הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אחד הטובים שראינו": י-ם מאוהבת באדאמס

מחמאות לגארד. האדומים מחפשים סנטר, עתידו של מייקר בספק

רועי כהן
רועי כהן  19.10.21 - 09:26
תחילת כתבה

שביעות רצון רבה בהפועל ירושלים ביום שאחרי הניצחון המשכנע על הפועל ב"ש אמש (שני). לראשונה העונה, האדומים הראו כדורסל שוטף ואינטנסיבי כמו שאורן עמיאל אוהב, וכעת יקוו להמשכיות, במיוחד במשחק הליגה הבא נגד מכבי ת"א במוצאי שבת.

מי שהתפוצץ אמש היה שון קילפטריק, עם 28 נקודות. על הגארד עבר שבוע מורכב שהתחיל עם הספסול התמוהה שלו נגד מנרסה ונמשך עם קבלת פניהם של בני משפחתו שהגיעו לשהות לצידו בישראל. בין לבין, השחקן ערך עם מאמנו שיחה שבה יישרו את ההדורים לאחר "סדרת החינוך" במשחק הקודם. על כך, אורן עמיאל אמר: "היתה לנו שיחה טובה, הוא המבוגר האחראי כאן אצלנו וכשהוא טוב זה כמובן טוב לנו. סוף סוף מצאנו קצת הנאה במשחק, השתדלנו ליצור את זה באימונים ואני רוצה שנהנה מהניצחון".

גם ג'יילן אדאמס המשיך ביכולת הנהדרת מתחילת העונה: "הכתבנו את הקצב מהרגע הראשון, כמו שרצינו, עם הרבה שחקנים שנכנסים למשחק. ראינו את הווידאו נגד מנרסה והחלטנו שדברים צריכים להשתנות. היה לנו שבוע אימונים מצוין ובנינו הרבה מאוד כימיה". עמיאל התייחס גם לאדאמס והוסיף: "הוא אחד השחקנים הכי טובים שראינו, וכשהוא יבין את זה השמיים הם הגבול בשבילו".

למרות הניצחון אתמול, בירושלים התחילו לחפש אחר שחקן בעמדה מספר 5. עמיאל מודע לנקודת התורפה של הקבוצה בקו הקדמי ומחפש שחקן שיוסיף נוכחות ומסה בצבע. הבעיה: המצב בשוק דל מאוד וכמעט ולא ניתן למצוא את השחקן המתאים. מי שעלול לשלם את המחיר הוא ת'ון מייקר, שבירושלים אוהבים ומעריכים מאוד, אך התאכזבו לגלות שהוא לא הסנטר שקיוו שיהיה ומתאים יותר לעמדה מספר 4. "כרגע אני לא נכנס לדקויות האלה", הגיב עמיאל, "אנחנו צריכים כרגע להתמודד עם זה ולנסות לנצל את האיכויות שיש לנו".

במקביל, בירושלים מתרגשים לארח הבוקר אורח מכובד במיוחד: לא אחר מראש הממשלה נפתלי בנט, שיגיע לאימון הקבוצה יחד עם שר הספורט חילי טרופר. רה"מ צפוי להתייחס לחשיבות שהוא רואה בשמירה על עולם הספורט פתוח, ללא מגבלות קהל, גם בימי הגל הרביעי.