יפתח זיו: "בשל ומוכן לעבור לקבוצה גדולה"

הגארד רמז על עתידו: "יכול להיות שאצטרך ללמוד שפה חדשה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.21 - 23:30
תחילת כתבה

היא קיוותה לזכות באליפות שלישית בתולדותיה, אך הפועל גלבוע/גליל נכנעה הערב (חמישי) 00:00 למכבי תל אביב ביד אליהו והפסידה 2:1 בסדרת הגמר. למרות קאמבק אדיר כל הדרך מ-22 נקודות הפרש של הצהובים, החבורה מהצפון תצא עם המחמאות בלבד.

הראשון לדבר אחרי ההפסד הוא ג'ו תומאסון: "עונה משוגעת, עשינו הכל וחזרנו. לפעמים אתה מנצח ולפעמים מפסיד, אלו החיים. אני תחרותי ונתתי הכל, כל הכבוד למכבי שנתנה עונה מצוינת. אני גאה בעצמי ובחברים שלי לקבוצה, עשינו עבודה נהדרת".

הגארד, שקלע 8 נקודות הערב, הוסיף: "הדברים שעשינו העונה זה משהו שיזכרו. שיחקתי ועשיתי את התפקיד שלי בקבוצה, אני גאה בזה. נתנו הכל והפסדנו ליריב נהדר ואין סיבה להתבייש".

אחרי תומאסון, התפנה יפתח זיו לשפוך אור בנוגע לעתידו. הגארד ערך הערב את הופעתו האחרונה במדים האדומים, ועל פי המסתמן יצא לאירופה בעונה הבאה. "אמרתי הרבה פעמים שאני מוכן ובשל למועדון גדול עם שתי מסגרות", אמר זיו והוסיף, "בארץ או בחו"ל? לא יודע, כל האופציות פתוחות, יש מצב אני אצטרך ללמוד עוד שפה".

הגארד ניסה להסביר מה קרה לקבוצתו הערב בהיכל: "לא נכנסו טוב למשחק. הם שמרו וניסו להתנפל עלינו וקצת הצליח להם. בלקשיר נכנס לבעיית עבירות מוקדמת כשהוא אולי השחקן הכי חשוב שלנו. זה הזכיר את המשחק הראשון ונכנסו לבור מסוים כשהביטחון לא היה בשמיים. בנוסף, האולם היה בטירוף היום וזה לא הוסיף לנו, זה הסתכם באופי, ראיתם לבד איזה אנשים מדהימים ומאמינים שמשחקים מכל הלב כל הזמן יש פה. לא מובן בכלל לחזור בגמר בהיכל מ-20 נקודות הפרש ואני יכול להגיד שזה היה מדהים ומיוחד בקבוצה הזו השנה".

זיו התייחס לתהליך האישי שעבר כל הדרך לאחד הישראלים הטובים בליגה: "זה עניין של בגרות, שדרוג שלי עם עצמי בהבנה מה אני צריך לעשות ואיך להוביל קבוצה, להנהיג ולסחוף. זה לאט לאט נבנה לי זה. זה התחיל בסוף העונה שעברה בעונת הקורונה, המערכת נתנה לי שקט להיות מי שאני ולהיבנות כרכז ושחקן מוביל ומנהיג, אני שמח שהצלחתי לעשות ולהוכיח שאני יכול".