סוכן השחקנים זאב גרוס הלך לעולמו בגיל 72

היה אחראי להגעת אנתוני פארקר למכבי ת"א בקיץ 2000

רועי כהן
רועי כהן  18.06.21 - 13:50
(צילום מהפייסבוק)
(צילום מהפייסבוק)

תגיות: זאב גרוס

תחילת כתבה

אבל נפל על הכדורסל הישראלי עם מותו הפתאומי של זאב גרוס, אחד מסוכני השחקנים הוותיקים בענף, והוא בן 72. גרוס זכור כסוכן שהביא לישראל את אנתוני פארקר, כשהחתים אותו במכבי תל אביב בתחילת שנות האלפיים.

גרוס החל את דרכו דווקא בכדורגל, כשניהל את קבוצת הנוער של מכבי נתניה בשנות השמונים. כעבור עשר שנים החליט לעבור לכדורסל ולנצל את קשריו הטובים. את קפיצת המדרגה בקריירה עשה כששידך למכבי ת"א את אנתוני פארקר בקיץ 2000.

גרוס סיפר בראיון ל"גלובס" ב-2008: "פיני גרשון, דייויד בלאט ומוני פנאן היו אז במחנה קיץ בארה"ב, וניסיתי לשדך למכבי שחקנים ללא הצלחה. בלילה האחרון שלהם הם שהו בשיקגו, ובדיוק התקשר אלי מארה"ב חבר שהוא הסקאוט הראשי של אורלנדו מג'יק, סם פוגל, ואמר לי אנחנו משחררים שחקן בשם אנתוני פארקר. כדאי למכבי להחתים אותו. לא ידעתי עליו כמעט כלום. בדקתי קצת ושלחתי את הפרטים לדייויד, שאותו אני מכיר עוד מהימים שבהם היה שחקן ומאמן בנתניה. בשלוש לפנות בוקר הוא צלצל אלי ואמר 'בדקתי עליו, אנחנו בעניין'. אחרי יומיים סגרנו".

"מה שאף אחד לא יודע זה שאחרי שלושה חודשים מכבי רצו לחתוך את פארקר. בהתחלה הוא התקשה להפוך משחקן ספסל ב-NBA לשחקן מרכזי - מה שציפו ממנו במכבי. הם כבר שלחו את עוזר המאמן, ארז ביטמן, לראות שחקן אחר. רק אחרי כמה שנים אמר לי ביטמן: 'היה לנו מזל שהבחור שראיתי אז היה חושך. אחרת היינו חותכים את פארקר. לך תדע מה היה קורה לשושלת של מכבי אם השחקן הזה היה תופס יום'".

בהמשך דרכו, גרוס היה זה שהביא לישראל גם את פי ג'יי טאקר, ובמרוצת השנים ייצג עשרות שחקנים ישראלים וזרים. הלווייתו תתקיים ביום ראשון הקרוב. יהי זכרו ברוך.