ליגת העל 2021/2022
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל ירושלים 13 0
2 בני הרצליה 14 0
3 הפועל חולון 13 0
4 גליל עליון 13 0
5 הפועל ת"א 14 0
6 מכבי ת"א 14 0
7 הפועל חיפה 13 0
8 נס ציונה 14 0
9 הפועל ב"ש 13 0
10 הפועל אילת 14 0
11 גלבוע גליל 15 0
12 ראשון לציון 14 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בהפועל ירושלים החליטו: הולכים על מאמן זר

האדומים סיכמו ערב מלא באמוציות אחרי הניצחון הענק על חולון. הלפרין: "אם ירצו אותי, אני אהיה המאמן"

רועי כהן
רועי כהן  01.11.21 - 06:55
תחילת כתבה

הפועל ירושלים כבר הייתה בסיטואציות של פיטורי מאמנים, ניצחונות הירואיים עם הגב לקיר, או התפוצצות נגד יריבה גדולה, אבל פרץ כזה של רגשות כמו שהיה אתמול (ראשון) עם סיום משחק הניצחון על הפועל חולון - לא ראינו הרבה זמן. החל מהמנכ"ל גיא הראל שמירר בבכי עם הבאזר, דרך חגיגות השחקנים על הפרקט ועד המונולוג המרתק של יותם הלפרין במסיבת העיתונאים, אין ספק שמשהו השתחרר שם אצל האדומים, משהו שהם יקוו שיוציא אותם לדרך חדשה.

קואץ' הלפרין הגיע למסיבת העיתונאים בידיעה שהוא הולך לפתוח את הלב. "מי שלא היה שחקן, מאמן או חלק מקבוצת כדורסל לעולם לא יבין מה זה להיות שחקן או מאמן", הוא פתח. "הלחץ שאתה נמצא בו, הדברים שהולכים הפוך ממה שחשבת. ברמה האישית אני מתרגש מאוד מהדרך שבה השחקנים הגיעו היום. במקום מסוים בלב קשה לי שנפרדנו השבוע מבן אדם מדהים וממאמן מצוין שפשוט דברים לא קרו, זה יכול לקרות למאמנים הגדולים בעולם, האחריות של אורן היא בדיוק האחריות שלי והשחקנים".

"אחרי המשחק בפולין, עברנו באמת 72 שעות מאוד מאוד קשות עד המשחק הזה. זה מצב מאוד מבלבל, הייתי מנהל מקצועי שאחראי מלא לבניית הקבוצה ופתאום מאמן הולך, כמובן חלק מהאחריות עליי. הביקורות הן חלק מהספורט, זה בסדר, הקבוצה לא שיחקה טוב ולא ציפיתי לביקורות טובות. אני אוהב לשמוע ביקורות. הקיץ היה קשה, עשינו טעויות בבנייה, מגיעות לנו הביקורות כי לא שיחקנו טוב".

המאמן הזמני הודה שהיה לו קשה לעשות את הסוויץ' מתפקיד של מנהל ספורטיבי למאמן: "לא האמנתי כמה שזה מתיש. אתה מוציא המון אנרגיות וכל הזמן חושב, הייתי צריך להבין את הכל הפרטים למשחק. לא תיכננתי להיות במצב הזה, בטח לא אחרי חודשיים וחצי אבל זה קרה מכורח הנסיבות. יש בעלים ויש מנכ"ל שהחליטו לאן הדבר הולך בעצם, אני מבחינתי כל עוד המועדון יצטרך אותי אני שם בשבילו. אם ירצו שאני אאמן אז אני אהיה המאמן. היו לי חששות מהעובדה שאנחנו לא משחקים טוב, מול מאמן עם ניסיון ולי אין. אבל הסתכלתי על 9 השנים במועדון הזה וידעתי אין מצב שאני לא שם את הגוף, הנפש וכל מה שאני יכול כדי להוציא אותנו מהמצב הזה זה".

הלפרין מצא לנכון לשבח את הופעתו של רטין אובהסואן, שדווקא במשחק הראשון ללא המאמן שהביא אותו, התפוצץ עם משחקו הטוב ביותר עד כה עם 30 נקודות, 8 אסיסטים והחטאה בודדת מהשדה. "הוא ברכה לכל ארגון ולכל מאמן, יש לו אופי מנצח זו פשוט חוויה להיות איתו ולחוות איתו ברמה אישית בטח כמו ששיחק היום. היה לו שבוע מאוד קשה, היה לו קשר מאוד חזק עם אורן. הסברתי לו שבספורט קורים דברים שלפעמים לא מתוכננים, יש לו קריירה ארוכה לפניו וצריך להיות מעל הסיטואציה וזה מה שהוא עשה - הוא היה מעל הסיטואציה".

ברקע הניצחון אמש, החיפושים אחר מאמן נמשכים. בבירה החליטו ללכת על מאמן זר, וכעת בודקים מועמדים רלוונטיים. הלפרין הודה שהניצחון אמש לא ישנה את הצורך של הקבוצה בשינויים מקצועיים: "אנחנו על השוק כל הזמן, מבינים שהקבוצה חסרה ולא מאוזנת, אם נחשוב על שחקן או שינוי רלוונטי עבורנו זה לגמרי יעמוד על הפרק גם אם עדיין לא נמצא את המאמן המתאים. יש פה אנשים שמבינים כדורסל ואם נחשוב כל הצוות וההנהלה אני מניח שנלך על המהלך הזה".

איתי שגב סיכם את התקופה הקשה: "אני חוזר ואומר, סל לפה וסל לשם והדברים היו נראים אחרת. לא חושב שהייתה חסרה לנו אנרגיה במשחקים הקודמים. העזיבה של אורן לא פשוטה, אבל זה חלק מהמקצוע. אתה לא יכול להתעסק במה שההנהלה מחליטה אלא באיך להגיע למשחק בצורה הטובה ביותר. זה מצער ולא נעים אבל ממשיכים קדימה. לא ממש היה זמן לעכל, פתאום הגיע תשע בערב בלי ששמנו לב ויש טיפ-אוף. היה לנו חשוב לשחק ביחד, ואני שמח שעשינו את זה. יש פה צוות טוב ואנשים טובים ואנחנו נעשה דברים מאוד טובים השנה".