ליגת העל 2021/2022
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל ירושלים 13 0
2 בני הרצליה 14 0
3 הפועל חולון 13 0
4 גליל עליון 13 0
5 הפועל ת"א 14 0
6 מכבי ת"א 14 0
7 הפועל חיפה 13 0
8 נס ציונה 14 0
9 הפועל ב"ש 13 0
10 הפועל אילת 14 0
11 גלבוע גליל 15 0
12 ראשון לציון 14 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הרווחתי ארוחה, התערבתי שראשל"צ תפסיד"

אחרי הפיצוץ במו"מ על פיטוריו של גיא גודס, יו"ר הכתומים יצחק פרי בראיון חסר מעצורים: "אנחנו בנתק. לא זוכר שפל כזה ב-50 שנותיי בכדורסל". על העתיד: "הוא ידריך את הקבוצה באילת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.12.21 - 17:41

תגיות: יצחק פרי

תחילת כתבה

(בנגן שלמעלה: הראיון המלא עם יו"ר מכבי ראשון לציון, יצחק פרי)
יצחק פרי וגיא גודס בנתק. על רקע מעמדו המעורער של המאמן, יו"ר מכבי ראשון לציון דיבר ב"5 באוויר" וסיפר על מה באמת קורה בקבוצה מעיר היין.

תחילה התייחס פרי לתוצאות הפגישה עם המאמן: "ישבנו עם גיא בבוקר כדי להגיע לפשרה כזו או אחרת. הוא נשאר מאמן מכבי ראשון לציון ויעביר מחר את האימון ואת המשחק באילת. תפקידו של גיא היא האחריות המקצועית של הקבוצה, התפקיד שלי הוא לדאוג למועדון, כולל אחריות על גיא. האחריות שלי היא גם כלכלית. היום בבוקר גיא ישב עם המנכ"ל ודיבר איתו, אח"כ המנכ"ל דיבר עם הסוכן של גיא והם לא הגיעו להסכמה. אז הודענו לסוכן שלו שגיא מחר מעביר את האימונים וממשיך בראשון לציון".

על מצבה של הקבוצה שהוביל למצב הזה: "גיא עובד שלוש שנים במועדון ועשה עבודה טובה. אנחנו במאזן שלילי של 1-7, מפסידים את כל המשחקים, בייחוד בבית מול הקבוצות שאנחנו מתמודדים איתן על הירידה לליגה השנייה. ישבנו עם גיא כדי לחפש פתרון שמקובל על שני הצדדים. מכיוון שלא הגענו להסכמה, אנחנו מכבדים את גיא".

בהמשך, סיפר פרי על הערכתו המקצועית למאמן למרות התוצאות האחרונות. "המלצתי על גיא גודס לאימון נבחרת ישראל", אמר והוסיף, "גיא מאמן מהטובים בארץ. אני חושב שהוא הגיע לאיזושהי צומת שזה לא הולך עם מכבי ראשון לציון, ישבנו ובדקנו אפשרויות של היפרדות. מכיוון שזה לא עומד בתנאים הכלכליים שמתאימים לנו, אנחנו חושבים שגיא יכול וצריך לקחת אחריות על הקבוצה שהוא בנה, וזה אחרי שהחלפנו שלושה זרים".

לאחר מכן, סתר יו"ר ראשון לציון כי קיבל בעבר בקשה להעביר את המאמן לאחת מקבוצות הצמרת בליגה. "הפועל ירושלים מעולם לא פנתה אליי בנוגע לגיא גודס. הוא בעצמו אמר לי שחד משמעית זה לא נכון", אמר פרי והוסיף מעט אופטימיות בנוגע להמשך העונה של המועדון שלו, "מכבי ראשון לציון לא תרד ליגה. תרשמו את מה שאמרתי. היא לא תרד ליגה כי היא מכבי ראשון לציון".

אך בנוגע ליחסים עם המאמן בימים אלה, פרי התקשה להישאר חיובי: "אני בנתק מגיא גודס. הוא לקח מאוד ללב את הראיון האחרון שעשינו כאן, ואני מבין אותו. יש לו אופי חזק ונוצר נתק שהוא לא טוב לקבוצת ספורט שהיו"ר כל כך דומיננטי. נתק בין מאמן ליו"ר זה לא הולך טוב. יש לנו משחק ביום ראשון באילת, משחק שאחרי ההפסד האחרון שלנו הפך למאוד אקוטי להמשך הדרך שלנו בליגה הראשונה. יש לגיא שחקנים חדשים וטובים, יש לגיא קהל אוהדים שאומנם אתמול קצת יצא מגדרו אחרי ההפסד, אבל אני מקווה שיגיע לאילת לעודד את הקבוצה. אני מקווה שנצא מהדרך הזאת שנכנסו אליה".

לסיום, סיפק היו"ר משפט לא קונבנציונלי שמוכיח את רמת האמונה הנמוכה שלו בקבוצתו בשלב זה של העונה: "הרווחתי ארוחה אתמול. התערבתי שמכבי ראשון לציון תפסיד. אני 40-50 שנה בענף, אני חי את הענף ומגיע לכל אימון של הקבוצה שלי, אני מעריך מה קורה. ידעתי שנפסיד את המשחק. לא קרה לי ב-50 שנה שלי בכדורסל שלא ניצחתי חודשיים וחצי".