פלדין: "כנראה שהייתי צריך להסכים לקיצוץ גדול יותר"

עזיבת הפועל ירושלים ("הלוואי שהייתי שם") היכולת הנוכחית ("כמובן שהייתי משפיע על המשחקים"), היחסים עם עודד קטש ("אשמח לשחק בשבילו שוב") והאפשרות לקאמבק ("זו ההחלטה של המאמן"). כחצי שנה אחרי העזיבה, אקס האדומים בריאיון ל"מגרש פתוח"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.02.21 - 12:59
תחילת כתבה

ג'יימס פלדין עזב את הפועל ירושלים בקיץ האחרון, לאחר שנתיים בהן היה אחד הזרים הטובים בישראל. השחקן שחתם בבטיס הספרדית, עלה לראיון ב'מגרש פתוח' ושיתף בתחושותיו על עזיבת הקבוצה, הכושר הנוכחי של האדומים, היחסים עם עודד קטש והאפשרות לחזרה לבירה. 

ג'יימס, הרבה מאוהדי ירושלים היו רוצים לראות אותך בקבוצה.
"כן, זה קשה. אני גם הייתי רוצה להיות שם, לעזור לארגון הזה העונה, תמיד יש לי את התחושה הפנימית 'הלוואי שהייתי שם, עוזר להם'".

הכריחו אותך, פחות או יותר, לעזוב את הפועל ירושלים בקיץ שעבר בגלל החוזה הכבד שלך. האם זה נכון שהסכמת לקיצוץ משמעותי, ושזה פשוט לא הספיק?
"זה נכון מאוד. אני לא צריך לשקר בנוגע לזה. אמרתי להם שאקצץ בשכר שלי, הייתי מוכן לקיצוץ גדול, וזה פשוט לא הסתדר. לא נוטר טינה, כמו שאמרתי, אני אומר את זה כל הזמן. אין לי שום דבר רע נגדם, הם רצו ללכת בכיוון אחר, וידעתי שהחוזה שלי הוא יחסית גבוה, והמגפה פרצה. כעסתי, חשבתי שזה יהיה אחרת, אבל אני עדיין אוהב את החבר'ה האלו, אני עדיין מדבר עם גיא הראל. זו הייתה פשוט סיטואציה קשה.

אני חושב שכנראה הייתי צריך להסכים לקיצוץ גדול יותר, הייתי צריך להגיד להם שאני מסכים לפחות, הגיל שלי בהחלט השפיע על ההחלטה הזאת. אני לא יודע כמה זמן עוד אמשיך לשחק, אז הייתי צריך לנצל את ההצעות שקיבלתי מעבר לים, זה מה שהכי טוב בשבילי. אני יודע שרציתי להיות שם, תמיד אמרתי שזה הבית שלי מעבר לים, כי אני מרגיש שם כל כך בנוח, ניצחנו הרבה היא לנו ארגון משפחתי שכזה, אבל דברים קורים, ויש דברים שצריכים להסתיים, אבל מי יודע, מי יודע מה יקרה".

נשמע שזה עדיין מציק לך.
"זה קשה. עברתי משנתיים של לנצח הרבה משחקים, להתחרות על תארים, ואלו דברים שונים. הגעתי לספרד, שהליגה פה קשה יותר, כמובן, כולם יודעים את זה, משחק אחד בשבוע, מאמן שמפוטר, מאמן חדש הגיע, אנחנו מתאמנים הרבה. זה משפיע עליי. מנטלית ופיזית. זה מפריע לי, בהחלט, אבל יש דברים שאני לא יכול לשלוט עליהם, אני מנסה להתגבר על זה, ולשחק את המשחק שאני אוהב".

דברים לא הלכו טוב מאז שעזבת. הקבוצה הובסה ברבע גמר ליגת האלופות, נכשלה להעפיל בהעפלה לשם העונה, ויש נסיגה ביכולת אפילו בליגה. אפשר לעשות "אחד ועוד אחד".
"אני מקבל הרבה הודעות ברשתות החברתיות, חבריי הקרובים, המנטור שלי, מסמסים לי לפחות פעם או פעמיים בשבוע, ושואלים אותי 'ראית את המשחק?' ולא אומרים דברים רעים, אבל זה קורה... זה פשוט לא אני. ועזבתי, כמובן, אחרי שהייתי חלק משמעותי במועדון ובקבוצה הזאת, אני לא יכול להגיד שזה רק אני, כמובן שאם הייתי, הייתה לי השפעה על משחקים, וזה שהייתי המנהיג של הקבוצה הזאת, היה עושה הבדל גדול, אמרתי לגיא. צריך להמשיך הלאה. הוא עושה את המיטב, השחקנים עושים את הכי טוב שלהם, וזה כל מה שאפשר לבקש".

