ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

4 חיוביים בחיפה, המשחק מול ראשל"צ נדחה

שמחון אובחן. בקבוצה תקפו את המנהלת: "לא חשבו על בריאות השחקנים". במנהלת טענו: "אם היו בודקים קודם, הדרמה הייתה נחסכת"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  02.01.22 - 18:26

הסאגה שליוותה את ליגת העל בכדורסל מתחילת היום הגיעה כעת לסיומה - בהפועל חיפה אובחנו ארבעה שחקנים מאובחנים לקורונה, מה שהוביל לדחיית המשחק בין הקבוצה למכבי ראשון לציון, שהיה אמור להיערך הערב (ראשון).

"מנהלת הליגה קיבלה מהפועל חיפה אישורים מחברה מוסמכת שבדקה את שחקני הקבוצה ומצאה 4 שחקנים מאומתים לקורונה", נמסר מהמנהלת, "על פי נהלי הקורונה של ליגת ווינר סל, מארבעה שחקנים מאומתים ומעלה משחק יידחה ולכן הוחלט לדחות את משחקה של חיפה מול מכבי ראשון לציון למועד אחר".

הסיפור התחיל כאשר אחד משחקני הפועל חיפה, שיצא שלילי בבדיקת PCR בסוף השבוע, התגלה כחיובי בחלוף מספר ימים - לאחר שהשתתף באימון. מאז הוא פיתח תסמינים, ובנוסף אליו, שני שחקנים נוספים התלוננו כי הם לא חשים בטוב. בשל כך, הגיעה הפניה מטעם הפועל חיפה למנהלת. במנהלת החליטו כי כל הקבוצה תעבור בדיקות קורונה מהירות (אנטיגן) ובשל כך המשחק, שאמור היה להיפתח ב-18:00, הוזז ל-20:30, כדי לתת לאנשי הפועל חיפה זמן לקיים את הבדיקות. כעת, בעקבות הימצאות ארבעה שחקנים חיוביים, על פי תקנון המנהלת, המשחק יועבר למועד אחר.

מה שמפתיע עוד יותר היתה העובדה שכל הקבוצה - שחקנים, צוות מקצועי והנהלה - הגיעו לרוממה, ולהפתעתם גילו שם אדם זר. לטענת אנשי הפועל חיפה - כששאלו אותו מי הוא, גילו כי מדובר בחוקר פרטי שנשלח מטעם מכבי ראשון לציון, לוודא שאכן מתבצעות בדיקות קורונה תקניות.

תגובת הפועל חיפה לאחר הדחייה: "לצערנו הרב, ועל אף ההתראות משעות הבוקר למנהלת הליגה כי ישנה התפרצות קורונה, התגלה מאומת רביעי בקבוצה שלא יאפשר את קיום המשחק הערב נגד מכבי ראשון לציון. שחקני הקבוצה שנסעו לכיוון המרכז, בין אם זה באוטובוס המועדון או באופן פרטי (מחשש להידבקות), קיבלו את ההודעה וחוזרים לחיפה! צר לנו כי מנהלת הליגה ומכבי ראשון לציון חשבו אך ורק על קיום המשחק ולא על בריאות השחקנים!
 
מהבוקר, כשהתגלה המקרה הראשון בקבוצה עשינו את כל המאמצים לבצע בדיקות בהקדם. העובדה שהיו שחקנים נוספים שלא חשו בטוב לא הפריעה למנהלת לדרוש את התייצבותנו למשחק. חובתה של המנהלת היה לדאוג לבריאות השחקנים, בייחוד לנוכח העובדה שקיבלה אישורים על שלושה מאומתים.

עצוב לנו שמועדון כמו מכבי ראשון לציון התנהג בשפלות ושלח חוקר פרטי לאולם רוממה לפקח על הבדיקות. מסתבר ששפל ניהולי מוביל גם לשפל מקצועי. אנחנו מאחלים בריאות לשחקנים שלנו וגם לשחקני ראשון לציון, ונקווה שלא יהיו מאומתים נוספים בקבוצה".

עוד לפני כן, הוציאו האדומים מהכרמל הודעה רשמית אחרת, בה נכתב: "בשל חשש להתפרצות קורונה בקבוצה, כשאחד השחקנים חש הבוקר ברע עם חום גבוה, כשהוריו הינם מאומתים, ביצע בדיקה פרטית ונמצא חיובי. אתמול היה השחקן באימון הקבוצה ונכח גם בתדרוך וידאו. בנוסף אליו, יש עוד שני שחקנים שאינם חשים בטוב ועל כן הוזמן צוות דגימה של בדיקת קורונה לרוממה.

ראשי המועדון דואגים לשלום השחקנים של שתי הקבוצות והקהל, ומתנהלים מול מנכ״ל המנהלת. לאחר קבלת תוצאות הבדיקות תתקבל החלטה באשר לקיום המשחק על ידי מנהלת הליגה בלבד.

ההאשמות המבישות של אנשי ראשון לציון לא ראויות לתגובה. בשלב הזה בריאות השחקנים היא מעל לכל ניצחון או הפסד במשחק.  על פי מידע שהגיע אלינו, אחד מאנשי הנהלת ראשל"צ נמצא חיובי לקורונה, ובראשון לא דיווחו על כך ואף לא ביצעו בדיקות קורונה לשחקנים ולאנשי המועדון. לא פחות חמור מכך שהמנהלת יודעת ושותקת".

מהמנהלת נמסר בתגובה: "לא ברורות לנו הטענות של הפועל חיפה למנהלת, האחריות לבדיקת שחקני הקבוצה היא אחריות של הקבוצה ושלה בלבד. הפועל חיפה הודיעה למנהלת הליגה שככל הנראה ישנו שחקן מאומת לקורונה בשעה 11:20 אך על סמך בדיקה ביתית ולא בדיקה רשמית המוכרת על יד משרד הבריאות. הקבוצה התבקשה לשלוח מיידית את שחקני הקבוצה לבדיקה רשמית אך לא עשתה זאת עד שעות אחר הצהריים. לו היו עושים את הבדיקות בזמן היתה נחסכת כל הדרמה. רק בשעה 18:00 נבדק השחקן האחרון והתגלה מאומת לקורונה מה שחייב את דחיית המשחק".