"זו שכונה, שערורייה, לא סופרים אותנו"

השחקנים מתקשים לעכל את השינוי הדרמטי. יתעלמו מהתקנות?

רועי כהן
רועי כהן  25.09.20 - 19:35
תחילת כתבה

החגיגות כבר החלו, לחיצות ידיים נרשמו בין קברניטי ענפי הכדורסל והכדורגל, אבל שעות ספורות מתחילת הסגר הגיעה בשורה מפתיעה ועצובה כאחד: הקבוצות התחרותיות לא יורשו להתאמן במהלך הסגר, אלא אם הן משתתפות במפעלים אירופאיים. רגע אחרי, שחקני הכדורסל הגיבו בדלתיים סגורות: "זו שכונה, שערורייה, לא סופרים אותנו".

על פי התקנות ה"ישנות", כזכור, קבוצות הליגה היו אמורות לחזור לאימונים מלאים החל מיום שלישי - צאת יום כיפור. למעשה, יו"ר המנהלת שמואל פרנקל, כבר הספיק לברך את כל העוסקים במלאכה. ״תודה לכל הגורמים המעורבים", הוא כתב בהודעה רשמית שהופצה בין כל כלי התקשורת. "החזרה לאימונים תאפשר לקבוצות לשמור על מסגרת קבוצתית ולשמור על כושר כדי שנוכל לפתוח את העונה בקרוב״. אלא שכעת, פורסמו התקנות החדשות שטרפו את הקלפים.

בינתיים, פרנקל נמצא בקשר הדוק עם כלפון. השניים לא מבינים מה קרה בשעות האחרונות, אחרי שיצאה הודעה רשמית שלפיה מותר לכל הקבוצות המקצועניות להתאמן. ועדיין, במנהלת שומרים על אופטימיות ומאמינים כי הנושא יוסדר אחרי יום כיפור.

אלא שדווקא השחקנים הם אלה שלא מוכנים לקבל את הבשורה המרה. הקבוצות כבר הודיעו להם שהם יורשו להתאמן, וההודעה החדשה גרמה להם להגיב בייאוש. חלקם אף קוראים בקבוצות הוואטסאפ השונות להתאמן כרגיל. "גם כה אין אכיפה, ויש החלטה רשמית של משרד הבריאות", נכתב שם. למעשה, חלק מהקבוצות אכן מתכוונות להתאמן כרגיל, מאחר ויש הנחיה כתובה וברורה של משרד הבריאות והמנהלת. מבחינתם, להחלטת הממשלה אין תוקף רשמי - כך שכדאי להמשיך ולעקוב.