ליגת העל 2021/2022
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל ירושלים 13 0
2 הפועל חולון 13 0
3 מכבי ת"א 13 0
4 בני הרצליה 13 0
5 גליל עליון 13 0
6 נס ציונה 13 0
7 הפועל ת"א 13 0
8 הפועל חיפה 12 0
9 גלבוע גליל 13 0
10 הפועל אילת 14 0
11 הפועל ב"ש 12 0
12 ראשון לציון 12 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אמשיך בכדורסל, אנסה את תחום האימון"

צפו בפניני מדבר על היכולת של חולון, בוסקאליה והנבחרת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.11.21 - 10:48

תגיות: גיא פניני

תחילת כתבה

הפועל חולון התחילה את עונת 2021/22 בצורה טובה מאוד, ואחד השחקנים שכמו תמיד עוזר לקבוצה להשיג את התוצאות הטובות הוא גיא פניני. בראיון למגרש פתוח דיבר הפורוורד על הניצחון האחרון של הסגולים מול מכבי תל אביב, על המאמן החדש ועל עתידו בכדורסל.

"הייתה אווירה ממש טובה, טוב לכדורסל שיש כאלה משחקים", הוא פתח. "אולמות מלאים, באמת היה כיף. התחלנו לא טוב את המשחק, מכבי המשיכה את המומנטום ובאה עם המון ביטחון. ידענו שנצטרך את הריצה הזו כדי להכניס את כל הקהל לאנרגיות. אני שמח שהצלחנו לחזור. ברגע שהמשחק היה צמוד, ידענו שזה ילך לפה או לפה ועשינו כמה קליעות".

"הפסדנו הפסד כואב בירושלים. באנו קצת שאננים והם הגיעו כחיה פצועה עם כל האנרגיות ושטפו את המגרש. אבל הגבנו מהר עם משחק חשוב באירופה. בסופו של דבר אנחנו עדיין קבוצה חדשה עם המון שחקנים חדשים ואנחנו עדיין בנובמבר, תחילת עונה. עדיין צריכים להכיר אחד את השני, להכיר את המאמן, את הסגנון שהוא רוצה. זה ממש שונה משנה שעברה. אנחנו עדיין מתאימים את עצמנו".

"זו הרגשה טובה לנו שאנחנו יודעים שאנחנו יכולים להתמודד ברמות הכי גבוהות, אם זה להתמודד מול מכבי ת"א ולנצח אותם. זה עושה לנו טוב. עד עכשיו שיחקנו נגד קבוצות בסדר גודל שלנו בערך. מכבי וירושלים אלה קבוצות שאנחנו צריכים להסתכל עליהן בעיניים, ואז הגיע המשחק מול ירושלים וחטפנו. היה חשוב לנו להגיע מול מכבי ולהראות שאנחנו יכולים לעמוד מולם".

על כריס ג'ונסון הוא הוסיף: "שמרתי את קלויארו ושמעתי את יאניס אומר 'תתקיף אותו בפוסט'. הוא התקיף אותי ועשה סל. הסתכלתי על כריס ועשיתי לו עם הראש 'אתה תשמור אותו', וקלויארו כבר לא התקיף בפוסט. קודם כל, הוא שומר על כמה עמדות. אם זה 1, 2, 3 או 4, לפעמים גם 5. זה עוזר. הוא מכסה המון שטחים עם הידיים שלו, הוא מבין את המשחק בהגנה. הוא שחקן לכל הרמות. הוא עושה דברים שמתאימים לכל רמה".

לאחר מכן הוא דיבר על מאוריציו בוסקאליה: "הוא ודדאס זה שני סגנונות שונים לגמרי. מהיום הראשון הוא שם דגש על הפן ההגנתי. הוא הדגיש שזה ה-DNA של הקבוצה הזו, מי שלא ישמור, לא ישחק. גם אם לא הצלחת לשמור, אתה צריך להביא את המאה אחוז בכל משחק. זה מה שנתן לנו את פתיחת העונה הטובה. היינו הרבה יותר אינטנסיביים מכל הקבוצות האחרות, הגענו הרבה יותר מוכנים מבחינה פיזית. זה הסיפור שלנו כרגע. בחודש הראשון אני לא זוכר שהתאמנתי ככה בחיים. אלה אימונים קשים, אבל עם היגיון. מאחורי הדברים היה תוכן".

כשנשאל לגבי הנבחרת, אמר: "אני לא חושב שהולכים להיות הרבה דברים שונים אצל גיא (גודס). נבחרת ישראל זו חיה שונה מהכל. כולם מגיעים ומביאים את אותו הדבר. זו מחויבות, זה כיף, זה רצון להיות בנבחרת, בלי פרצופים. כולם מרוכזים במטרה אחת. יכול להיות שיהיה תרגיל כזה או אחר, אבל זה חלון של שבועיים, אין הרבה מה להכניס. אנחנו עוברים תהליך טוב בנבחרת במשך שנתיים-שלוש. יש לנו המון שחקנים איכותיים, בטח אם כולם יכולים להגיע. אבל בסופו של דבר, זה לא שם כזה או אחר, זה התלכיד שיהיה. אם אנחנו ביחד והאווירה טובה, התוצאות יהיו טובות".

על עתידו הוא הוסיף: "קשה לדעת מה הכיוון, אבל המחשבה היא כן להמשיך בכדורסל. לא יודע איזה תפקיד. אנסה את תחום האימון. היכולת בקלאץ'? מאז שאני זוכר את עצמי אני זוכר שהייתי אוהב לקחת את הזריקות האלה, לטוב ולרע. אם זה באימון או במשחק. אנחנו משחקים בשביל הרגעים האלה".