"לא הייתי יכול לעשות כלום כדי לשנות את המצב בי-ם"

אחרי תקופה לא פשוטה תחת קטש, בר טימור חוזר להפועל ת"א במטרה שוב להיות שחקן מוביל בקבוצה: "אני יודע שהרבה יונח על הכתפיים שלי. בגלל זה רציתי להגיע לפה". ראיון

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  16.09.20 - 16:20
תחילת כתבה

אחרי שש שנים ואחרי קיץ עם לא מעט לבטים, בר טימור החליף את האדום של הפועל ירושלים בזה של הפועל תל אביב. למעשה, הגארד בן ה-28 חוזר לסגור מעגל בקבוצה שבמדיה הפך משחקן אנונימי לכוכב בקנה מידה מקומי ונבחר לתגלית העונה, אי שם ב-2013.

"זה קצת מוזר לעזוב מקום שהייתי בו כל כך הרבה הזמן", הוא מודה. "אבל להגיע להפועל ת"א זה מרגיש מוכר. עשיתי שינוי גדול ומשמעותי, אבל הנחיתה רכה כי אני מכיר פה את כל האנשים, אוהב אותם ומעריך אותם, וזה הדדי".

לטימור היה ביקוש גדול בקיץ האחרון. היו לו הצעות ממספר קבוצות, בין היתר ממכבי ראשון לציון והפועל חיפה שפתחה עבורו את הארנק, אבל הוא בחר כאמור, בסופו של דבר, לחזור למקום שבו הכל התחיל, לפחות בליגה הראשונה.

למה הפועל ת"א?
"מתוך מחשבה של איפה ומה יהיה המקום שהכי יתאים לי. רציתי ללכת לקבוצה למקום שאני יודע שאהיה בה יותר מעונה אחת, חיפשתי קבוצה שרוצה להיות באירופה, ואני מקווה מאוד שנצליח להעפיל לליגת האלופות, אם לא השנה אז אולי בעתיד. לא צריך להוסיף על המועדון והקהל ועל החיבור שיש לי פה עם כולם. נכון, היתה לי התלבטות, אבל בסופו של דבר הכי רציתי להגיע לפה".

זו היתה החלטה שבאה ממקום רגשי, בגלל העבר שלך פה?
"לאו דווקא. זה בא מהלב ומהראש ביחד. רציתי להגיע למקום שיעשה לי טוב וייתן לי את הבמה, נפגשתי עם האנשים ועם המאמן ואחרי כל השיחות שעשיתי, קיבלתי את ההחלטה הזו".

אתה מגיע להפועל ת"א בסיטואציה אחרת בהשוואה לירושלים, בטח מבחינת החשיבות שלך בתוך הרוטציה
"אני יודע שהרבה יונח על הכתפיים שלי, זו היתה אחת המחשבות שעברה לי בראש לפני שחתמתי. להיות שחקן משמעותי זו היתה אחת המטרות שלי באופן אישי, דיברנו על זה מהרגע הראשון, וגם בגלל זה בחרתי להגיע לפה. זה מה שרציתי".

הקדנציה של טימור בירושלים היתה מלאה בעליות וירידות. מצד אחד, שתי אליפויות, שני גביעים, מינוי לקפטן ותואר בלתי רשמי של חביב הקהל בארנה, אבל מצד שני - הוא סוגר שנתיים לא פשוטות, שבהן ראה לא מעט ספסל וחש לא מעט תסכול לאחר שירד באופן משמעותי בכמות הדקות ומיעט לשחק באירופה.

עודד קטש וטימור לא שידרו על אותו גל ברמה המקצועית, ולאט לאט, מעמדו של טימור בבירה נשחק - ובקיץ האחרון החליטו הצדדים "באופן משותף" - על פי הודעת ירושלים, לסיים את הקשר הארוך. "הסיטואציה בשנתיים האחרונות בירושלים היתה אחרת עבורי, אבל זה כבר שייך לעבר מבחינתי", אומר טימור. "אני עם הפנים לעבר האתגר בהפועל ת"א, זה מה שחיפשתי".

יש משהו שאתה חושב שהיית יכול לשנות בתקופה שלך בירושלים, שהיה יכול היה לגרום לסיטואציה להיות אחרת עבורך?
"לא".

טימור מצטרף לשלד ישראלי שנראה על פניו מבטיח במיוחד. הפועל גם תיתן לו המפתחות בקו האחורי, ולצד ים מדר - לאדומים יהיו שני גארדים ישראלים מובילים, לא דבר של מה בכך בליגה הישראלית, שמתבססת בעיקר על גארדים זרים. "זה מעיד על הקבוצה, וכן, אני יודע שזה שם הרבה אחריות עלינו", הוא אומר. "יש לנו הרבה אחריות לקחת, אבל גם אני וגם ים מאוד אוהבים את זה".

כמה אתה מצפה לשיתוף הפעולה איתו?
"ים מוכשר בצורה יוצאת דופן ואנחנו נהנים לשחק ביחד. יש לנו הרבה מה לתת אחד לשני, אנחנו מאוד מחכים לשחק יחד בעונה הזו".

לא שיחקת בדרייב אין כשחקן הפועל ת"א. אתה מחכה לזה?
"זה לא נעים להגיד, אבל לצערי אני גם לא מרגיש שזה יקרה בקרוב בגלל מה שקורה במדינה. מצד שני, אני כל כך מקווה שהדברים ישתנו והקהל יחזור, לכדורסל ולספורט הישראלי בכלל - ולאולם הזה בפרט. פה תהיה חגיגה, אין לי ספק. זה רק יילך ויתעצם, ככל שיעבור הזמן שלא יהיה פה קהל. לכן בפעם הראשונה שבה האולם יהיה מלא זה יהיה פסיכי לגמרי, לא משנה מול מי נהיה, ואני מתפלל שזה יקרה כמה שיותר מהר".