נשמו לרווחה: אנשי מכבי ת"א שליליים לנגיף

נבדקו אחרי ששחקן ריאל נדבק. הערב ייערכו בדיקות נוספות

רועי כהן
רועי כהן  24.01.21 - 10:07
תחילת כתבה

מכבי תל אביב נושמת לרווחה, לפחות לעת עתה: המועדון הודיע הבוקר (ראשון) כי "כל שחקני וחברי הצוות של מכבי קיבלו תוצאה שלילית בבדיקת קורונה שנערכה להם במוצאי שבת". כזכור, הקבוצה ביצעה בדיקות-בזק לאחר שנודע כי שחקנה של ריאל מדריד, ניקולה לפרוביטולה, נדבק בנגיף - יומיים אחרי ששיחק כ-25 דקות מול הצהובים בהיכל ביד אליהו.

בעקבות הידיעה על ההידבקות של השחקן הארגנטינאי של ריאל, הודיעה מנהלת הליגה על דחייה למשחק בין מכבי תל אביב להפועל גלבוע/גליל, שהיה אמור להיערך במוצאי שבת. במקום לערוך משחק כדורסל, אנשי מכבי עברו בדיקות קורונה - וכעת, כאמור, קיבלו בשורה מעודדת. יחד עם זאת, הערב תיערך בדיקה נוספת לשחקנים ולאנשי הצוות, כך על פי הודעת המועדון.

למכבי תל אביב, כידוע, מצפה שבוע משמעותי במיוחד ביורוליג. הצהובים שמדורגים במקום ה-12 בטבלת היורוליג עם מאזן של 10 ניצחונות מול 11 הפסדים, אמורים להתארח ביום שלישי אצל פנרבחצ'ה (11 ניצחונות ו-10 הפסדים) ויומיים מאוחר יותר לארח בהיכל ביד אליהו את אפס אנדולו (11 ניצחונות ו-10 הפסדים). 

על פי פרוטוקול היורוליג, במקרה של תוצאה חיובית לאחד השחקנים, שאר השחקנים חייבים להציג שתי בדיקות שליליות על מנת להמשיך בפעילות כרגיל. יש לציין כי הבדיקות השליליות עלולות להיות לא רלוונטיות, מכיוון שהווירוס יכול לדגור בגוף ולהתפרץ גם אחרי הבדיקות השליליות, אך מבחינת היורוליג מספיקות כאמור שתי בדיקות שליליות על מנת ששחקן ישוב לפעילות מלאה.