ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מגעים מתקדמים למכירת הפועל ירושלים לבעלים חדש

זהותו של הרוכש המיועד עדיין נשמרת בסוד, אייל חומסקי יישאר בכל מקרה כבעלים של 30 אחוז מהמועדון, ושמורה לו הזכות לאשר את המשקיע הנוסף. מייקל דייוויס ביקר בארנה: ״הולך להיות כיף בצורה שלא תיאמן״

רועי כהן
רועי כהן  13.01.22 - 08:22

הפועל ירושלים נהנית מהווה מצוין, בטח אחרי הניצחון הענק על פרומיתיי אמש (רביעי) במשחק מס׳ 1 בפליי-אין, אבל ייתכן שגם העתיד נראה מבטיח: לערוץ הספורט נודע כי מאחורי הקלעים מתקיימות שיחות מתקדמות למכירת המועדון לבעלים חדש, וגורמים המעורים במגעים מקווים כי בשבועות הקרובים יחולו התפתחויות משמעותיות שעשויות להוביל למכירת המועדון.

 

זהותו של הרוכש המיועד עדיין נשמרת בסוד, מה שידוע כעת שמדובר במשקיע אמריקני. אם וכאשר הוא יבצע רכישה של הקבוצה, יהיה מדובר רק בחלקה של קבוצת הניהול JSM בראשותו של מייקל דיוויס, ובכל סיטואציה, אייל חומסקי יישאר כבעלים שמחזיק בכ-30 אחוזים מהמועדון.

יתרה מכך, לחומסקי יש זכות סירוב שלפיה כל משקיע שייכנס לקבוצה לצידו, יהיה חייב לעבור את אישורו. זכות דומה, שמורה גם לעמותת הפועל ירושלים שצריכה גם היא לתת את הסכמתה לכניסת בעלים חדש. יש לציין כי חומסקי התבטא בעבר ואמר שהוא ישמח לכל השקעה או שותף חדש שירצה להצטרף, כל עוד כוונותיו טובות והוא יהיה מעוניין להזניק את המועדון לגבהים חדשים.

ההתפתחות הזאת מתרחשת ברגע ביקורו הראשון של דייוויס אמש בארנה. לאחר המשחק קיים דייוויס שיחה עם העיתונאים, והיה ניכר שהוא מתלהב מאוד ממצבה של הקבוצה אך שקל היטב את מילותיו, במיוחד כאשר נשאל על התוכניות לעתיד.

״אם הדברים יימשכו ככה, הולך להיות פה כיף בצורה שלא תיאמן״, אמר דייוויס, ״הרבע הראשון היה הכי מלהיב שראיתי בכל רמה של כדורסל בחיי. העונה לא התחילה כמו שרציתי אבל אנחנו עכשיו נהנים מרצף יוצא מן הכלל והקרדיט מגיע לגיא הראל ולצוות שעובד כאן מאוד קשה. כל עוד אנחנו מנצחים אז כמובן שאין צורך לשנות יותר מדי אבל בחודשיים האחרונים השקעתי את רוב הזמן כדי ללמוד את המערכת ברמת התרבות שלה, ברמת המאקרו. רצינו להתחיל לעבוד בצורה קרובה אבל הקורונה מקשה עלינו מאוד ולא באמת יכולנו לבנות מערכת יחסים של עבודה שוטפת, קצת קשה לעשות את זה בווטאסאפ. כך שאני מאוד שמח שסוף סוף הצלחתי להגיע, גיא ואני ערכנו ישיבת עבודה ראשונה אתמול, ואני לא מתיימר לדעת הכל, אני הבחור החדש פה״.

דייוויס נשאל על הסוגיה התקציבית בעתיד ואמר בזהירות: ״הדבר הכי חשוב זה להיות מחושבים ולנסות להבין איך לעבוד ביחד. אייל חומסקי שכח דברים שאני לעולם לא אצליח ללמוד והוא נכס עצום לקבוצה, הוא ייכנס בקיר בטון בשביל המועדון הזה. המטרה היא לבנות מנהיגות אחראית בין כל החלקים הקיימים. יש לנו קבוצת בעלות מגוונת ברמה התרבותית וברגע שנבין מה החוזקות של כל אחד נדע איך נוכל להיות חזקים יותר, ועד אז נצטרך להמשיך להיות מחושבים״.