ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פרנקו היה נחרץ: "צריך לשנות פה הכל"

מאמן הפועל ת"א לא היה מרוצה בבכורה: "כשאחרים ינוחו, אנחנו נעבוד"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  09.02.21 - 23:00

זה לא סוד שהפועל תל אביב חווה עונה קשה במיוחד. אחרי ההפסד 92:78 להפועל חיפה, קבוצתו החדשה של דני פרנקו הולכת ומתקרבת לקו האדום, כשהיכולת של האדומים לא מבשרת טובות. המאמן שערך בכורה לא הסתיר את חוסר שביעות רצונו מהנעשה על הפרקט.

"הרגשתי רע וגם התנצלתי בפני הקבוצה על זה שתוך כדי המשחק לא יכולתי לעזור להם בחלק מהמקרים. אין לנו שפה משותפת עדין. היה משחק רע מאוד שלנו, ואני בטוח שאף מהשחקנים שהיו על המגרש לא נהנה לשחק את המשחק הזה", פתח פרנקו באכזבה, "אפשר לדבר על כמה לא טוב, אבל צריך להסתכל גם קדימה. ראינו מה שראינו היום על המגרש ואנחנו צריכים לשנס מותניים. בזמן שלאחרים תהיה פגרה, לנו תהיה הרבה עבודה".

כשנשאל מה עליו לעשות כדי להחזיר את הקבוצה למסלול, ענה כי "קודם מתעסקים באינטנסיביות ובאיך אנחנו רוצים שהפועל תל אביב תיראה על המגרש. מה שראינו היום היה לא מספיק טוב. צריך להתחיל מההתחלה וצריך להכניס חוקים אחרים". פרנקו המשיך והסביר את מידת השינוי שירצה לבצע בקבוצה: "אני צריך לקחת את הדברים לכיוון שיותר נוח לי, ובעצם לשנות הכל כי כנראה שכל מה שהיה עד עכשיו פחות נוח לשחקנים".

מי שיצא מנצח בסוף המשחק הוא מאמנה של הפועל חיפה, אלעד חסין. "ידענו שהפועל תל אביב יבואו עם מוטיבציה כדי להראות דרך חדשה ורוח חדשה. אבל עשינו עבודה מנטלית מצויינת ובאנו מוכנים גם לדברים שחשבנו שהם יעשו ועשינו את זה יפה", סיפר המאמן והמשיך להחמיא לשחקניו, "נדרשה הרבה בגרות ואחריות מצד השחקנים, הם עשו את העבודה קלה בשבילי כי הם באו מאוד מרוכזים ומאוד חדים, ככה שניסיתי לא להפריע להם יותר מדי. זה ניצחון חשוב, עוד אחד שצריך לקחת בשיניים. הליגה הזו לא צפויה וצריך לנצח את כולם. שמח שעשינו את זה".

קבוצתו של חסין במקום הרביעי עם מאזן מרשים של 4:9, ונראה כי היא צריכה להתחיל להתרגל למעמד של קבוצת צמרת. "צריך לדעת איך לשחק פייבוריטים ועשינו את זה יפה", אמר המאמן וסימן נקודות לשימור ולשיפור, "שמרנו הרבה יותר טוב בסיטואציות שבעבר היינו מקבלים נקודות, אבל אנחנו צריכים עוד להשתפר בהגנה. ההתקפה שלנו היתה פחות זורמת, אבל לפעמים אתה מושך את השמיכה מצד אחד ומצד שני קר לך. הפנים להרצליה".

אחד ממצטייני הערב היה ג'ייסון סיגרס. האמריקני צלף 22 נקודות ב-23 דקות עבור הפועל חיפה, אליהן הוסיף חמישה אסיסטים. "זה לא היה קל. הם (הפועל תל אביב) קבוצה מאוד מוכשרת, אני לא חושב שהמאזן שלהם משקף את היכולת שלהם. הם פשוט לא הבינו עדין את הדרך הטובה ביותר בשבילם. ידענו לנצל את זה, שיחקנו חזרה ולקחנו את המשחק מאוד ברצינות", הסביר הגארד.

סיגרס, שחווה עונת פנטסטית מבחינה אישית, סיפר על תחושותיו בהפועל חיפה. "אני חושב שזו העונה בה אני מרגיש הכי טוב מאז שהגעתי לישראל. אני שומר על הגוף שלי, יש לי חברים טובים לקבוצה וצוות מקצועי נהדר שעוזרים לי והופכים את זה לקל. יש פה תחושה טובה עם חבר'ה נהדרים"