"התבכיינו הרבה": העקיצה של יאניס לחולון

המאמן "תירץ" את ההרחקות של שחקניו: "הייתה אווירה מוזרה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.02.21 - 21:31
תחילת כתבה

שלושה ימים אחרי שגברה עליה בחצי גמר גביע המדינה בתום דרמה ענקית, מכבי ת"א כבר לא הייתה זקוקה לשום קאמבק כדי לדרוס הערב (ראשון) את הפועל חולון. אלא שכמות גדולה של עבירות טכניות ושתי הרחקות של טיילר דורסי וסנדי כהן, קצת העיבו על האווירה.

"למה השחקנים שלי הורחקו? הייתה היום אווירה מוזרה, עם הרבה בכי מהיריבים שלנו". נשאל יאניס ספרופולוס, מאמן מכבי ת"א, בסיום - ומיד התייחס למשחק עצמו: "היינו מאוד מרוכזים מההתחלה. התחלנו את המשחק טוב מאוד גם בהתקפה וגם בהגנה. השגנו את ההובלה בהפרש דו ספרתי מההתחלה, הגענו להפרש של כמעט 20 נקודות ברבע הראשון, אבל חולון היא קבוצה שקולעת טוב מבחוץ כשהיא לא מוצאת את הקצב, הם חזרו לשמונה נקודות וסיימנו את החצי ביתרון 10 נקודות".

"שלטנו בחצי השני, היינו נהדרים מבחינת אחוזים בצבע ומחוץ לצבע", המשיך מאמן הצהובים. "זה היה משחק קבוצתי טוב, משחק חכם בהתקפה ובהגנה, משחק היה שונה לחלוטין מהקודם. ההבדל מהמשחק הקודם זה האחוזים שהיו לנו במשחק הקודם מחוץ לקשת לעומת היום".

"אני מברך את השחקנים כי זה לא קל לעשות את מה שהם עשו. עוז בלייזר סיפק בשני המשחקים הללו יכולת מצויינת, יובל זוסמן גם, הם נתנו המון, כמו גם ג'ון די בארגון הקבוצה. בירכתי בחדר הלבשה במיוחד את כריס ג'ונס, שחזר אחר תקופה ארוכה שבה הוא לא שיחק והיה מאוד חשוב לניצחון".

יאניס סיכם: "מילאנו? אני מקווה שלא ייקח לנו זמן לחזור לקצב. חלק נחו וחלק שיחקו, אני חושב שכולם צריכים להיות מוכנים ולשחק את הכי טוב שלהם".

"לפני המשחק אמרתי שיש להם חמישה שחקנים שלא שיחקו וזה נתן להם יתרון", הסביר סטפאנוס דדאס את ההפסד. "אנחנו עם אותו סגל באותם שלושה ימים, וכריס היה חולה לפני המשחק, והיו בעיית עבירות וזה הכל. היה להם היתרון מההתחלה, ידענו את זה, ידענו שלא נוכל לשחק באגרסיביות. החמישייה שלנו לא שיחקה טוב, אבל חזרנו למשחק והם הרגישו אותנו. השלשות היו קריטיות היום, הם נכנסו להם, במשחק הראשון נתנו להם לזרוק והיום הם הענישו אותנו".

"הבעיה הייתה לא הרצון שלנו, אלא האנרגיה שלנו", המשיך מאמן חולון. "לא יכולנו לשחק באותה רמה כמו מכבי. הקאמבק שנעצר? זה תוצאה של בעיית עבירות ועייפות, מהצד השני היו טריים, זה יתרון. טי ג'יי היה השחקן הכי טוב בקבוצה שלנו והיום הוא שם. אסור לנו לשכוח איפה אנחנו, אנחנו יכולים לנצח את מכבי ויכולים להילחם, אבל אתה לא יכול לרמות את הספורט. אם יש לך חמישה חבר'ה טריים, קשה להתמודד מולם, זה הכל עניין של אנרגיה. זה לא כל כך מסובך. כריס? הוא לא היה איתנו וזו לא אשמתו".