ניצחון למתאזרחים: הסנקציות רוככו בחצי

בית הדין ביטל את ההסכם, האחריות עוברת לאיגוד הכדורסל

רועי כהן
רועי כהן  22.07.21 - 12:33

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

ניצחון גדול למתאזרחים: בית הדין העליון של איגוד הכדורסל ביטל את ההסכם בין המנהלת לארגון השחקנים, שקבע מנגנון להקטנת מספר המתאזרחים בליגה. בית הדין גם החליט כי האחריות בנושא עוברת לאיגוד הכדורסל, שיגבש מתווה חדש בתוך חצי שנה. את המתאזרחים ייצג בתיק עו"ד רועי רוזן, שלמעשה הביא להפיכת ההחלטה, יחד עם עו"ד ערן נוימן.

כזכור, המנהלת וארגון השחקנים קבעו כי יוטל קנס של 200 אלף ש"ח על כל "מתאזרח חדש" עם ותק של פחות מ-4 שנים. בית הדין ביטל את המתווה הזה וקבע מתווה ביניים שמרכך את הקנס ל-100 אלף ש"ח וקובע את הרף לשנתיים במקום 4 שנים. בנוסף, נקבע כי לא יהיה קנס על מתאזרח ראשון. מתווה זה יהיה בתוקף עד שאיגוד הכדורסל ינסח הסכמות חדשות. הדיינים עודד מודריק, עמנואל סלע ושרון סתיו קבעו עוד כי תוקם ועדת חריגים בעניין, שתכלול נציג ציבור שאין לו זיקה למנהלת או לארגון השחקנים. את האפשרות שהסנקציות ייחתכו בחצי פרסמנו לראשונה כאן באתר ערוץ הספורט.

מדובר בעתירה שהוגשה ע"י עו"ד רוזן, בשמו של פרדריק בורדיון, שחקנה של הפועל חולון, אך עם הזמן הפכה למקרה בוחן שהשלכותיו יחולו על הענף כולו. בורדיון קבל נגד ההסכם שגיבשו המנהלת וארגון השחקנים, ובעונה שעברה, בשל העתירה אך גם בגלל הקורונה, הוחלט להקפיא את הסנקציות למשך כל העונה. כעת הכדור עובר לאיגוד הכדורסל, שכאמור מחויב לגבש הסכמות חדשות.

יש לציין כי שאר פרטי ההסכם יישארו כפי שהם, כלומר אין שינוי בכמות הזרים המותרת ובקנס שיוטל על רישום חמישה זרים.