פרסום ראשון: מכבי חיפה תשחרר את דונטה סמית'

חצי שנה בלבד מאז שנחת בקול תרועה, הירוקים ייפרדו מהכוכב. הסיבה: בקבוצה התאכזבו מחוסר יכולתו להנהיג את הסגל, ולא בגלל היכולת המקצועית. עשוי להגיע להפועל ת"א

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  09.02.21 - 17:44

תגיות: דונטה סמית'

תחילת כתבה

פרסום ראשון. מכבי חיפה, שנמצאת במאבקי הירידה, לחצה על הכפתור האדום: הקבוצה החליטה לשחרר את דונטה סמית', שיעזוב בקרוב באופן רשמי.

מדובר במהלך משמעותי של הירוקים, שכן דונטה הגיע לקדנציה שניה בקבוצה כשחקן המרכזי. אלא שבחיפה התאכזבו מחוסר יכולתו להנהיג את הסגל - ולכן הודיעו לו כי הוא יקבל שחרור בקרוב.

סמית', גדול הזרים ששיחקו במכבי חיפה, העמיד העונה ממוצעים לא רעים של 12.8 נקודות, 5.5 ריבאונדים ו-4.9 - אלא שכאמור, הסיבה המרכזית לשחרור שלו לא היתה בשל יכולת דלה.

חיפה, כידוע, נואשת לחזק את הקבוצה ולצאת מהמצב הקשה בו היא נמצאת: היא נועלת את הטבלה עם מאזן של 2 ניצחונות מול 11 הפסדים. כעת נותרה עם חמישה זרים, ש-4 מהם לא פתחו עם הקבוצה את העונה: טיילור ברון, מייקל קובינס, ריגוברטו מנדוסה, קיילין לוקאס וכריס דאו הפצוע, שאמור לחזור בתוך כחודש. עם זאת, הירוקים יחפשו תחליף הולם לדונטה, בעמדות 3-4.

ומתברר שישנו סיכוי שסמית' יישאר בישראל והוא עשוי להגיע להפועל ת"א, שמחפשת שחקן בעמדתו. מדובר באפשרות די ריאלית בהתחשב בקשר הטוב שלו עם פרנקו בתוספת העובדה שקשה להכניס שחקנים לישראל בתקופת הקורונה. עם זאת, טרם הוגשה הצעה כלשהי ובמקביל האדומים מנהלים מו"מ עם פורוורדים נוספים.