הפועל חיפה: שיפוט חד צדדי לטובת מכבי ת"א

אחרי ההפסד בהיכל, האדומים במכתב לאיגוד: "חזרנו 40 שנה אחורה. לימים אפלים"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  05.05.21 - 16:26
תחילת כתבה

הפועל חיפה סימה את המשחק מול מכבי תל אביב אתמול (שלישי) בתחושת תסכול קשה ובאה בטענות קשות לצוות השיפוט. אלעד חסין התלונן על כך מיד בסיום המשחק, כשהיום היו"ר יובל רוסמן שלח מכתב תלונה רשמי לגוני צחר, יו"ר איגוד השופטים.

"אני פונה אליך בתלונה חריפה כנגד שופטי משחק הליגה אמש מול מכבי תל אביב בהיכל מנורה, ארז גוריון, גיא שמואלי ונעם גורדון, ובדרישה שלא לשבצם במשחקי הפועל חיפה בעונה זו", כתב רוסמן. "בעונתנו הראשונה בליגת העל אחרי 20 שנה, המערכת כולה - צוות מקצועי, שחקנים והנהלה - בתחושה כי קל לשרוק נגדנו ולהכריע משחקים. אתמול הרגשתי כי חזרנו 40 שנה אחורה בזמן, לימים אפלים בהם שופטים עזרו, לכאורה, למכבי תל אביב לנצח משחקים".

המכתב נמשך: "השיפוט היה ברמה ירודה וחד צדדי, עם לא מעט שריקות קשות נגדנו, ובצד השני של המגרש, ברגעים מכריעים, השופטים התעלמו מעבירות ברורות ובעצם הכריעו את גורל המשחק. יחס העבירות במשחק הסתיים ב-23 עבירות לחובת הפועל חיפה לעומת 16 בלבד של מכבי תל אביב... בפתיחת הרבע השלישי, כשהובלנו ביתרון 15 נקודות, נשרקו לחובתנו 5 עבירות תוך פחות משתי דקות, אולם למכבי תל אביב נשרקה העבירה הראשונה רק אחרי 7 דקות ו-23 שניות. בכל הזמן הזה מכבי תל אביב שיחקה אגרסיבי בחסות השופטים שלא שרקו לעבירות, חלקן ברורות. 27 פעמים נשלחה מכבי תל אביב לקו העונשין, בעוד הפועל חיפה 9 פעמים בלבד. רק 4 פעמים בכל המחצית השנייה, לעומת 17 של מכבי תל אביב".

"ברצוני לדעת האם בכוונת הוועדה המקצועית של איגוד השופטים לבחון את השיפוט במשחק הזה? האם יש מנגנון שנוקט בצעדי ענישה כנגד השופטים?", סיכם רוסמן את פנייתו. "בכל מקרה, אחרי שבכל העונה לא הוצאנו מילה בנושא השיפוט, על אף הביקורות שהיו לנו, אחרי המשחק אמש אין באפשרותנו לשתוק יותר. שופטי המשחק הם אלה שהכריעו את תוצאת המשחק אמש. לולא רמת השיפוט הירודה והחד צדדית, הפועל חיפה הייתה מנצחת את המשחק אתמול".