אדומייטיס: "לא מתכנן מהפכות בהפועל י-ם"

המחליף של קטש בבירה הוצג: "אם צריך, אנופף במגבת 40 דק'"

רועי כהן
רועי כהן  14.01.21 - 16:13
תחילת כתבה

כולם עוסקים במעבר המפתיע של עודד קטש לפנאתינייקוס, אבל בינתיים גם הפועל ירושלים התחדשה במאמן: עידן דאיניוס אדומייטיס בבירה יצא לדרך. היום (חמישי), עם ההודעה הרשמית על עזיבת הישראלי, הקבוצה מהבירה בישרה באופן רשמי על מינויו של הליטאי במסיבת העיתונאים המסורתית.

"תחילה, הבנתי ששמי כולל את המילה אדום שזה נחמד", גיחך אדומייטיס. "אני רוצה לברך את קטש על קפיצת המדרגה בקריירה, ולאחל את כל הטוב לו ולקבוצתו. זו גם הזדמנות עבורי להגיד תודה להפועל ירושלים, לגיא חומסקי, לגיא הראל, וליותם הלפרין. אני מאוד שמח שאני פה, זה כבוד גדול עבורי".

"אני יודע איזו אווירה יש בארנה, זה מיוחד", המשיך המאמן החדש. "בטוח שנהפוך את האולם הזה לשמח ולגאה. אני רוצה שזה יקרה כמה שיותר מהר, אבל הסיטואציה בעולם מורכבת. לגבי המטרות, הכל ברור. כולם בקבוצה רוצים להגיע להישגים הכי גדולים. לעבור שלב באירופה, ולקחת תארים בישראל. אנחנו צריכים לעשות את המקסימום כדי שזה יקרה, להקריב 100% על הפרקט. נתקדם משחק אחרי משחק, זו המנטליות".

"עבורי הקבוצה זה הדבר הכי חשוב. אם צריך לנופף במגבת 40 דקות בשביל ההצלחה של הקבוצה - אני אעשה את זה. מקצועית אני אוהב להבליט את היתרונות שלנו. צריך להיות חכמים עכשיו, הקבוצות באמצע העונה. אני לא אעשה מהפכה ונשחק עם חמישיות או סגנון שונה לגמרי, נשמור על מה שהיה עד עכשיו, אבל בהמשך אעשה שינויים קטנים לפי הפילוסופיה שלי".

"עדיין יש לנו סיכוי באירופה ונילחם עליו", הוסיף אדומייטיס, "אבל עכשיו אני לא חושב על ליגת האלופות, אלא על המשחק מול מכבי ראשל"צ בראשון. זה אתגר, אבל אני אוהב אתגרים. הדרך לא תהיה קלה, אבל זו קבוצה טובה וזה הכי חשוב. הם משחקים יחד הרבה זמן, משחקים טוב ביחד, כולם כאן מנסים לעזור לי ואני אוהב שהם פה. אעבוד צעד אחרי צעד, ואשנה מה שאראה לנכון. ברור שיש לי רעיונות אחרים ממאמנים אחרים".

על ביקוריו בישראל אמר האיש שזכה ביורוליג בעברו: "שיחקתי הרבה פעמים בתל אביב ובירושלים, וגם מול קבוצות קטנות יותר. אנשים נחמדים פה, הם עוזרים, חוץ מהעיתונאים (צחק). המשפחה שלי הייתה פה באליפות אירופה, הם אוהבים את ישראל, אני שמח להיות פה".

"אנחנו מדברים על כדורסל, זה כל חיי, אני מקצוען כבר הרבה שנים", סיכם מאמן הפועל ירושלים החדש. "זה כל מה שיש לי בחיי המקצועיים. כל קבוצה אחרת תהיה שווה לנו, כדורסל משחקים חמש על חמש עם כדור אחד. זה אתגר, אבל מוכן לקחת אותו. כל מי שהתייעצתי איתו נתן לי פידבקים טובים".

גיא הראל, יו"ר הקבוצה, הוסיף בתחילת מסיבת העיתונאים: "אני רוצה להתחיל ולהגיד תודה לעודד קטש על שלוש שנים מיוחדות וטובות. יחד עם זאת אגיד שתם עידן קטש בהפועל ירושלים, ומתחיל עידן אדומייטיס. אנחנו נרגשים מהסיטואציה, ברגע שהבנו שזה המצב, עם המון עבודה קשה, הגבנו מהר. לשמחתי, הצלחנו להביא מאמן בסדר גודל כזה. עשינו עבודה יסודית, דיברנו עם המון אנשים ואני חושב שזו בחירה יותר ממצוינת וכבוד גדול בשבילנו. ניתן לו את כל הכלים, יש לנו מטרות מאוד ברורות השנה. נכון שבאירופה אנחנו לא תלויים בעצמנו, אבל אנחנו במצב טוב, יש קבוצה טובה. אנחנו עם הפנים קדימה".