ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 27 19 8 70.4%
2 מכבי ת"א 27 18 9 66.7%
3 בני הרצליה 27 17 10 63%
4 הפועל חולון 27 16 11 59.3%
5 גליל עליון 27 13 14 48.1%
6 הפועל חיפה 27 13 14 48.1%
7 הפועל ת"א 27 14 13 51.9%
8 גלבוע גליל 27 13 14 48.1%
9 הפועל אילת 27 12 15 44.4%
10 נס ציונה 27 12 15 44.4%
11 הפועל ב"ש 27 9 18 33.3%
12 ראשון לציון 27 6 21 22.2%
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"יאניס? גם אני הייתי מתלונן, זה לא פייר"

הלו"ז הצפוף, הרצליה וקרסטאיץ'. צפו בזופר אבדיה בראיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.01.22 - 18:25

ימים נהדרים עוברים על זופר אבדיה, אביו של דני והמנהל המקצועי של בני הרצליה. בזמן שהבן שלו ממשיך לקבל מחמאות ולצבור מוניטין בליגה הטובה בעולם, קבוצתו רושמת רצף של ארבעה ניצחונות, כשהאחרון היה ניצחון 59:71 על מכבי תל אביב. אתמול (שלישי) הוא התראיין ל"מגרש פתוח" ודיבר על הניצחון, על הקשיים בליגת העל ועל מלאדן קרסטאיץ'.

הרגשתם צורך מיוחד לנצח את מכבי אחרי שהיא פירקה אתכם בסיבוב הראשון?

"לא, מה פתאום, לא משהו מיוחד. תמיד עושים עניין מניצחון מול קבוצות טובות כמו מכבי או ירושלים. ניסינו להוריד פרופיל כאילו אנחנו משחקים משחק רגיל. השחקנים יודעים שזו מכבי תל אביב, אז יש אקסטרה מוטיבציה, אבל לא משהו מיוחד. זו קבוצה שמחה, אולם מלא ומה יהיה בסוף אני לא יודע להגיד, אבל בינתיים הכל הולך כמו שחשבנו.

הכל מתחיל מהדברים הקטנים. יש לנו חדר הלבשה ויש שיתוף פעולה ביני ובין אורן (אהרוני) ואלדד (אקוניס). לאלה שחושבים שזה נטו כדורסל, במחצית דיברתי עם כריס (באב) ואמרתי לו 'לא עשית סל אחד. או שתזרוק לפחות עשר זריקות במחצית השנייה, או שאתה קונה לכל הקבוצה ארוחת ערב'. אני לא המצאתי את תפקיד המנהל המקצועי, אין לי אגו. לא הגעתי עם גישה שאני יודע הכל. אורן יודע דברים, אלדד יודע דברים, לפעמים שחקן רואה דברים שאני לא ראיתי ואין בעיה לשמוע מה הוא אומר. יש דברים קטנים שהם הרבה לפני ניצחון על מכבי ולפני משחק הכדורסל".

מכבי אמרו שאתם קבוצת בת שלהם וזלזלו, אבל אתם במקום מרשים:

"אז אמרו. אני ידעתי מההתחלה, כשראיתי את הזריקת סבתא של הסנטר שלנו (אונואקו) ידעתי מיד והייתי בטוח שאני רוצה אותו אצלי בקבוצה. 2,500 איש לא חיכו לניצחון על מכבי, אלא שיעשו עליו עבירה כדי לצלם את הזריקה שלו. זה שמח, יש אקשן".

אורן אהרוני היה שנים במכבי תל אביב, איך הרגשת אותו לפני המשחק, הוא רצה להצליח יותר, להוכיח יותר מולם?

"אורן לא השתנה בכלל. הכרתי אותו ויש לו ניסיון והוא לומד דברים. אם תשאלו אותי, מחר אני יושב עם אלדד ומחתים אותו לפחות עוד 3 שנים קדימה. נילחם על תקציב שנה הבאה שהקבוצה תישאר שלמה ונוסיף איזה חיזוק אחד או שניים לשנה הבאה".

הרצליה מצליחה היום, אבל כמו שראינו אצל הפועל חיפה, כשאתה מצליח לוקחים לך שחקנים, זה לא פשוט להחזיק תקציב כזה:

"אני אלחם שיהיה תקציב, אבל מה הכי כואב? שבשנת 2022 בהרצליה, שזו עיר עשירה, כל המשחקים קורים באולם תיכון. זה לא ראוי בכלל. אם לא יהיה אולם שנה הבאה, או התחלה של משהו, אני רוצה לעזוב את המקום הזה. אם לא תהיה לפחות התחלת בנייה, אין טעם".

בפני מי מעלים טענות כאלה?

"יש למי. כשהייתי מאמן נוער לא רציתי לשחק באולם בית ספר. למה אני צריך לחשוב על לשחק מול מכבי בדרייב אין?".

זה נראה כמו התקופה שאתה שיחקת?

"יותר גרוע".

עונה טובה עד כה. מה המטרות?

"המטרה הייתה מההתחלה להיות בפלייאוף 1-8, כל דבר מעבר לזה אני אשמח בשביל המועדון והשחקנים. לא יודע אם אתה מכיר את ההיסטוריה, אבל אם אתה מנצח את מכבי אתה חייב יד על הדופק. נס ציונה למשל הגיעה אחרי ניצחון על מכבי למשחק מולנו והפסידה ב-40 הפרש".

אתה מבין לליבו של יאניס ספרופולוס בנוגע ללו"ז הצפוף, או שזו בכיינות?

"זה לא פייר. אנחנו משחק פעמיים בשבוע ולהם יש ארבעה משחקים בארבעה ימים. לא משנה כמה הוא כעס ובאיזו דרך הוא אמר את זה, זה לא פייר. הייתי רוצה שלכולם יהיה את אותם התנאים, זה לא פייר ולא מגיע להם. מצד שני יש קורונה ומשחקים דחויים יש בלאגן וצריך להבין את הצד השני. אני הייתי מתלונן גם, זה לא פייר".

על מלאדן קרסטאיץ' הסרבי, מאמנה של מכבי תל אביב כדורגל:

"בן אדם ששיחק בבונדלסיגה ואימן את נבחרת סרביה, אי אפשר להגיד עליו משהו לא טוב. דבר אחד לא טוב שאציין, תחשוב שאני לא מדבר את השפה. היום בעידן הזה עם התקשורת, לא לדעת לדבר עם שחקן, לצעוק, לקלל לפעמים ולתת הוראות זה קשה וזה מינוס גדול. על ידע אין מה לדבר, הוא לא הגיע משום מקום, יש לו קבלות, אבל חוסר התקשורת עם השחקנים יהיה מאוד קשה".

בסוף המשחק בין מכבי חיפה ומכבי תל אביב ניסינו להבין מה קרסטאיץ' אמר בסרבית:

"הוא דיבר יפה בסוף המשחק. לא היה כלום, דיבר רגוע. רק התרגום בעייתי, אם אני עכשיו רוצה לצעוק ולקלל את זילברשטיין, אני צריך קודם לקלל אותך בשפה אחרת ואז את תקללי אותו? דרך תרגום זה ייקח שלוש דקות, בלי התרגום ישר מבינים. קללות בסרבית זה מאוד לא יפה, יסגרו לכם את הערוץ".

הבן שלך חגג יום הולדת 21, מותר לו להתחיל לשתות - ימציאו קוקטייל על שמך זופי, כי אתה חריף מאוד:

"אין לי בעיה, יכולים לקרוא לזה זופינצ'לו".