ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האגרוף, הדמעות וההרדמה: דרמת אנטה ז'יז'יץ'

ההפסד של מכבי תל אביב להפועל חיפה התגמד לעומת רגעי החרדה בהיכל ואובדן ההכרה של הסנטר. שתי הפגיעות שגרמו לזעזוע מוח, הטיפול הראשוני שקיבל והעזרה של ווילבקין ובנדר. פרטי החרדה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  10.05.22 - 06:54

רגעי הפציעה של ז'יז'יץ': בווידאו שבראש הידיעה

מכבי תל אביב נכנעה בשתי הארכות 123:114 להפועל חיפה באחד המשחקים המותחים של העונה וסיימה את העונה במקום השני, אבל כל זה מתגמד לעומת פציעתו הקשה של אנטה ז'יז'יץ'. למרבה המזל, הבדיקות של הקרואטי יצאו תקינות, הוא התאושש ועשוי להשתחרר לביתו במהלך היום, אבל את רגעי החרדה שהיו בהיכל יהיה קשה למחוק.

ז'יז'יץ' התמוטט וטופל על הפרקט למשך כרבע שעה שהרגישה כמו נצח, כשמסביבו מתגודדים שחקני מכבי ת"א, כמעט כולם עם דמעות בעיניים, מנידים את ראשם כלא מאמינים. חלק התקרבו לז'יז'ה, חלק העדיפו להישאר באיזור הספסל, המרוחק יותר ממקום הפציעה, כדי לא לראות את חברם שוכב על הפרקט מחוסר הכרה. אבי אבן אפילו ירד בשלב מסוים לחדר ההלבשה, לאור המראות הקשים והחריגים.

אז מה בעצם קרה שם? באמצע הרבע השני, ג'יימס אניס חדר לסל ודחף את קינאן אוואנס, שבלי להתכוון פגע עם אגרופו השמאלי בפניו של ז'יז'יץ'. כבר במכה הזו, על פי אנשי הצוות הרפואי של מכבי, הסנטר הקרואטי איבד הכרה. בשל אובדן ההכרה הוא נפל רע על חלקו האחורי של הראש - שתי הפגיעות הללו גרמו לזעזוע מוח קשה, ובנוסף הוא גם בלע את הלשון אחרי הנפילה.

בחלוף שניות בודדות ז'יז'יץ' התחיל לפרכס על הפרקט, כששחקני שתי הקבוצות מבינים מהר מאוד שמדובר בפציעה לא שגרתית. שני רופאי מכבי ת"א, ד"ר אופיר אלאלוף וד"ר גיל רצ'בסקי העניקו לו את הטיפול הראשוני והוציאו לו את הלשון. ז'יז'יץ' שב להכרה אך היה מטושטש.

הצוות הרפואי החליט לשים לז'יז'יץ' מסיכת חמצן, אבל השחקן - שהיה מעורפל מאוד ולא בהכרה מלאה - התנגד להנחת המסיכה על פניו. הוא אף ניסה לקום מספר פעמים אבל לא הצליח. בשלב מסוים אנשי מכבי ביקשו מדרגאן בנדר שינסה להסביר לו בקרואטית על הצורך במסיכת החמצן, עד בסופו של דבר, הצוות הרפואי של מכבי ת"א החליט לתת לו שתי זריקות הרדמה ולפנות אותו מההיכל לבית החולים כשהוא מורדם.

כשז'יז'יץ' הורד על אלונקה, ליוו אותו החוצה מספר שחקנים, כל הדרך עד ליציאה מהאולם. סקוטי ווילבקין נשאר לצידו דקות ארוכות ולמעשה הוא חזר לפרקט אחרי שהמשחק חודש, כשעיניו נפוחות מדמעות. אשתו של ווילבקין, יחד עם ארוסתו של ז'יז'יץ', בנדר ורופאי מכבי היו אלו שנסעו באמבולנס עם ז'יז'ה לבית החולים, שם פגש אותם גם רופא נוסף של הקבוצה, ד"ר גיא מורג. ז'יז'יץ' עצמו, אגב, לא זוכר שום דבר מהאירוע.