"עוזרת לקבוצה אחת": ראשי הליגה נגד מכבי

יוזמת הגדלת מכסת הזרים ספגה אש. וגם: עדכון מצב הפצועים

רועי כהן
רועי כהן  25.10.20 - 16:12
תחילת כתבה

אחרי שיזמה את הגדלת מכסת הזרים העונתית מ-8 ל-10 באופן חד פעמי, מכבי ת"א סופגת אש מראשי הליגה. "זה חוק שיעזור לקבוצה אחת בלבד, אולי לשתיים", עקצו ראשי הליגה את מכבי ת"א והפועל ירושלים.

כזכור, אמש (שבת) פירסמנו כאן לראשונה על היוזמה החדשה של הצהובים, שהסבירו כי השינוי מתבקש בשל הסיטואציה עם הקורונה ולנוכח החשש כי קבוצות עוד יצטרכו לבצע שינויים רבים בסגל. "גם ככה יש רכבת זרים, למה להגדיל אותה?", הוסיפו ראשי הקבוצות האחרות.

המהלך הזה, עושה רושם, הוא חלק מ"עסקת חבילה" שבמסגרתה הגדלת המכסה תאושר בתמורה לתמיכה של מכבי ביוזמה של רוב הקבוצות לאשר את תקציב המנהלת שבו הצהובים, יחד עם הפועל ירושלים, יקבלו סכומים נמוכים יותר בהשוואה לקבוצות האחרות, כדי "לתקן" את רשת הביטחון. העזרה הכלכלית, כידוע, מפצה רק על אובדן הכנסות ממנויים ומכרטיסים - ולפיכך, מכבי וירושלים יקבלו את הנתח הגדול ביותר.

הצהובים, בניגוד לשאר קברניטי הליגה, הבהירו על האפשרות שיסכימו לקיצוץ בתקציב המנהלת בתמורה להעלאת מכסת הזרים: "אנחנו לא במצב של לוותר על כמה מאות אלפי שקלים".

בתוך כך, הצהובים פירסמו עדכון חדש בנוגע לשחקנים הפצועים. לפי העדכון, עומרי כספי צפוי לשוב לאימונים במסגרת הקבוצה, אך עדיין ללא מגע, כאשר בהמשך יעבור בדיקה נוספת. יובל זוסמן, לעומתו, יעבור בדיקה נוספת בימים הקרובים וצפוי לחזור לאימונים מלאים במהלך החודש הבא. גם ג'ון דיברתולומיאו, שמחלים מפציעה בגיד אכילס, יעבור בדיקה נוספת בימים הקרובים וצפוי לחזור לאימונים מלאים במהלך החודש הבא.