הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זופר אבדיה: "יש שחקנים שמבזבזים את הקריירה במכבי ת"א"

מהיחסים עם הזרים ("מרגישים בנוח איתי בזכות הלבוש שלי. קונה להם 3 קסטות ב-10"), דרך אונואקו ("רציתי שיגיע בגלל זריקת הסבתא, זה מביא קהל") ועד המצב של דני בוויזארדס ("הלוואי והכדור יזוז שם יותר, אני לא יכול לעזור לו"). המנהל המקצועי של בני הרצליה ל'מגרש פתוח'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.10.21 - 17:30
תחילת כתבה

בני הרצליה היא אחת משתי הקבוצות היחידות בליגת ווינר סל שפתחו את העונה עם מאזן מושלם של שלושה ניצחונות וללא הפסדים. המנהל המקצועי של הקבוצה ואבא של, זופר אבדיה, עלה לראיון ב"מגרש פתוח" וסיפק לא מעט אמירות מעניינות בנוגע להצלחת קבוצתו, השחקנים הזרים שהביא, הישראלים הצעירים שחייבים לשחק יותר וגם על זריקת הסבתא של צ'ינאנו אונואקו.

"אני עסוק בדברים הקטנים יותר, שלא רואים, אני מטפח את הקשר עם השחקנים, נותן להם הרגשה טובה ופחות בפן המקצועי", סיפר על התפקיד שלו בקבוצה. "הזרים האמריקאים מרגישים בנוח איתי בזכות הלבוש שלי, קל להם להזדהות איתי", הוא המשיך וגילה: "אני קונה לשחקנים שלוש קסטות בעשר כדי לתת להם תחושה טובה".

על הפתיחה הטובה והרמה של הקבוצה : "נכון, אנחנו טובים, אבל לא צריך לעשות מזה סנסציה, ניצחנו רק שלושה משחקים ונראה שבינתיים הכל התחבר, אבל תתנו לנו עוד זמן", הוא המשיך ודיבר על השחקנים הזרים שהביא: "רצינו ליצור קבוצה צעירה ושחקן אחד מבוגר ואחראי (למעט כריס באב, שהצטיין במחזור האחרון עם 31 נקודות, כל שאר השחקנים בקבוצה בני 27 ומטה). אני מאמין ש-4-5 מהשחקנים שלי לא יהיו פה בשנה הבאה, הם ימשיכו לרמות הגבוהות".

על זריקת הסבתא של אונואקו מהעונשין: "ברגע שראיתי את זה אמרתי שאני רוצה אותו, גם אם הוא לא יקלע ידעתי שזה יביא צופים לאולם, זה משהו שנותן צבע". אם כבר בצופים ובאולם עסקינן, גם בעניין הזה היה לזופי מה להגיד: "לא יכול להיות שעיר גדולה ועשירה כמו הרצליה תשחק בשנת 2021 באולם של בית ספר, אני מנסה לעבוד על זה".

בהמשך הוא נשאל האם בני הרצליה היא קבוצת בת של מכבי תל אביב בעקבות צירופם של דורי סהר, סנדי כהן והמאמן, אורן אהרוני, שמזוהים עם הצהובים: "אנחנו לא קבוצת בת שלהם, אין בינינו שום הסכם, אבל למה לא? אם קבוצות קטנות מביאות שחקנים צעירים שלא משחקים בברצלונה ובריאל מדריד, ובארץ יש שחקנים לא משחקים במכבי ומבזבזים שם את הקריירה שלהם, למה לא לתת להם צ'אנס?", טען זופי וקיווה: "הלוואי שיותר שחקנים ישראלים שיושבים על הספסל ילכו לשחק במקומות אחרים, למצות את הפוטנציאל שלהם".

על חוסר הניסיון של מאמן הקבוצה, אורן אהרוני, בקבוצת בוגרים: "הוא לא בא מכדוריד. הוא מאמן המון שנים, איש כדורסל שעובד 24 שעות ביממה, מאמן של השחקנים, כזה שלא מפסיק לעבוד. אף מאמן לא התחיל ישר ביורוליג".

לבסוף נשאל על פתיחת העונה של בנו בוושינגטון: "אני זה אני ודני זה דני. באתי לעשות סדר בבני הרצליה וזה מה שעשיתי. דני חוזר אחרי פציעה של חצי שנה ויש לו עוד שנתיים בוושינגטון. הלוואי שיכולתי לשלוט על זה שהכדור שם יזוז יותר. הוא יילחם, אני בטוח, אבל אני לא יכול לעזור לו".