומיד הפך לאחד השחקנים המזוהים עם המועדון ולחביב הקהל. את הכרתו כ"סמל" אדום הוא קיבל באופן סופי בקיץ 2017, כאשר לאחר שכבר סיכם במכבי ת"א, החליט לבצע פניית פרסה ולהישאר כשהוא מסביר ש"יש דברים שהם מעבר לכסף". בעונה האחרונה, לאחר עזיבת ליאור אליהו, הוא מונה לקפטן.

לטימור היה חלק מרכזי בבהישגים הגדולים בהיסטוריה של הפועל ירושלים: הוא היה שותף לאליפות הראשונה ב-2015 וגם לשניה ב-2017. כמו כן, הוא זכה בשני גביעים, בעונה שעברה ובעונה הנוכחית - אותו הוא גם זכה להניף. בסיום עונת 2015/16 קטף גם תואר אישי, כשנבחר לשחק השישי של העונה.

בניגוד לטימור, מי שצפוי להמשיך הוא תמיר בלאט. הרכז, כידוע, חתום באלבה ברלין לשלוש עונות, ובעונה הבאה יושאל. היתה לו הצעה מקבוצה בספרד, אותה הוא ככל הנראה ידחה - והכיוון הוא להישאר בבירה לעונה שלישית ברציפות.