20:45: המשחק הקובע בין חולון לנס ציונה

הקבוצות ייאבקו על העלייה לחצי הגמר, שם גלבוע כבר מחכה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  05.06.21 - 19:25
תחילת כתבה

הסדרה בין הפועל חולון לעירוני נס ציונה הבטיחה הכי הרבה, ובינתיים גם מקיימת: הערב (שבת, 20:45) היא תגיע לנקודת רתיחה, כשהשתיים ייפגשו למשחק השלישי על כל הקופה - המנצחת תעלה לחצי הגמר, המפסידה תגמור את העונה.

אם שני המשחקים הקודמים בסדרה היו חמים, הרי שהשלישי אמור להיות החם והמסקרן מכולם, כשבחולון מצפים למעל 4,000 צופים הערב בהיכל הטוטו (600 אוהדי נס ציונה ינכחו, חטפו את כל הכרטיסים שהוקצו להם). שיתופו של כריס ג'ונסון עדיין מוטל בספק וייתכן שרק סמוך למשחק תתקבל ההחלטה לגביו.

"זה המשחק החשוב ביותר שלנו העונה בליגה", אמר סטפאנוס דדאס. "נלחמנו קשה שמונה חודשים בכדי להגיע לפלייאוף עם יתרון ביתיות, ואני בטוח שההיכל יהיה מלא ושהקהל ייתן לנו את הדחיפה שאנחנו צריכים ברגעים קשים. האוהדים שלנו יודעים לעשות את העבודה ולדחוף את השחקנים שלנו".

דדאס, שהתלונן בסיום המשחק הקודם על ה"בלאגן" הכללי באולם בנס ציונה, המשיך לעקוץ את היריבה שלו הערב: "אנחנו צריכים להיות מוכנים טקטית ונפשית מול קבוצה שמשחקת קשוח ומחפשת פרובוקציות. אנחנו מודעים לזה שלא יהיה משחק כדורסל פשוט, יהיה קרב, אך הפעם ניתן את התשובה שלנו על הפרקט".

בנס ציונה הגיבו לטענות של המאמן היווני: "הקבוצה מתכוננת בכל הכוח לקראת המשחק הקריטי הערב נגד הפועל חולון, ובמועדון מרוצים מאוד מהאנרגיות שהקבוצה הציגה בניצחון במשחק השני בסדרה. האוהדים הכתומים התנפלו על הקצאת הכרטיסים שקיבלו מהפועל חולון, כש-600 כתומים הבטיחו את מקומם בהיכל הטוטו. אנו סומכים על שופטי המשחק שישפטו בצורה הוגנת ומקצועית, ואין בכוונתנו להתייחס לפרובוקציות כאלה ואחרות. יש לנו משפחה כתומה וגדולה שתדחוף אותנו הערב בכל הכוח במשחק, והמטרה שלנו היא לשמח אותה ולעשות היסטוריה למועדון ולעיר".

אחרי שחולון ניצחה במשחק הראשון, נס ציונה השוותה את הסדרה בלב המושבה במשחק שבו היא הוליכה כמעט לכל אורך 40 הדקות. ג'רום מיינסי היה אדיר עם 28 נקודות (9 מ-13 מהשדה, 10 מ-10 מהקו), 14 ריבאונדים ו-3 חסימות בדרך למדד 48 - השלישי הכי גבוה בתולדות הפלייאוף.

הבעיה שעלולה להתעורר אצל הכתומים היא הרוטציה הקצרה יחסית שבה משתמש בראד גרינברג, בטח בהשוואה לזו של דדאס, כאשר המשחק הערב יהיה השלישי בחמישה ימים. פטריק מילר נח בסך הכל 2 דקות בשני המשחקים הקודמים, בראיין אנגולה נח 4 דקות במצטבר ואילו מיינסי מגיע אחרי שביום חמישי שיחק 39 דקות.

הסטטיסטיקה ההיסטורית עומדת לצידה של חולון: המאזן של קבוצות הבית במשחק שלישי ומכריע בסדרות של הטובה משלושה משחקים בפלייאוף עומד על 3:21. הקבוצה האחרונה שהפסידה הייתה אותה הפועל חולון בעונה שעברה, אבל היא אירחה באשדוד (ובסגל מוחלש) לאחר פרוץ מגיפת הקורונה.

גם באיגוד השופטים ערים לכך שהמשחק הערב צפוי להיות קשה, לחוץ ומלחיץ - ולכן שובצה שלישיה בכירה במיוחד - הבכירה ביותר ששובצה למשחק כלשהו העונה: ספי שמש, עומר אסתרון ועמית בלק.