הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

החוזה של קוק בהפועל ת"א בוטל, דיבלר חתם

הקלעי לא הצליח להסדיר את הגעתו, אקס אנדולו ימלא את החלל

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  06.09.20 - 16:37
תחילת כתבה

פתיחת קמפיין ליגת האלופות כבר מעבר לפינה, וההכנה של הפועל ת"א ספגה מכה: חוזהו של דקוואן קוק, הרכש הנוצץ מנס ציונה, בוטל מכיוון שלא הצליח להסדיר את הגעתו לישראל. אלא שהאדומים לא ביזבזו זמן והחתימו מחליף. ג'ון דיבלר, הקלעי המחונן ששיחק בעברו באנדולו אפס ודרושפאקה, יצטרף וינחת בישראל כבר במהלך היום.

"מאז חתימתו של דקוואן בהפועל, ניסה השחקן, ללא הצלחה, לקבל דרכון שיאפשר את הגעתו לארץ", הסבירו בהפועל ת"א את השינוי בתכניות. "בימים כתיקונם מדובר בהליך טכני שלוקח ימים ספורים, אבל בימי הקורונה תהליך זה התברר כסיפור ארוך. בחוזהו של השחקן הוכנס מראש תאריך יעד בו הוא צריך לנחות בישראל ולהצטרף לאימוני הקבוצה, אחרת החוזה לא ייכנס לתוקף".

"לצערנו, בשלב זה לא הצליח השחקן להסדיר את הגעתו לארץ. מכיוון שאין לנו צפי לתאריך בו יוכל השחקן להגיע, הוחלט לוותר על שירותיו. הצוות המקצועי של המועדון לא הפסיק לבחון חלופות בשוק השחקנים כחלק מהערכות שלנו לסיטואציה הזו, במטרה להחתים שחקן שישלים את הסגל לעונת 20/21".

דיבלר (32, 1.98), מי שימלא את החלל, הוא קלעי מחונן שנבחר במקום ה-51 של דראפט 2011. לאחר שלא קיבל הזדמנות בליגה הטובה בעולם, הוא החל את דרכו האירופית בפנאיוניוס היוונית, ואחרי עונה אחת עשה רילוקיישן לטורקיה - שם העביר את מיטב שנות הקריירה שלו. הוא שיחק, בין היתר, בארבע מהקבוצות הגדולות בטורקיה: אנדולו אפס ודרושפאקה, כאמור, וגם בגלאטסראיי ובשיקטאש.

"בעקבות העניינים הטכניים שמנעו מדקוואן קוק להגיע לישראל, חיפשנו שחקן עם תכונות דומות שייתן לנו קליעה לשלוש ברמה גבוהה", אמר המנהל המקצועי, עידן פלדה, במעמד החתימה. "ג'ון, ששיחק ברמות הכי גבוהות ביבשת, יביא איתו ניסיון ואני בטוח שהוא ישתלב בפאזל שבנינו לקראת האתגרים שעומדים בפנינו בעונת 20/21".