$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
ליגת העל 2023-2024
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 מכבי תל אביב 24 21 3 87.5%
2 הפועל תל אביב 22 16 6 72.7%
3 מכבי עירוני רמת גן 22 16 6 72.7%
4 הפועל חולון 21 12 9 57.1%
5 הפועל ירושלים 21 12 9 57.1%
6 בני הרצליה 22 11 11 50%
7 עירוני קרית אתא 22 11 11 50%
8 הפועל עפולה 23 10 13 43.5%
9 הפועל חיפה 23 10 13 43.5%
10 עירוני נס ציונה 23 9 14 39.1%
11 הפועל אילת 21 6 15 28.6%
12 הפועל גליל עליון 22 5 17 22.7%
13 הפועל באר שבע/דימונה 22 5 17 22.7%
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תומר גינת: "קטש רצה אותי, אבל אני לא מכבי. אני הפועל"

בלעדי. צפו בראיון לשי האוזמן בעקבות ההחלטה לחזור לאדום: "ההצעה של מכבי ת"א הייתה גבוהה משמעותית", "הלכתי עם הלב שלי ועם האמת שלי", "לא אהבתי את מה שרמי כהן אמר, הוא התנצל", וגם: התקפי החרדה, התקופה בפריז, והרצון לזכות בתארים עם הפועל תל אביב

אלון אמסלם
אלון אמסלם  20.06.22 - 21:29

תגיות: ליגת ווינר

תומר גינת הכניס בשבועות האחרונים את הכדורסל הישראלי לסחרור, ובשבוע האחרון הסאגה הגיע לשיא. בסופו של דבר ואחרי ימים דרמטיים, הפורוורד החליט לוותר על הצעה מפתה ממכבי תל אביב, אירוע כמעט חסר תקדים בכדורסל שלנו, ובחר לחזור הביתה להפועל ת"א. הערב (שני), התייחס גינת בהרחבה להחלטה יוצאת הדופן, בראיון לשי האוזמן בערוץ הספורט.

"יש לי דרך ללכת בה ואני נאמן לעצמי. החלטתי היום בצהריים. לקח לי איזה 4-5 ימים. התכנון המקורי היה לנסוע לסוף שבוע בצפון, לכבות את הטלפון ולחזור ביום ראשון עם החלטה, אבל זה לא הספיק. המשכתי להתלבט, אבל הלב שלי הכריע", פתח גינת את דבריו.

זה מביך אותך הסיטואציה?
"זה לא מביך. אני חושב שזאת החלטה מאוד גדולה, לפחות מבחינתי. זאת ההחלטה הכי גדולה שקיבלתי בחיים שלי. פחות מעניין אותי שכולם מתעסקים בזה. היו ימים מטורפים, כולל תקשורת וכולל הודעות שקיבלתי. אבא שלי היה הבן אדם האחרון שדיברתי איתו לפני שקיבלתי את ההחלטה, ואשתי הראשונה אחרי".

מתי נכנסה מכבי ת"א לתמונה?
"השיחה הראשונה הייתה מתישהו באיזור פברואר-מרץ, שיחה ראשונית כדי להראות עניין. כאשר נגמרה העונה שלהם השיחות החלו להיות רציניות יותר. חזרתי לארץ, עשינו פגישה, וזהו. לא היה מאמן אז, נפגשנו עם הצוות שהיה נכון לאותה נקודת זמן. עם קטש נפגשתי בשבת בערב, הייתה אחלה פגישה".

מתי נפגשת עם הפועל ירושלים?
"ביום שלישי שעבר. עם הפועל תל אביב נפגשתי ביום ראשון, אבל במסגרת אחרת, בלי סוכן, עם אבא שלי. הדברים היו ברורים שם".

על פי פרסומים, הם מניחים לך הצעה חסרת תקדים עבורם לשחקן ישראלי.
"כן, זה קרה באותה פגישה וגם בשיחה שהייתה לנו במהלך השנה. בפגישה הזאת רמי כהן אמר לי מה המקסימום שהם יכולים להציע לי, והם מקווים שזה יספיק. זה הספיק".

מה המעגל הכי קרוב שלך אומר לך?
"אמא כל הדרך אמרה הפועל. אבא התלבט יחד איתי. הסוכן באיזשהו מקום הרגשתי שמנסה לכוון אותי ללכת לשחק ביורוליג, הוא מאוד האמין שאני יכול להצליח שם. הבת זוג תמכה בי ולא ממש הביעה דיעה עד הסוף, ושמחה היום מאוד בשבילי".

אז אתה שמח או מרגיש אנחת רווחה?
"אין שמח ממני".

למה חזרת מצרפת?
"ההצעות מבחוץ לא היו מספיק מפתות עבורי. היו בעיות כספיות בקבוצה ששיחקתי בה, יש אי ודאות לקראת העונה הבאה. חשבתי להישאר שם, אבל אין להם יורוקאפ בעונה הבאה ויש קצת בלאגן".

