הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הימים האחרונים בחייו של אריק אלפסי ז"ל

המאבק בקורונה, ההתאוששות וההידרדרות. השתלשלות האירועים עד לסוף הטראגי של המאמן

רועי כהן
רועי כהן  22.09.21 - 11:18

תגיות: אריק אלפסי

תחילת כתבה

אריק אלפסי ז"ל היה אחד מהאנשים הכי אהובים בכדורסל הישראלי. בכל מקום שאליו הגיע הוא התחבר מיד לשחקנים ולאנשים סביבו עם החיוך והאישיות הכובשת, שקשה להתנתק ממנה.

גם אחרי שנדבק בקורונה, אלפסי ניהל מאבק עיקש ולמעשה אף התגבר על הנגיף והחלים, אך הסיבוכים שנולדו כתוצאה מהמחלה הכריעו אותו.

לפני כחודש שהה אריק אלפסי בחופשה במלון באילת והחל לחוש ברע. הוא מיד ביצע בדיקת קורונה, שם התגלה שהוא חיובי לנגיף. אלפסי מיד נכנס לבידוד והחל בטיפול ביתי. לאחר מספר ימים החלו להופיע סימפטומים של המחלה והמאמן התייצב בבית חולים לבדיקות, שם הוחלט לאשפזו להשגחה.

באותם ימים רק מעטים ידעו שאלפסי מאושפז, מכיוון שהוא לא רצה להדאיג את קרוביו. ככל שחלף הזמן, הסימפטומים החלו להחמיר ואלפסי סבל מתופעת לוואי נדירה - חור בריאה, שנוצר כתוצאה מהנגיף. יש לציין שאלפסי היה מחוסן פעמיים, אדם בריא שנוהג לעשות ספורט, לא סבל ממחלות רקע ואפילו לא עישן. המאמן אף התכוון לבצע חיסון שלישי, אך נדבק לפני שהספיק לבצע אותו.

בהמשך, מצבו של אלפסי המשיך להתדרדר כשהתקשה לנשום בכוחות עצמו. ביום שישי שעבר התקבלו בשורות מעודדות כשהתברר שהוא נקי מהנגיף ולמעשה החלים מקורונה, אך הנזק שהמחלה גרמה לריאותיו כבר היה קשה מנשוא וגופו קרס. אלפסי הורדם וחובר למכונת הנשמה. לפני החג בני משפחתו נקראו לבית החולים על מנת להיפרד מאריק, שנלחם עד הרגע האחרון, אך לבסוף הרופאים נאלצו לקבוע את מותו.

אלפסי יחסר לעולם הכדורסל ברמה האישית והמקצועית. אין כדורסלן, איש מקצוע או מנהל שלא התחבר לאריק ז"ל, ולא משנה אם היה יריבו על הפרקט. בכל מקום בו הגיע הוא הטביע חותם וזו גם הסיבה שעולם הכדורסל כולו התאחד סביב האבל על מותו.

יהי זכרו ברוך