ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אם לא תושג רגיעה, משחקי ליגת העל יימשכו באילת

בעקבות ההתארגנות של זרים רבים לעזוב את ישראל, במנהלת התכנסו והחליטו להמתין עד יום רביעי כדי לקבוע סופית אם לחזור לקיים משחקים באולמות הביתיים, או בבועה בעיר הדרומית

רועי כהן
רועי כהן  14.05.21 - 12:15

היום (שישי) קיימה מנהלת הליגה ישיבת זום מיוחדת. המטרה: למצוא דרך להמשיך את הליגה, זאת אחרי שנודע על ההתארגנות של שחקנים זרים רבים בקבוצות שונות בליגת העל לעזוב את הארץ בעקבות המצב הביטחוני. הישיבה הסתיימה עם ההחלטה כי במנהלת ימתינו להשגת רגיעה עד יום רביעי, ואם זה לא יקרה, הכיוון כרגע הוא לחדש את המשחקים באילת.

עדיין יש לא מעט בעיות לוגיסטיות, כמו למשל מה עושים עם בני משפחות של שחקנים. כמו כן, ברור שיש בעיה ספורטיבית אם זרים יתחילו לעזוב ויש השלכות על מאבקי התחתית.

ההודעה הרשמית של המנהלת: "בישיבת הדירקטוריון שהתקיימה היום (שישי 14/5) נקבע שליגת ווינר סל תמשיך. המשחקים יחזרו ביום ד' ה-19/5 בבועה באילת. קבוצות יוכלו לרדת לעיר הדרומית החל מהיום (שישי) על מנת להתאמן ולהתכונן ליום רביעי. אם תהיה רגיעה במצב הביטחוני, הליגה תחזור לפעילות רגילה באולמות הביתיים של כל קבוצה כיממה לאחר סיום המערכה".

"מנהלת הליגה רואה בביטחון השחקנים חשיבות עליונה ומכבדת את רגשות השחקנים ומאמינה שפתרון זה יאפשר לכולם להמשיך בפעילות למרות המצב הביטחוני כרגע. בבועה באילת, ישוחקו 3 משחקים ביום (כאמור התחלת המשחקים ביום ד'), הבועה תנוהל על ידי מנהלת הליגה".

אחד הדירקטורים אמר רגע לפני פתיחת הישיבה: "הליגה חזקה יותר מהכל. ברגע שנחליט כיצד מחדשים את המשחקים, כולם יתיישרו, אבל אנחנו לא מחזיקים אף אחד בכוח. לא ייתכן ששחקנים ממכבי ראשל"צ ישכנעו שחקנים מאילת ומגלבוע, שלא חווים את ההסלמה, לעזוב את הארץ".

גיא הראל צייץ בטוויטר: "לא יכול להגיד שאני מופתע, אבל לשמחתי עד עכשיו יש קונצנזוס להמשיך. כולל מקבוצות שמאבדות את רוב הזרים שלהן (כנראה). רוב החברים גם מגלים הבנה לזרים שחוששים ועוזבים. יש עוד מלא קשיים אבל אני מאמין שליגת העל תשוחק כך או אחרת עד סוף העונה".

במנהלת מקווים כי כעת שיש החלטה ברורה, הזרים יתחילו לרדת מהעץ (או מהמטוס) או שלפחות רובם יתרצו ויישארו. החשש הגדול ביותר הוא כאמור היעדר הספורטיביות במקרה שיותר מדי זרים יעזבו. במנהלת טוענים כי הגרעין הקשה של הזרים הוא 4-5 שחקנים שפעלו אקטיבית מול היתר ושכנעו אותם להפיץ את הפוסט אמש. כבר עכשיו יש ראשי קבוצות שטוענים כי ההחלטה הטריה הרגיעה את הרוחות אצל הרבה שחקנים.

עוד טוענים במנהלת: עיקר הבעיה מתרכזת עם שחקני מכבי ראשל"צ והפועל ירושלים, רוב השחקנים בקבוצות האחרות אמנם שיתפו את הפוסט אך לא רוצים לעזוב.