ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צהוב מול אדום: כששמעון פגש את שמעון

היריבות עם הפועל ת"א ("כשהם היו זקוקים למשהו, הם ידעו למי לפנות"), האנטגוניזם כלפי מכבי ("הקנאה היא אם כל חטאת") והשחקן הגדול בתקופתו. מזרחי ואמסלם ב"לתפארת מדינת ישראל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.05.22 - 11:21

צפו בראיון המלא בווידאו למעלה

אין אדם שמזוהה יותר עם מכבי תל אביב מאשר שמעון מזרחי. כל מי שעובר במועדון מתאר בהערכה את הלהט והמסירות של היו"ר, אם זה באימון, אחרי הפסד כואב או בתום ניצחון גדול. אין ולא בטוח שיהיו אנשים כמוהו בספורט הישראלי. ב"לתפארת מדינת ישראל", משדר העצמאות של ערוץ הספורט, ישב מזרחי עם שמעון אמסלם, מי שהיה פעם יריבו מהצד האדום, ודיבר על העבר והעתיד של הכדורסל הישראלי.

מה גורם לו לקום בבוקר
"זה עניין של מסורת. כשאתה הולך לישון בלילה, ויש לך יומן מלא, אתה יודע שאתה קיים ואתה עושה. מכבי ת"א זה מפעל חיים ואני מקדיש לזה כמה שאני יכול להקדיש, יחד עם חבריי. זה נותן את הדחף להמשיך".

השחקנים הישראלים במכבי ת"א
"אני לא מכיר שחקן ישראלי שהוכיח את עצמו שלא ימצא מקום. כדי לזכות באליפות בארץ ולהתקדם באירופה צריכים שחקנים ישראלים מובילים. בשביל זה אנחנו נותנים את הבמה גם לרומן סורקין וגם ליפתח זיו וגם לאחרים ואנחנו מאמינים בהם. קבוצות הנוער שלנו זוכות בגביעים ובאליפויות. אני לא מכיר קבוצה בישראל שיהיה לך כוכב ישראלי והיא תוותר עליו לטובת שחקן זר".

השחקנים המקומיים שהעדיפו לעבור לחו"ל
"הם הלכו מכאן מרצונם החופשי מכיוון שהם רצו שברזומה שלהם יהיה שהם שיחקו באירופה ואולי שם הם גם מקבלים תנאים כלכליים עדיפים על אלה שהם היו מקבלים בארץ".

היריבות עם הפועל ת"א
"היריבות הספורטיבית היא בתוך המגרש, אבל מחוץ למגרש, ובין האנשים שאפילו עמדו בהיררכיה הכי גבוה בהפועל ת"א.. כשהם היו זקוקים למשהו, הם ידעו טוב מאוד למי לפנות ולא על מנת לקבל שכר. צריך ללמד את הילדים בקבוצות הנוער שזה ספורט. רק מאבק ספורטיבי לשמו".

ההפסדים בדרבי ופיטורי יאניס
"הדרבי של חצי גמר הגביע היה מאוד כואב מבחינתי. הוא גם גרם לפיטוריו של המאמן (יאניס ספרופולוס). מבחינתי ומבחינת ההנהלה האליפות וגביע המדינה הם לחם חוקנו. יאניס ועוזרו ואסילי קיבלו את ה-DNA של מכבי מאוד מהר. ה-DNA של מכבי זה לנסות ולזכות בכל התארים. גם כשהיו טילים, הם לא עזבו את הארץ והביאו את המשפחות. הם עבדו יפה וקשה. בלב קשה נפרדנו מהם".

השחקנים הכי גדולים בתקופתו
"מבחינת ישראלים זה מיקי, זה מוטי, מוטי דניאל, גור שלף... כולם היו בניי. מיקי הוא המוביל שהם, אבל היו לנו שחקנים זרים שהיו נהדרים מבחינת אישיות. אנתוני פארקר הוא הכי גדול מבחינת הזרים".

מכבי ת"א מעוררת אנטגוניזם?
"הרבה מאוד שנים טענו: 'אל תורידו אותנו דרגה, נסו להגיע לדרגות שלנו'. ניסינו לעזור להרבה מועדונים. הקנאה היא אם כל חטאת. היא מביאה לשנאה".

צפו בראיון המלא בווידאו למעלה