מכבי ת"א נכנעה לגלבוע/גליל בתום דרמה
מכבי ת"א נכנעה לגלבוע/גליל בתום דרמה
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ספרופולוס החמיא: "זיו במעקב מאז שהגעתי למכבי ת"א, הוא מוכן"

הבכורה המרשימה של הרכז הצהוב לא נעלמה מעיני המאמן, שהבטיח ש"לא ישתמש בקורונה כתירוץ". דיברתולומאו לקראת הפועל י-ם: "אתגר, באים לנצח". סיכום המשחק הרשמי הראשון

רועי כהן
רועי כהן  23.09.21 - 09:26
תחילת כתבה

לפני פתיחת גביע ווינר, במכבי ת"א הבהירו שני דברים. הראשון, שייקח לא מעט זמן לכל השחקנים להתגבש כקבוצה, והשני, שהם לא מתכוונים להשתמש בהתפרצות הקורונה כתירוץ אם דברים ישתבשו. אתמול (רביעי), הגיע המשחק הרשמי הראשון של הצהובים - ונדמה ששני ההבהרות האלה כבר יכולות לזוז הצידה: הקבוצה נראית הרבה יותר טוב ממה שחשבו שתיראה בשלב הזה, ובתירוץ אין צורך כי הושג ניצחון משכנע.

  • שישי, 14:30, ב-SPORT: מכבי ת"א והפועל ירושלים נפגשות לקלאסיקו הראשון של העונה

"הראנו איך אנחנו רוצים לשחק בעתיד, יש לנו עוד הרבה עבודה בעיקר בחיבור של כולם לשיטה, אבל ככל שנשחק יותר נהיה טובים יותר", אמר המאמן, יאניס ספרופולוס. "אני לא רוצה לדבר יותר על מה שקרה עם הקורונה. זה היה ונגמר, אנחנו לא יכולים לשנות את זה ואני לא רוצה להשתמש בזה לתירוצים. כולם יודעים שאנחנו צריכים לעבוד מאוד קשה".

"יש לנו משחק מעניין בעוד יומיים נגד עוד קבוצה חדשה כמונו", הוסיף יאניס. "זה היה המשחק הרשמי הראשון שלנו, לא היה לנו את הלוקסוס של הכנה אידיאלית ולכן המשחקים האלה מאוד חשובים. אני לא מופתע מאיך שנראינו כי כולם באימונים באו באקסטרה רצינות כדי לפצות על הזמן שאבד. יש עוד הרבה על מה לעבוד, על אחוזי הקליעה למשל, וכולנו יודעים את זה - אבל המשחק הזה הראה את הסגנון שאנחנו רוצים להכתיב העונה".

על הבכורה הטובה של יפתח זיו (11 נק, 6 אס') אמר מאמן מכבי ת"א: "ראיתי את יפתח כבר בשנה הראשונה שלי כאן ועקבתי אחריו כל הזמן הזה. הוא מוכן למכבי. הוא עבר תהליך, התפתח כשחקן והגיע אלינו בזמן הנכון ואני מאוד שמח שהוא איתנו. גם רומן סורקין. שניהם יעזרו לנו הרבה בעיקר בליגה הישראלית".

הקפטן, ג'ון דיברתולומיאו, הוסיף ואמר לקראת חצי הגמר נגד הפועל ירושלים בשישי: "הם יהיו אתגר טוב עבורנו, הגביע הזה הוא אחת המטרות שלנו כמו בכל עונה ואנחנו נגיע במטרה לנצח. אני שמח לשחק שוב לצד יפתח, אני אוהב את האנרגיות שהוא מביא ואת איך שהוא משחק. כיף שהוא בצד שלי".