בסכנה: משמעות ההפסד של הפועל ירושלים

התרחיש לבית התחתון והתגובות. "אין לנו בעיית מוטיבציה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.04.21 - 09:26
תחילת כתבה

סכנת ירידה. בהפועל ירושלים קיוו ששבוע האימונים המלא שקיבלו מאז התבוסה למכבי ת"א יסתיים בניצחון שיבטיח את המקום בפלייאוף העליון, אך שוב הפסידו לאחר עוד ערב הגנתי רע מאוד, ומשחק רביעי בחודש האחרון שבו הקבוצה סופגת 100 נקודות ומעלה.

ההפסד העשירי של ירושלים בליגה מוביל אותה למשחק מכריע נגד הפועל גלבוע/גליל בעוד כשבועיים. ניצחון והאדומים יהיו בפלייאוף העליון, הפסד, לצד ניצחונות של מכבי ראשל"צ על חולון ומכבי חיפה, ידרדר את ירושלים לשפל היסטורי ולהופעה בפלייאוף התחתון.

"אין לנו יותר מדי על מה לדבר עם השחקנים בקשר לסכנה לרדת לבית התחתון", אמר המאמן יונתן אלון, "אנחנו מתעסקים בלהשתפר ואם נעשה את זה מספיק טוב אז התרחיש הזה לא יקרה. ברור שמשחק ההגנה שלנו לא היה מספיק טוב היום, ולא רק היום, ואנחנו צריכים לשים על זה דגש. זה הולך יחד מנטלי ומקצועי, נמצא את הפתרון. אין לנו בעיית מוטיבציה, שיחקנו מול קבוצה טובה שעשתה מהלכי כדורסל טובים. יש לנו אופי נהדר ושחקנים נהדרים שכולם משחקים מתחת לרמה שלהם בצד ההגנתי, הם צריכים לעשות את זה כקבוצה, האוהדים שלנו צריכים לראות אותנו משחקים טוב יותר שומרים טוב יותר, ונראים טוב יותר וזה יקרה".

"עם אדומייטיס זה מעולם לא התחבר". רבות דובר על סף השבירה הנמוך של ירושלים, ואתמול זה קרה שוב, כאשר כמעט בסוף כל רבע חולון הצליחה לברוח עם ריצה קטנה, וזה הספיק כדי למנוע מהאדומים לחזור. "זה מטורף שאמרת את זה כי בדיוק אמרתי את זה לחבר'ה בחדר ההלבשה. הריצות הללו של היריבה בהחלט פגעו בנו, מול קבוצה כמו חולון שיש לה כל כך הרבה קלעים אתה לא יכול לוותר על אף אחד, אני חושב שמה שקרה שנפלנו על העקרונות שלנו בהגנה. למרות ההפסד, אני שמח מהשבועות האחרונים כי הקבוצה שלנו השתפרה, ניסינו לשכוח ממה שקרה, שיחקנו מול שתי הקבוצות הטובות בליגה משחק אחר משחק אז זה קצת האט אותנו אבל אנחנו חוזרים וזה הפוקוס שלנו, לחזור לכדורסל שלנו של ירושלים ששיחקנו קודם".

תומאס נתן את הזווית שלו לסיבה שהשחקנים לא התחברו למאמן הקודם דאיניוס אדומייטיס: "הבעיה העיקרית הייתה שהמון שחקנים לא שיחקו בתפקיד שלהם וזה היה קשה לכולם. אם זה היה הסיפור של רק שחקן אחד, אז הוא היה צריך להתאים את עצמו, אבל זה קרה לרוב הקבוצה ולא הצלחנו להסתגל לזה. ניסינו לשדר איתו על אותו גל אבל זה מעולם לא התחבר, וזה הביזנס. אני חושב שהייתה לו כוונה טובה אבל זה פשוט לא הצליח".