דראגן בנדר: הפורוורד בדרך חזרה למכבי תל אביב

המחליף של קווינסי אייסי: הקרואטי צפוי לעזוב את ה-NBA ולחזור לקדנציה שנייה בהיכל. על פי הסיכום, הוא יצטרף תחילה לשלושה חודשים בלבד. ספרופולוס דוחף לקיום המהלך

רועי כהן
רועי כהן  23.09.20 - 10:39
תחילת כתבה

הפתעה אדירה של מכבי תל אביב. דראגן בנדר בדרך חזרה למועדון ממנו יצא ל-NBA. הוא צפוי להיות המחליף של קווינסי אייסי. למעשה מדובר בהשלמת החזון של ניקולה ווייצ'יץ' - הוא הביא את בנדר ואת ז'יז'יץ' למכבי ב-2013 במטרה לפתח את שניהם ל-NBA, וכעת מכבי קוצרת את הפירות.

כרגע לאלופה אין עדיין חוזה חתום עם השחקן, אך כן יש הבנות. אם אכן המהלך ייצא אל הפועל, הוא יצטרף בשלב ראשון לשלושה חודשים, מכיוון שהוא עדיין מחכה שהערפל ב-NBA יתפזר. מי שדוחף למהלך הוא יאניס ספרופולוס, שרוצה להשלים את הסגל ולצרף את השחקן החסר בעמדה מס' 4.

ישנו תרחיש נוסף: אם בנדר יגיע לשלושה חודשים ויחזור לארה"ב, ייתכן שבשלב מסוים במכבי יחזירו את אייסי, שעדיין לא החלים לחלוטין מהפציעה בברך - אותה פציעה מהמשחק נגד הפועל ירושלים ב-29 ביוני, שאותה במועדון הציגו כ"לא משמעותית".

בנדר שיחק שנתיים בישראל, כאשר בעונה הראשונה אחרי שהוחתם במכבי (יוני 2014) הוא הושאל לעירוני רמת גן. בעונה שלאחר מכן היה חלק מהסגל של הצהוב, ואז, בקיץ 2016, נבחר רביעי בדראפט של הליגה הטובה בעולם על ידי פיניקס.

הפורוורד העביר שלוש עונות אצל הסאנס כאשר עונת השיא שלו בשורותיה הייתה ב-2017/18 עם 6.5 נקודות בממוצע למשחק. אשתקד שיחק בשתי קבוצות אחרות, מילווקי וגולדן סטייט, וכן בקבוצת הג'י-ליג מוויסקונסין, בשורותיה הצטיין עם 20.5 נקודות בממוצע לצד 8.9 ריבאונדים ב-13 משחקים.