אתה חושב שזה היה צעד נכון לשים את כל הביצים בסל של חברך, ג'ייקובן בראון, כשידעו שהוא פצוע ואולי צריך לעבור ניתוח?
"אף פעם אי אפשר לדעת. בזמן 'עונת הקורונה' הוא חזר הביתה כדי לטפל במשפחתו, וכולנו קיבלנו את זה, אני הראשון שאמר לו 'אתה חייב לחזור', אבל לחזור, ולהיפצע במשחק הראשון בקדם העונה, אלו דברים שאי אפשר לשלוט בהם. הוא מנסה לעשות את הכי טוב שהוא יכול, ראיתי שהוא סובל, דיברתי איתו, והוא אמר לי 'אני לא יכול להזיז את הכתף שלי', הוא עדיין מנסה, הוא נלחם כמו אלוף, מה עוד אפשר לבקש? אני חושב שבקיץ הייתי אומר גם: 'כן, תנו לג'ייקובן את המפתחות לקבוצה, הוא ינצח לכם משחקים ויזכה בתארים'. זה קרה במשחק הראשון, אז כמו שאמרתי, צריך להמשיך להתאמץ ולהתקדם".

מה לגבי עודד קטש? אתם בקשר?
"כן, דיברתי איתו הרבה פעמים, אנחנו נשארים בקשר, מדברים כמעט אחרי כל משחק, עכשיו כשהוא שם, וגם כשהיה בירושלים, דיברנו אחרי כל משחק. הוא מתעדכן בסטטיסטיקות שלי, ממשיך לראות את המשחקים שלי. אני שמח מאוד בשבילו, זה צעד גדול קדימה, ובמקצוע הזה, זה מה שאתה רוצה. אתה רוצה להמשיך להתקדם, ולא ללכת אחורה. והם פנו אליו. האמת שהם (פנאתינייקוס) התקשרו אליי לפני שדיברתי איתו, ואמרתי להם. לא ידעתי מה בדיוק לומר, יש לי את כל המילים הטובות והמחמאות להגיד,
אבל אני מניח שהם התקשרו אליי כדי לגלות על ה'דברים הרעים', שאין כל כך הרבה מהם, הייתי כן איתם, אמרתי להם איזה סוג של אדם הם יקבלו, איזה מאמן הם יקבלו, ואני מניח שהם היו מרוצים ממה שהיה לי להגיד".

מה אמרת?
"הרבה דברים, אמרתי להם את האמת! כולם מכירים את קואץ'. הוא מאמן התקפה נהדר, הוא נותן לשחקנים שלו לשחק, הוא נותן להם כל כך הרבה חופש, יש לו שיטה שעבדה בשנים האחרונות איתנו, בירושלים, הוא פשוט צריך את השחקנים הנכונים סביבו, הוא צריך את ה'שחקנים שלו', שחקנים שיכירו את השיטה שלו, וישחקו אותה בצורה הנכונה אני מאמין שהם יתנו לו הזדמנות. אני יודע שהוא חתום גם לשנה הבאה, אז בתקווה שבשנה הבאה, ובקיץ, הוא יוכל להביא כמה מהשחקנים שהוא רוצה, ולבנות שם משהו גדול".

האם הוא האדם הנכון לתפקיד?
"תמיד אגיד כן, כל תפקיד הוא בשבילו".

אמרת שאם עודד יתקשר, תעלה על הטיסה הראשונה ליוון. האם זאת אופציה?
"מי יודע. תמיד אענה לשיחות ממנו. אני יודע שבקיץ אענה לשיחות ממנו. והאמת שהמנהל המקצועי שלהם, דיאמנטידיס, היה חבר שלי לקבוצה, הייתי שם בעונה האחרונה שלו, ואני עדיין קרוב אליו, אבל מי יודע? אני לא יודע מה יקרה אחרי העונה הזאת, אני מסיים את החוזה הזה במאי, אז מי יודע? אשמור על האפשרויות שלי פתוחות, אשמח לשחק בשביל קואץ' (קטש) שוב, אבל מי יודע?".

האם הדלת לירושלים עדיין פתוחה בפניך?
"אני מאמין שכן, זה תלוי במה שהמאמן החדש רוצה, זה לא תלוי במה שיגידו לו, או לדברים שאני יכול להביא לקבוצה ולארגון. ההתרגשות של האוהדים אם אחזור, להחזיר את הבאזז לירושלים אם אחתום שוב, אבל בסופו של יום זו החלטה של המאמן, ומי יודע?".