ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לנציאנו: "אנחנו גופה מהלכת ואנשים שותקים"

בקבוצות מודאגים מהסגר. יניב מזרחי: "מכת מוות לכדורסל"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  30.09.20 - 12:12

תגיות: ליגת ווינר

בזמן שעדיין לא ברור עד מתי יימשך הסגר בישראל, בקרב קבוצות הכדורסל יש חשש אמיתי כי אם המצב הנוכחי יישאר על כנו - יהיה מדובר במכת מוות לענף כולו, לא פחות. "אני קורא לכל מי שהספורט והכדורסל חשובים לו - איגוד, מנהלת, אוהדים, שחקנים, מאמנים - להתאחד ולהתעורר עכשיו", אומר יו"ר הפועל חולון איתן לנציאנו, "אנחנו גופה מהלכת ואנשים שותקים. איפה השחקנים? איפה אלה שאכפת להם? למה הם מחכים?".

  • חמישי, ישיר ב-5SPORT: מכבי תל אביב פותחת עונה ביורוליג נגד אלבה ברלין

הליגה, כידוע, לא משוחקת וכרגע קבוצות שלא משחקות באירופה כלל לא מורשות להתאמן. כל זה כאשר ברקע, ליגות הכדורסל באירופה משוחקות כרגיל (חלקן אפילו עם קהל) וזרים כבר מתחילים לקבל הצעות ולשקול את צעדיהם. היה והסגר יימשך והעונה תידחה, מסתמן כי לא יהיה מנוס מעזיבה המונית של זרים. "אנחנו במצוקה אמיתית, קבוצות לא יודעות מה לעשות בחודש הבא", ממשיך לנציאנו, ותוקף גם את ההחלטה הממשלתית שלא לאפשר ספורט: "אם היה פה סגר כללי אז הייתי מבין. אבל מקומות עבודה אחרים, עם עובדים רבים יותר, פתוחים, אז איך יכול להיות שסוגרים את הכדורסל?".

הזמן לא משחק לטובת הקבוצות, וכל יום שעובר שבו ההחלטה לא משתנה - לא משפר את המצב. ,"אנחנו חייבים לעשות משהו עכשיו, כי בעוד שבועיים יכול להיות שיהיה מאוחר מדי, ואנחנו נמצא את עצמם בלי כדורסל בכלל", מתריע לנציאנו. "זה לא הגיוני שספורט מקצועני לא משוחק, זה בלתי נתפס. באירופה משחקים, ליגות כדורגל בעולם לא נעצרות גם כשיש למעלה מ-10 חולים בקבוצה, ורק פה עוצרים לנו הכל. כל מי שהכדורסל חשוב לו חייב להתעורר".

גם יו"ר עירוני נס ציונה, יניב מזרחי, נשמע פסימי בשלב זה: "כרגע המצב מאוד לא טוב, זה מתחיל להיראות כמו מכת מוות לכדורסל. אין ודאות לגבי כלום, אף אחד לא אומר שום דבר. אנחנו חייבים שמישהו ייקח את העניינים לידיים וייתן לנו תשובות. שייתנו לנו לפחות תאריך יעד כלשהו למשחק. אבל הכל באוויר, לא קיבלנו שום הנחיה משום גורם מוסמך".

גם בגל הקודם, כזכור, הליגה נעצרה (ואז גם הייתה אחת הבודדות שחודשו), אבל ההבדל הוא שבחודש מארס ישראל "יישרה קו" עם רוב מדינות אירופה. כעת המצב שונה. "בפעם הקודמת היינו עם כל העולם, עכשיו ישראל הפכה לחריגה ושחקנים חוששים להיות פה", מוסיף מזרחי. "אני לא מבין מה ההבדל בין קפסולה במפעל של 15 איש לקבוצת כדורסל. אני לא מבין איפה הבעיה, את מי זה מסכן? כולם עובדים ואנחנו צריכים לשבת בבית".

"אנחנו כבר לא מדברים על קהל, רק זועקים שייתנו לנו לשחק", מסכם מזרחי. "אנחנו רוצים לשמור על על העסק חי, כי אם נפסיק לשחק, הכל ייעצר - ומי יודע מה יהיה. יכול להיות שנגיע למצב שגם אם יאפשרו לנו, אנחנו לא נוכל לחזור. אם הליגה פה לא תהיה משוחקת למה שקבוצות זרות יגיעו? זה דבר שיכול להוביל לחרמות בינלאומיות".