יוזמה: הפחתת קנס ומענק להפועל ת"א

4 קבוצות גדולות מובילות מהלך לשינוי בנוגע לרישום הזרים

רועי כהן
רועי כהן  19.08.20 - 09:23

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

הקבוצות הגדולות בליגת העל מנסות ליזום מהלך שבמסגרתו הקנס על רישום חמישה זרים לליגה יופחת רטרואקטיבית מ-500 אלף שקלים ל-375 אלף שקלים. בנוסף, מתגבשת יוזמה להעניק להפועל ת"א מענק מיוחד בגובה 35 אלף שקלים למשחק בגין השתתפותה במוקדמות ליגת האלופות, כשלכל היותר יהיו שני משחקים, כך נודע לערוץ הספורט.  מנהלת הליגה אישרה עקרונית את המהלך, אך הוא טעון את אישור ארגון השחקנים.

הקבוצות שיוזמות את המהלכים הן מכבי תל אביב, הפועל ירושלים, הפועל תל אביב ועירוני נס ציונה. למעשה, מדובר בשיתוף פעולה ראשון של מכבי ת"א עם הקואליציה שהתגבשה בראשות ירושלים, הפועל ת"א ונס ציונה. נציגי הקבוצות הגיעו להסכמה בנושאים הנ"ל ומתכוונים להביא את ההצעה לאישור דירקטוריון הליגה בישיבה הבאה.

היוזמה באה בעקבות הקשיים התקציביים שהקבוצות מתמודדות עימם בצל הקורונה. הקבוצות טוענות כי אין מקום להשתת הקנס המקורי בגובה 500 אלף שקלים כאשר קיים חוסר ודאות לגבי התקציבים בעונה הקרובה. מנגד, המהלך צפוי להיתקל בהתנגדות חריפה של חלק מהקבוצות שרשמו רק ארבעה זרים בעונה בחולפת, מכיוון שסכומי הקנס אמורים להתחלק בין הקבוצות שרשמו מספר נמוך יותר של זרים.

אחד מראשי הקבוצות שמתנגדות למהלכים הביע תרעומת על היוזמות: "הקבוצות האלו מנסות לקחת את תקציב המנהלת ולעשות בו כבשלהן. משתמשים בקורונה כתירוץ להתחמק מקנסות שהוסכם עליהן לפני יותר משנה, ובו בזמן להעניק להפועל ת"א מענק שבכלל לא מגיע לה מכיוון שהיא לא זכאית לו על פי המיקום שלה בליגה בעונה שעברה".

מנגד גורם באחת הקבוצות שיוזמות את המהלכים אמר: "המנהלת חייבת להפגין גמישות לנוכח נזקי הקורונה. כמו שהסכימו להקפיא את חוק המתאזרחים, כך צריכים לחשב מסלול מחדש בכל הנוגע לקנסות הכבדים על מספר הזרים. יש להדגיש כי הבקשה שלנו היא להפחית את הקנס על העומה החולפת ולא על העונה הבאה".