הוועדה קבעה: טעויות לטובת מכבי בפיינל פור

האלופה ניצחה את חצי הגמר והגמר בצורה דרמטית ונהנתה משריקות השופטים בשניות הסיום בהיכל. עבירה לטובת גלבוע גליל לא נשרקה. מונרו לא ביצע עבירה על סטודמאייר

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  04.08.20 - 16:07

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

מכבי תל אביב זכתה בשבוע שעבר באליפות השלישית ברצף ובסך הכל הצהובים הכניסו צלחת מספר 54 לארון התארים המפואר. את התואר אף אחד כבר לא יצליח לקחת לקבוצה של יאניס ספרופולוס, אך היום (שלישי) בוועדה המקצועית של איגוד השופטים קבעו כי מכבי נהנתה מטעויות קשות במשחקי חצי גמר וגמר הפיינל פור.

בחצי הגמר מול הפועל גלבוע גליל מכבי ניצחה כאמור משלשה של סקוטי ווילבקין 2.7 שניות לסיום ועלתה ל-78:81, אך על פי הוועדה המקצועית התבצעה "טעות קשה שלא נשרקה עבירה לזכות גלבוע (יפתח זיו) בשניות הסיום", עוד לפני המהלך המכריע של כוכב מכבי.

בגמר מול מכבי ראשל"צ בו מכבי ניצחה 81:86 דריל מונרו הורחק בעבירה חמישית, 35 שניות לסיום כאשר הצהובים הובילו בנקודה. הוועדה המקצועית קבעה כי התבצעה "טעות בשריקה לעבירה נגד שחקן ראשל"צ (מונרו)". אמארה סטודמאייר כזכור קלע את שתי קליעות העונשין ומשם הדרך לצלחת הייתה בטוחה יותר.

כמו כן, בוועדה נקבע שההרחקה של ווילבקין ברבע הגמר מול הפועל ת"א הייתה נכונה ושלא היו טעויות בדרבי הראשון ברבע גמר הפלייאוף. בנוסף, נרשם כי הייתה "טעות בהגדרת זמן השעון בשנייה האחרונה (הזריקה האחרונה של אריאל הייתה בזמן החוקי)", בזריקה המכריעה בחצי הגמר בין הפועל ירושלים למכבי ראשל"צ.