חוזה עתידות? צפו בטימור מציע לשחק בחו"ל

כוכב הפועל ת"א: "שיירשמו לאירופה, נעשה לממשלה בכוונה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.10.20 - 15:50
תחילת כתבה

ספורטאים רבים בישראל נאלצים לסבול מתקופה לא פשוטה נוספת של סגר ושל עצירת האימונים, ורבים מהם משמיעים לאחרונה את קולם יותר בעקבות ההחלטות האחרונות של הממשלה בנושא. אחד כזה הוא בר טימור, שחקנה של הפועל תל אביב בכדורסל, שדיבר אתמול (חמישי) בתכנית "מגרש פתוח" ופרק תסכול על המצב.

"ימים לא פשוטים בעדינות", הוא פתח. "דכדוך? לצערי, אני חושב שהגענו פה למצב שאפילו אני לא יודע איך לקרוא לו. מצב הזוי. אנחנו משחקים לפני שבוע בקפריסין ואז נוחתים ולא יודעים מה קורה איתנו. מחכים מרגע לרגע ומתעדכנים, כל רגע מבטלים לנו עוד אימון ועוד אחד... בלי שיש איזה משהו מיוחד שקרה בספורט ובכדורסל בפרט. זה אחרי שהחזרנו את הליגה בתנאים נוראיים. אנשים קצת הוציאו מילה מהפה, אבל עמדנו בזה. מרגיש שאנחנו לא כל כך מעניינים אנשים".

"אני חושב שאנחנו כן מעניינים את האנשים שמנהלים פה את הספורט, אבל זה נופל איפהשהו בין מלחמות פוליטיות לבין חוסר היגיון", הוא המשיך. "אנחנו חד משמעית חלק מהציבור וצריכים להישמע להנחיות. אבל, ויש פה אבל גדול, אנחנו יכולים להמשיך לעבוד ולהישאר בבית. אף אחד מאיתנו לא ביקש ללכת להסתובב ולחזור לחיים שהיו לנו לפני יותר מחצי שנה. כל מה שביקשנו זה להמשיך לעבוד, להישאר חיוניים. הספורט יכול לתת פה המון, בטח בתקופת סגר, שקט נפשי. אם אני יודע שיש כדורגל וכדורסל שאפשר לראות בערב, אני מבסוט. אנחנו מרגישים שאנחנו יכולים להיות בקו של בית-אולם-בית-אולם, לא מבקשים שום דבר מעבר לזה. רק להתאמן, אפילו לא לשחק. אתם יודעים מה זה לספורטאי שחוזר ומתאמן חודשיים יום-יום ואז עשרה ימים לא נוגע בכדור? מישהו מבין את ההשלכות של זה?".

כשנשאל מדוע אין קולות של עוד ספורטאים, ענה: "אנחנו נשמיע את קולנו יותר עכשיו, כי אין לנו ברירה וצריכים לקחת את זה בידיים. לצערי עד היום לא שמעו אותנו מספיק ואנחנו נשנה את זה. זה לא יכול להיות, אין לנו אופציה אחרת. לא יכולים לשבת בבית ולנסות לקבל מידע מאנשים שאפילו לא סופרים אותנו או חושבים שאנחנו צריכים להיות חלק מהדיון הזה. רוצים להחליט שאתם נגד, תחליטו, אבל אנחנו צריכים להיות חלק מהדיון. בסוף זה העתיד שלי, זו הפרנסה שלי. לא יכול להיות שאני מתעדכן מאתר אינטרנט בלי שאף אחד אומר לי מה קורה או לארגון השחקנים שלי. הפגנות? אנחנו לא נבעיר צמיגים או נעשה הפגנות, אנחנו נישמע לכל ההנחיות שאנחנו צריכים לעמוד בהן. אבל אם נצטרך לעשות דברים יותר חריפים, נעשה".

אם הפועל תל אביב הייתה נשארת באירופה, היא הייתה יכולה להתאמן. טימור נשאל לגבי האפשרות לעבור ליורופקאפ: "אני לא יודע אם יש אופציה כזאת, אבל אני רוצה להגיד שאם יש אז כדאי שניקח אותה. עם כמה שזה עקום שקבוצה שהמשחק הבא שלה יהיה בינואר, כי היורופקאפ לא נפתח לפני ינואר, ולה מותר להתאמן, לעומת קבוצה שאמורה להתחיל לשחק בנובמבר לא יכולה, שזה כל שאר הליגה. אם עוד אפשר, אם אני מנהלת הליגה אני רושם את כל הליגה ליורופקאפ עכשיו, עושה בכוונה לממשלה. סליחה שאני נשמע ככה. שירשמו את כל הליגה לאירופה, וכולנו נחזור להתאמן מחר בבוקר".

השחקן לסיום התייחס להדחה מליגת האלופות: "משחק לא טוב שלנו, לא יודע אם חלש. הקבוצה הדנית - אין בה יותר מדי דנמרק - היא קבוצה טובה שהייתה הרבה יותר מוכנה מאיתנו. נכשלנו. זה לא שזה לא עובר בראש, אבל אני יכול להגיד שבגלל כל המצב ההזוי שאנחנו נמצאים בו, זה בורח למקום אחר".