פניני: "אנחנו לא מריונטות ולא רובוטים"

קפטן הפועל חולון על אירועי גן נר: "שלמים עם ההחלטה, יכול להיות שאם ההפרש היה הפוך, גלבוע/גליל לא היו עולים". דדאס: "השחקנים חששו לבריאותם". לנציאנו: "לא חוזרים לגלבוע"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  10.06.21 - 06:55
תחילת כתבה

פארסה ענקית בחצי גמר הפלייאוף של ליגת ווינר. הערב (רביעי) המשחק השני בסדרה בין הפועל גלבוע/גליל להפועל חולון נעצר 6:58 לסיום ההתמודדות בגלל הפסקת חשמל. באותו זמן הצפוניים היו קרובים להעפיל לגמר, כאשר הובילו 55:60, ולזכותם גם הניצחון במשחק הראשון.

הקבוצות המתינו לבשורה במשך קרוב לשעה ונדמה היה שהן יפגשו שוב למשחק חדש לגמרי, אך המנהלת הציבה דדליין, ושתי דקות לסיומו הגיע הנס - האור חזר באולם בגן נר. למרות זאת, חולון סירבה בתוקף לשוב לפרקט, והמנהלת הבהירה שהיא צפויה לספוג הפסד טכני בעקבות זאת.

קפטן הפועל חולון, גיא פניני, חלק את השתלשלות האירועים מתוך חדר ההלבשה של חולון. "רועי (המנכ"ל) נכנס לחדר ההלבשה ואמר שיקבל כל החלטה שנקבל", אמר והסביר, "ישבנו שעה בחדר ההלבשה, אבל מנטלית ופיזית השחקנים לא היו שם. אני לא חושב שהיה טעם ספורטיבי לחזור ולשחק את 5 דקות האחרונות של העונה אחרי שנלחמנו כל שנה שלמה כדי להגיע לרגע הזה", הוסיף.

פניני המשיך: "השחקנים הם לא בובות, לא נחיה לפי גחמות של מנהלת הליגה או פיב"א", המשיך פניני, "ב-19 הימים האחרונים שיחקנו 9 משחקים, לא אמרנו מילה, הבנו את הסיטואציה, היתה מלחמה בישראל. אנחנו לא מריונטות ולא רובוטים, זה לא עובד ככה, יש פה בריאות של שחקנים ואנחנו שלמים עם ההחלטה שלנו. אני לא חושב שהמנהלת רוצה לסיים ככה את העונה, אנחנו שלמים וגאים עם מה שעשינו העונה. אני מקווה שיהיה עוד משחק".

לסיום, הביע הקפטן את אכזבתו מהיריבה: "הייתי מצפה מגלבוע/גליל שגם יחשבו קצת בהיגיון ויחשבו על הקריירות שלהם. ויש פה שחקנים צעירים שהולכים להרוויח הרבה כסף, ולא שווה על 5 דקות כאלו לסכן קריירה שלמה. יכול להיות שאם ההפרש היה הפוך, הם לא היו עולים. אני אחראי על השחקנים שלי והחלטנו שלא שווה לעלות".

מאמנה של הפועל חולון, סטפאנוס דדאס הסביר את הצד של חניכיו שלו. "השחקנים חששו לבריאותם ובגלל זה לא חזרו לשחק", פתח היווני, "זה סוף העונה, אני מבין אותם. המקרה של קייסי פראת'ר השפיע עליהם, הם קיבלו את ההחלטה. להרבה שחקנים אין חוזים לעונה הבאה".

המאמן הוסיף: "אני לא אומר שלא הגיע לגלבוע/גליל לנצח. אם המשחק היה בהפרש 15-20 נקודות בוודאות היינו חוזרים לשחק עם מספר שחקנים, אבל בגלל שהמשחק היה חי עם פוזשן שלנו, זה בסדר שלא חזרנו".

עוד קודם לכן, זמן קצר לאחר נפילת האור, אנשי גלבוע/גליל בישרו כי מדובר בהפסקת חשמל אזורית ומקור הבעיה הוא בגנרטור המרכזי ביישוב. אנשי חולון מנגד התחילו לאבד סבלנות ופנו לשופט הראשי ספי שמש: ״איך אפשר לחזור לשחק אחרי הפסקה כל כך ארוכה?".

יו"ר הפועל חולון, איתן לנציאנו הוסיף אחר כך: "זה לא רציני. בפחים זה לא קרה לנו. אני מחפש את שלומי פרי כדי להודיע לו שאנחנו לא הולכים לשחק. אנחנו גם לא נשחק בצפון, רוצים שהמשחק יחודש במרכז".

לנציאנו אף פנה לאנשי גלבוע ואמר: "תהיו גברים ואל תסכימו לשחק גם אתם. אל תאפשרו את חידוש המשחק. צריך היגיון בריא, אי אפשר לחזור לשחק עכשיו".