ליגת העל - עונה סדירה 2022/2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הנפלד: "לא רואה איפה אני אתרום בכדורסל"

צפו בשחקן העבר בראיון נדיר על הרמה בליגה, הזרים, סגנון המשחק שהשתנה ומכבי ת"א

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.11.21 - 21:49

צפו בראיון בראש העמוד

נדב הנפלד, אגדת מכבי תל אביב ונבחרת ישראל, הוא טיפוס שונה בנוף הספורט הישראלי. הכדורסלן המוערך שהיה במשך שנים מהסמלים הגדולים ביותר של הצהובים, מדבר רק לעיתים נדירות מאז פרש מהמשחק. השבוע, דיבר הנפלד עם "מגרש פתוח" במהלך  אירוע המיתוג מחדש של איגוד הכדורסל.

בדרך כלל מאוד קשה להביא אותך לאירועים כאלו
"כמובן שהפרק של הכדורסל כבר מאחוריי, אבל זה לא איזה אנטי או משהו שמפריע לי. למשחקים של מכבי אני מגיע, הבן שלי לא נותן לי לפספס, הוא אוהד שרוף. מוטי דניאל שלח הודעה ובגלל זה אני כאן".

כשאתה רואה את השחקנים הישראלים שיש לנו בליגה, ביחס לתקופתך, אתה רואה איזשהו כוח עולה?
"בכנות, אני לא עוקב מאוד מאוד מקרוב. אני חושב שבתקופה שלנו הייתה רמה מאוד גבןהה של שחקנים ישראלים. גם היום יש, אבל אני לא יודע להשוות בדיוק. זה נכון שיש הרבה זרים היום, אבל בסופו של דבר אתה צריך להיות טוב כדי לשחק. הכדורסל היום הרבה יותר פתוח באירופה ויותר קל לעבור לקבוצות אחרות".

האם הזרים עוזרים לקדם את הכדורסלן הישראלי?
"בסופו של דבר אתה פשוט צריך להיות טוב. זה לא משנה אם אתה זר, ישראלי או מתאזרח. גם כשהייתי במכבי ת"א וגם כשהגעתי לקונטיקט הייתי צריך להילחם על מקומי".

יש יותר מדי זרים בכדורסל?
"העניין הוא שהם לפעמים מגיעים לא מהסיבות הנכונות. בעבר למשל זה היה בגלל המיסוי. אם שחקן מגיע מסיבות כאלו על חשבון שחקן ישראלי, אז נוצרת בעיה".

דעתו סגנון הכדורסל המודרני שלא מקדש משחק הגנה
"אני חייב להגיד שלי זה קצת מפריע. כל הכדורסל היום, רוחבי, ממש מארצות הברית ולמטה הוא כדורסל אחר לגמרי. זה אומר שהוא השתנה וגם שאני די זקן. כשאני רואה למשל את דני אבדיה עושה יותר הגנה, זה עושה לי טובה כי הוא מצליח למצוא את עצמו ואת המקום שהוא יכול לתרום".

האם למכבי ת"א יש מה למכור העונה ביורוליג
"הם צריכים לבוא מוכנים, ראית את זה נגד ברצלונה ופנאתינייקוס. אני חושב שספרופולוס מאמן טוב, אני חושב שהם קבוצה שרואים שהיא מאומנת. יש להם את היכולת להצליח".

האם הוא חושב מדי פעם לתרום מניסיונו לכדורסל הישראלי
"הכדורסל זה משהו שהיה בלב שלי, והנבחרות למשל היו הדבר הכי חשוב עבורי. לייצג את המדינה זאת הרגשה אחרת. אני לא רואה כרגע איפה אני יכול לתרום כי אני חושב שאני לא ממש בנוי להיות מאמן. גיא גודס ועודד קטש היו שחקנים מעולים ואני מאוד אוהב את שניהם והם מאמנים מצוינים ועם קבלות. זאת עבודה קשה, להמשיך את אותו סדר יום שהיה לך כשחקן, אתה צריך כל כולך להיות בפנים".