אחת תרד ללאומית, הליגה תגדל ל-14 קבוצות

בשל המצב, במנהלת ביצעו שינויים. תתאפשר החתמת זרים חדשים

רועי כהן
רועי כהן  16.05.21 - 11:26

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

ההסלמה בישראל, הובילה לשינויים משמעותיים בליגת ווינר בכדורסל. בעקבות המצב הבטחוני, מנהלת ליגת העל ערכה הבוקר (ראשון) ישיבת חירום ובה הוחלט כי רק קבוצה אחת תרד ללאומית, וליגת העל תגדל בעונה הבאה ל-14 קבוצות.

הסיבה לכך: עזיבה של זרים מקבוצות הפלייאוף התחתון עלולה לפגוע בערך הספורטיבי. המשמעות היא ששתי קבוצות יעלו מהלאומית ונהריה תהיה היורדת היחידה. בכל אופן, ביום שלישי תתכנס מנהלת הליגה לדיון הערכת מצב נוסף.

אגב, יש לציין שהמנהלת תאפשר לקבוצות להחתים זרים במקום אלה שעזבו, אך לא ברור כל כך מי יסכים לבוא לכאן עכשיו, אבל הדבר יתאפשר. אגב, הקבוצות יבדקו אפשרות לצרף זרים הן מהלאומית והן מחוץ לישראל.

במנהלת הבהירו כי שחקן שיירשם יבוא על חשבון זר שייגרע מהסגל ושחקן שייגרע לא יוכל לחזור לשחק העונה בליגה. בנוסף, קבוצה לא תוכל להחתים שחקן נוסף במידה ואף זר שלה לא עזב, ולגבי שחקנים פעילים מליגה שניה, ניתן להחתים רק שחקנים שסיימו את העונה. המועד הסופי שנקבע להחתמות: עד יום לפני תחילת סדרות חצאי הגמר.

אם לא תהיה הפסקת אש, הקבוצות ירדו לאילת ביום רביעי (19/5) הקרוב (מי שרוצה יכולה קודם לכן) והמשחקים יתחדשו בחמישי (20/5), כלומר יתקיימו שלושה משחקים ביום.