הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רומן סורקין חתם במכבי תל אביב

אקס מכבי חיפה סגר בקבוצה לעונה, עם אופציה לעונה נוספת.לאחר שחתם, אמר: "זהו יום מאוד מרגש עבורי, עכשיו הזמן לעבוד קשה". ספרופולוס: "מאמינים שיתרום בליגה וביורוליג"

רועי כהן
רועי כהן  21.07.21 - 13:12
תחילת כתבה

מכבי תל אביב מצאה את המחליף לעומרי כספי שפרש - רומן סורקין. אקס מכבי חיפה נבחר לתפקיד וחתם היום (רביעי) על חוזה לעונה, עם אופציה לעונה נוספת, במדי הצהובים, שסגרו למעשה את מסע הרכש לקיץ. למכבי הייתה אפשרות ללכת על רפי מנקו, המהלך המתבקש מבחינת העמדות, אך בעצם הבחירה בסורקין הקבוצה מבקשת לאותת ליובל זוסמן כי עדיין שמור לו מקום בסגל. סורקין צפוי להרוויח כ-200 אלף דולר בעונה.

סורקין אמר לאחר שחתם: "כשחקן שצמח בכדורסל הישראלי, מדובר ביום מרגש מאוד עבורי. זו פסגה גדולה להגיע אליה, ועכשיו הזמן להפשיל שרוולים, להמשיך לעבוד קשה, לגרום הנאה וגאווה וכמובן לזכות בתארים עבור הקהל המדהים של מכבי". המאמן, יאניס ספרופולוס הוסיף לגביו: "אנחנו מאמינים שהוא יכול להיות שחקן חשוב עבורנו לליגה הישראלית וגם ליורוליג. שחקן עם יתרונות רבים".

סורקין בן ה-24 הוא יליד בלארוס ועלה לארץ בגיל שנתיים. הוא התחיל את הקריירה שלו במכבי אליצור אשדוד, עבר לאוניברסיטת אורגון (והגיע איתה אף לפיינל פור של המכללות) ולאחר מכן חזר לישראל וחתם במדי מכבי חיפה, איתה ירד ליגה ועלה בחזרה. אשתקד הוא רשם עם הירוקים 13.5 נקודות בממוצע למשחק, לצד 7.2 ריבאונדים ו-2.0 אסיסטים ב-29.2 דקות ב-29 משחקים (פתח בכולם).