"מאכזב, מתסכל ומייאש". ביקורת על המנהלת

יו"ר נס ציונה: "אחרי עונה שלמה קובעים גורלות על השולחן"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  16.05.21 - 14:13
תחילת כתבה

החלטת מנהלת הליגות לכדורסל לצמצם את מספר היורדות לאחת ולהגדיל את הליגה הבכירה ל-14 החל מהעונה הבאה עוררה לא מעט תגובות היום (ראשון). אחת מהן היתה של יו"ר עירוני נס ציונה, יניב מזרחי, שלא הסתיר את חוסר שביעות רצונו מהמהלך.

"משחקים עונה שלמה, ובסוף כבר שנתיים קובעים גורלות על השולחן הירוק", ביקר היו"ר, "וכל זה אחרי 6 ימים של מבצע צבאי. מאכזב, מתסכל ומייאש", הוסיף. החלטת המנהלת נבעה מהבהלה שהגיעה מקרב זרים רבים בקבוצות הליגה הבכירה שבחרו לעזוב את ישראל מחשש לביטחונם. המצב החדש יצר חוסר איזון בסגלים של קבוצות רבות, מה שהוביל להחלטה התקדימית.

במסגרת הודעת המנהלת הוסבר כי על כל זה עזב/יעזוב, תוכל כל קבוצה להחתים שחקן ישראלי או זר במקומו, כל זאת עד ליום אחד לפני סדרות חצאי הגמר. כאמור ובשל כך, רק קבוצה אחת תרד לליגה הלאומית, כשהמשמעות היא שעירוני נהריה למעשה תהיה היחידה שתיפרד מליגת העל, כשבעונה הבאה תצטרף קבוצה נוספת לליגה שתגדל ל-14.

הביקורת לא הגיעה רק מכיוון נס ציונה, כשגם בחולון לא נותרו אדישים למצב החדש. רועי דבורה צייץ ברשתות ומחא כנגד חוסר הספורטיביות הצפויה בגמר גביע המדינה, אשר מועדו נקבע היום ל-27.5. מכבי תל אביב, שתגיע למשחק החשוב עם סגל מלא, תפגוש את מכבי ראשון לציון שלה ככל הנראה ישאר זר אחד, כשגן גם ג'אמיל ווילסון צפוי לעזוב.

בעקבות התגובות הזועמות על ההחלטה להוריד רק קבוצה אחת לליגת המשנה, מספר ראשי קבוצות לוחצים לקיים הצבעה נוספת בנושא בישיבה הבאה שתיערך ביום שלישי הקרוב.

בינתיים, בהפועל ירושלים החליטו לעשות טוב מהסיטואציה המוזרה אליה נקלעו בשל עזיבתם של רוב הזרים בקבוצה. מנכ"ל המועדון דוד בסן פרסם ברשתות כי הדירות של השחקנים שעזבו נותרו ריקות והן מוצאות לתושבי הדרום שמחפשים קצת שקט.