למה עזבת בזמנו את הפועל ת"א?
"רציתי לעשות צעד קדימה לאירופה, רציתי לחוות דברים אחרים, להתפתח. עשיתי צעד ענק קדימה. קיוויתי שאחר כך תגיע קבוצה גדולה באירופה שתגיע ותציע, אבל לא הגיע משהו שמספיק בער בי".

ספר לנו על התקף החרדה שעברת בדרך לפריז.
"אני הרגשתי באיזשהו מקום שהקרקע בוערת. עברתי משפחה קרובה וחברים, ופתאום קלטתי שאני לא נוסע לצרפת לחופש. קלטתי את זה ממש בגייט בהלוך. אני באותו רגע מרגיש כאילו יש לי גוש בגרון שאני לא מצליח לדבר. אני לא רוצה לעלות למטוס הזה".

וכשנחתת?
"בלאגן. זה ליווה אותי בשבועות הראשונים. היו סיטואציות שונות שהיו התקפים, אבל דברים ממש שוליים שהלכתי והתמודדתי איתם. אני הולך לפסיכולוג וזה עוזר לי לפרוק, לדבר, להוציא. היו רגעים מאוד מבלבלים בימים האחרונים, רגעים שאני הופל לבלתי נסבל כלפיי הסובבים אותי וכלפיי עצמי".

מה מפחיד אותך?
"לטעות".

היום אתה יודע שצדקת?
"כן. אני יודע שעשיתי את מה שנכון לתומר גינת, ואני שמח. כל בן אדם מתמודד שונה ונמצא בסיטואציות שונות".

מה הכי הפחיד אותך במכבי תל אביב?
"אני לא מכבי. אותי זה הפחיד. אני אוהד הפועל. לא ראיתי את עצמי עושה את הצעד הזה. חשבתי, התלבטתי, אבל אני מי שאני מסיבה מצוינת".

מה זה אומר אוהד הפועל? לא גדלת שם
"בדרך נהייתי אוהד הפועל. אחד החברים הכי קרובים שלי בעולם הוא אוהד הפועל מהיום שנולד, ואני אוהב מגיל 7. אני הפועל, לא מכבי. אולי מבחינת אנשים ששומעים את זה זאת קלישאה, מבחינתי זאת האמת. חלמתי בתור ילד להיות בהפועל".

אז למה התלבטת?
"זאת הזדמנות לשחק ביורוליג, ביחד עם מאמן הנבחרת שעברנו דרך יפה ביחד".

המהלך שעשית, הוא מהלך לא הגיוני ואתה יודע את זה.
"לא, מבחינתי הוא הכי הגיוני בעולם".

בכמה ההצעה של מכבי ת"א הייתה גבוהה יותר?
"משמעותית יותר גבוהה. לקחתי את החלטה הזאת ואני חי עם זה".

ספק אם תהיה בסיטואציה של מכבי ת"א בימי חמישי ביורוליג.
"זה יתרון למי שרואה בזה יתרון. לא בטוח שאני רואה בזה יתרון. עודד קטש זה יתרון ענק, אני אוהב אותו מאוד. הוא אמר לי לבוא ושאני אהיה הישראלי המוביל אצלו. זה לא הספיק לי".

מכבי ת"א בונה קבוצה מאפס. היא מחפשת צביון ישראלי ומחפשת פנים חדשות. יכול להיות שאתה תצטער על זה?
"לא. מכבי נתנו לי באמת הצעה מכובדת ויפה. הם היו מאוד נעימים כלפיי, אבל אני לא אצטער על זה כי החלטתי עם הלב והבטן שלי. אני מבין שאנשים יכולים לחשוב שאני פחדן. לא פחדתי מהאתגר המקצועי, אם הייתי מחליט ללכת על זה הייתי נכנס לרוטציה במכבי ומצליח שם. זה לא רלוונטי מה דיברו איתי שם. הם מכבי ואני הפועל".

מה עם הפועל ירושלים? אתה אנטי מכבי?
"אני לא אנטי הפועל ירושלים ולא אנטי מכבי. אני הפועל. אני לא מחובר למכבי בלב שלי ואף פעם לא אהיה. העדפתי לחזור למועדון שאני אוהב ולעזור לו לזכות בתארים".

אין בך את החשש שאתה תרגיש עם עצמך ברמת חרדה שתרגיש שהתפשרת וחזרת אחורה?
"אם אנחנו נצליח כקבוצה, זה משהו שאני עשיתי ביחד עם החברים שלי לקבוצה, ואם לא, אני אחייך בבוקר ואדע שהלכתי עם הלב שלי ועם האמת שלי".

