השופטים טוענים: "לנציאנו קרא לפוצץ את המשחק"

יום אחרי הסערה במהלך ואחרי משחק ההפסד של חולון בנס ציונה, והסיפור מחריף. שופטי המפגש מסרו דו"ח לאיגוד הכדורסל ובו האשמות קשות נגד היו"ר: "קרא לעברנו 'מושחתים, מכרתם את המשחק'". לנציאנו בתגובה מתכנן להגיש תביעה אזרחית: "דו"ח עמוס בשקרים"

רועי כהן
רועי כהן  17.04.21 - 11:12
תחילת כתבה

יום אחרי ההשתוללות של מאמן הפועל חולון סטפאנוס דדאס במהלך ואחרי ההפסד של קבוצתו לעירוני נס ציונה באולם לב המושבה, והסיפור מחריף. שופטי המשחק - דודי רומנו, כפיר מועלם וליאור ביניש - העבירו לאיגוד הכדורסל את דו"ח המשחק, וממנו עולה תמונה מטרידה עוד יותר, בין השאר בשל התנהלות קשה לכאורה של יו"ר הפועל חולון, איתן לנציאנו. מנגד, לנציאנו סיפק תגובה חריפה משלו והוא מתכוון להגיש נגד השופטים תביעה אזרחית.

בעוד הדו"ח נפתח בהסברים על המקרים שהובילו להרחקות של גיא פניני ודדאס, החלק הקשה יותר הגיע בהתייחסות להתנהלות לכאורה של לנציאנו. השופטים ציינו כי יו"ר חולון תקף אותם בשורה של קללות ושמות גנאי: "במהלך המשחק יו"ר חולון, שלא ישב על הספסל, קילל וצעק מיציע האוהדים תוך שהוא מלהיט ומחמם את האוהדים של קבוצתו שישבו ביציע הקרוב מול ספסל חולון. לאחר הרחקתו של דדאס, ירד לנציאנו לפרקט ונכנס לתוך אזור הספסל של הפועל חולון והחל להפציר ולצעוק לצוות האימון של חולון ואמר להם 'תורידו את השחקנים מהמגרש, בואו נרד, נפוצץ את המשחק'. התנהגות זו של לנציאנו גרמה לעיכוב בחידוש המשחק ולחימום האווירה. בנוסף קילל לנציאנו את צוות השיפוט במילים הבאות: 'מכרתם את המשחק, מושחתים, אפסים, זבלים, בני זונות'".

לנציאנו, כאמור, הגיב לטיעונים החמורים נגדו: "כרגיל, דו"ח עמוס בשקרים שנובע מסיבה אחת בלבד והיא הגיבוי הבלתי מוסבר שמותר לשופטים להגיד הכל ולכתוב הכל. לא קיללתי אפילו פעם אחת, לא אמרתי להוריד את השחקנים אלא להכניס את הילדים הצעירים ואפילו רואים שהם קמים. זאת נקמה עלובה של צוות השיפוט שמגלה שמיעה מופלאה ברעש האדיר שהיה. הפעם הם ידרשו להגיד את הדברים בקולם וברגע שיגידו ייתבעו על דיבה ולשון הרע בבית משפט אזרחי".

לנציאנו הוסיף: "אני לצערי מכיר את הסגנון והתרעתי עליו בפני ראשי האיגוד כבר לפני עשרה ימים, והנה קיבלו הוכחה שוב שמותר להם לשקר ולהמציא מילים שלא נאמרו רק כדי להעצים דו"ח שקרי רצוף מילות בלע שאין בו שום כלום אחריהם מלבד נקמה עלובה. 90% ממה שכתבו הוא שקר גם והפעם אלך איתם עד הסוף, כולל תביעה אזרחית. אני מוכן ללכת ל-20 מכונות אמת יחד איתם על חשבוני, אני גם אזום פניה לשר הספורט להתערב בסוגיה שיש כאן - איגוד שופטים שאין עליו שום ביקורת, הפעם יהיה לזה סוף!".

תחילה, כאמור, נכתב בדו"ח על האירוע שהוביל להרחקתו של פניני: "בדקה ה-5 ברבע הרביעי נשרקה לחובת השחקן עבירה טכנית בגין התחזות על ידי השופט רומנו ולאחר שניתנה אזהרה רשמית לקבוצה בשלב מוקדם יותר במשחק. זו הייתה עבירה חמישית אישית של השחקן אך במקום לרדת לספסל קבוצתו, מיד לאחר מכן השחקן ניגש אל השופט רומנו שעמד בסמוך לאמצע המגרש וביקש לדעת על מה נשרקה העבירה הטכנית. לאחר שקיבל הסבר צעק לעברו מספר פעמים 'תתבייש'. בגין התנהגותו זו הורחק השחקן מהמגרש".

בהמשך גוללו השופטים את המקרה שהוביל להרחקתו של דדאס: "1:25 דקות לסיום הרבע הרביעי נשרקה לחובת מאמן הפועל חולון עבירה טכנית על ידי השופט כפיר מועלם בגין התנהגות בלתי ספורטיבית. מיד לאחר שקיבל את העבירה הטכנית נכנס המאמן לתוך תחומי המגרש, לעבר השופט רומנו שעמד בתוך אזור הצבע ליד קו העונשין, ותוך שימוש בתנועת ידיים התחיל למחות על השיפוט ולבקש הסברים. בגין כניסתו למגרש והתנהגותו הבלתי הולמת הורחק המאמן ע"י רומנו. לאחר מכן נעמד המאמן בתוך המגרש במשך כחצי דקה וגרם לעיכוב בחידוש המשחק. יש לציין כי גם המאמן וגם פניני לא יצאו מהאולם למרות שהתבקשו ועמדו ליד דלת הכניסה בתוך האולם".