דייויד פדרמן: "זאת עונת הישרדות של מכבי ת"א, לא אקח ללב נפילה"

בכנות אופיינית, בעלי הצהובים דייויד פדרמן ל"5 באוויר": על אבדיה ("נתנו לו מענקים במקום הלוואות, כדי שיתקדם"), על התמורה ("משהו עקום אם על פארקר קיבלנו יותר"), היורוליג ("נצטרך לעשות סדר") וגם על העונה הנוכחית ("זו שנה שפשוט צריך לעבור")

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.20 - 16:46
תחילת כתבה

זה היה אחד הלילות הגדולים בתולדות הכדורסל הישראלי, ובתולדות מכבי תל אביב: דני אבדיה, כדורסלן ישראלי, נבחר לדראפט ה-NBA ע"י הוושינגטון וויזארדס ושבר עוד תקרת זכוכית בליגה הטובה בעולם. יום אחרי הבחירה ההיסטורית, דייויד פדרמן שבר שתיקה ארוכה והתראיין ל"5 באוויר" - על הכוכב הישראלי שצמח במועדון שהוא מנהל, אבל גם על הרבה דברים אחרים.

ראשית, השיחה סבבה סביב אבדיה. "אנחנו מאוד שמחים עבור המשפחה כולה. אחת הסיבות שאבדיה נבחר, היא בגלל שיש לו משפחה שכזו, שתומכת ולא מפריעה, כמו שאנחנו רואים במקרים אחרים. זה סוף של עבודה שנמשכה שלו או ארבע שנים, של הנאה, לראות ילד ישראלי צעיר שהופך לאדם יוצא מגדר הרגיל ולשחקן מעולה. היינו שמחים מאוד אם היה נשאר איתנו", הוא הודה בכנות, "אבל היה ברור שהוא ייבחר, ואם הוא בעשירייה, הוא גם ישחק. מדובר בסכומי כסף, שלא מוותרים עליהם כל כך בקלות".

ואם כבר מתייחסים לזווית הכלכלית, פדרמן התייחס גם לסכום הכסף הצנוע יחסית שקיבלה מכבי ת"א על אבדיה, שחקן שגדל במועדון מהגילאים הצעירים וכעת קוטף את הפירות. "היה לנו את זה גם עם פארקר (אנתוני, ששיחק במכבי ת"א בעשור הקודם), כשהוא עבר לטורונטו. יש משהו קצת עקום, כשבשנת 2021 אנחנו מקבלים על אבדיה הרבה פחות ממה שקיבלנו על פארקר, אבל זה המצב. אין אחד במכבי ת"א שלא מאוהב בילד הזה", הוסיף פדרמן באשר לאבדיה, "לשמוע אותו מדבר בכזו בגרות ושלווה... רק אתמול ראיתי אותו מתרגש בפעם הראשונה. עמדנו מאחוריו, גם כשהוא היה צריך הלוואה, נתנו מענק כדי שהוא יוכל להמשיך להתקדם".

"העונה הזו היא עונה שצריך לשרוד בה", הודה פדרמן בגילוי לב לגבי פתיחת העונה הלא טובה של הצהובים עד כה. "זו לא עונה שאני אקח ללב אם תהיה נפילה או הצלחה גדולה. זו עונה קשה. גם לשחק בלי קהל, שזה כמעט כמו לשחק בבית שלך איזשהו משחק... זה מה שיש, עד שלא ניפטר מהמגפה נצטרך להמשיך עם זה. אנחנו רוצים לשרוד את העונה הזאת, ומקווים שב-2022 הדברים ייראו אחרת". את הנחמה, פדרמן מוצא בעתיד: "יש לנו שניים-שלושה שחקנים בגילאים של אבדיה, שיהיו בהרכב הראשון עוד כמה שנים. לא בטוח אם הם יהיו ב-NBA, אבל הם יהיו שחקנים טובים".

בנוסף, פדרמן התייחס גם לשינויים שעומדים בפני היורוליג: "היורוליג בנתה ליגה מאוד טובה במשך הרבה שנים, לפעמים יותר מעניינת מה-NBA. אבל יחד עם זה יש המון בעיות. צריך לבנות את הליגה, כך שהעסק יגדל, ולהפוך אותה למשהו ששווה להשקיע בו. נצטרך לעשות סדר, ולעשות משהו שונה בעניין הזה. כשאנשים מפסידים הרבה כסף", הוא אמר, "צריך לחשוב ולראות איך פותרים את זה".