אתה הודעת למכבי ת"א?
"הסוכן הודיע להם. אני שלחתי הודעה לעודד קטש שאני אוהב אותו מאוד ומאחל לו בהצלחה, והוא אמר לי שהוא מכבד מאוד את ההחלטה שלי ואוהב אותי".

יש לך משהו להגיד לאוהדי מכבי ת"א?
"לא. אין לי מה להגיד להם. הם לא העניין פה. העניין פה זה הפועל תל אביב. אני שחקן הפועל תל אביב".

תגיד, אתה ברל כצנלסון? צ'ה גווארה? מה זה לחזור הביתה?
"לא גדלתי בהפועל. בסוף הכל עניין של איזון בחיים. הפועל תל אביב עשתה צעד מאוד גדול קדימה מאז שעזבתי. הם באירופה, יש שחקנים מצוינים, מאמן שמכיר אותי ואני אוהב אותו מאוד. אני לא יודע מה היה קורה אם הפועל ת"א לא הייתה בתמונה".

חשוב לך להיות סמל אדום?
"מאוד".

מה קורה אם אין יורוקאפ בעונה הבאה?
"יש כל מיני עניינים במסגרת החוזה. הפועל ת"א עושה צעד קדימה, היא תשחק באירופה בעונה הבאה וגם בעונה אחריה. חתמתי בהפועל תל אביב לחמש שנים. יש לי אופציות יציאה לקבוצות יורוליג. אני לא יכול לצאת למכבי ת"א וגם לא ארצה לצאת".

בשורה התחתונה, ההתרשמות מהצד היא שהפעילו נגדך טרור.
"היה המון לחץ. קיבלתי המון הודעות. כשעוד הייתי בטוויטר ראיתי אלפי הודעות ותיוגים ושירים ותמונות. בשלב מסוים סגרתי את הטוויטר. כל מקום שבו היו יכולים להפעיל עלי לחץ הפעילו. לא קיבלתי איומים, ממש לא, בשום שלב".

רמי כהן אתמול רמז לך בטלוויזיה, שאם לא תבוא להפועל, יעשו לך בלאגן.
"לא אהבתי את זה ואמרתי לו את זה. הוא התנצל. אבל שום דבר מזה לא השפיע על ההחלטה שלי".

אנחנו נחשפנו להודעות שאומרות שירדפו אותך, שאתה תהפוך לבוגד. אתה מכיר את זה. זה לא מעצבן אותך?
"כן, זה מעצבן. אני לא אהבתי את הדברים שאתה מדבר עליהם, שחלקם הגיעו אלי. לא אהבתי את זה. זאת לא התנהגות שצריכה להיאמר, בטח לפני ששחקן מחליט ובטח לא שזה אני שיש כבוד אלי. אבל זאת אהבה שאין שנייה לה מבחינתי".

"יכול להיות  שחברים שלי אוהדי הפועל היה להם לא נעים לראות, אבל חברים שלי היו נשארים חברים שלי. אף אחד בשום שלב לא אמר לי שהוא לא יהיה חבר שלי, אבל כן הייתה תחושה שזה לא יהיה נעים".

מה ההודעה הכי מרגשת שקיבלת השבוע?
"קיבלתי הודעות מרגשות מאנשים. ההודעה שהכי נגעה בי זה מהחבר הטוב. זה לא מישהו שמביע רגש הרבה, לא בן אדם של מילים ואהבה, והוא הביע המון רגש, אהבה, מילים גדולות. בכיתי בימים האחרונים, לא תמיד מאושר".

אתה מפחד לאכזב את הקהל?
"שאלה טובה. אני רוצה שניקח תארים ולא רק ננצח דברים. אפשר לעשות דברים באירופה, לרוץ בצמרת בליגה, יש לאן להשתפר".

מטרה ריאלית לעונה הבאה?
"תואר, ולהתמודד בכבוד ביורוקאפ".

בר טימור אמר לך ללכת למכבי?
"לא. הוא לא לחץ עלי להגיע להפועל. הוא אמר לי שיהיה ממש כיף אם אגיע".

דני פרנקו?
"דיבר איתי, התקשר אלי בסוף שבוע, אמר לי את דעתו. נפגשנו אתמול בצהריים ואמר לי את התכנונים המקצועיים שלו כלפיי. זה בן אדם שאימן אותי שנתיים, שאני מאוד אוהב, שמאוד השתפרתי תחתיו".

האם מישהו מהמעגל סביבך אמר לך שאתה צריך ללכת לצהובים?
"היו מחשבות של אנשים שקרובים אלי, שדיברו איתי על האתגר המקצועי בשילוב עם ההצעה הכספית, זה אולי משהו שלא יחזור".

אז למה לא הקשבת להם?
"הלב שלי אמר משהו, ואני עם הלב".

יצא לך לדבר עם ישראלים שהיו במכבי?
"כן, דיברתי עם כולם. יפתח זיו אמר לי לבוא. דיברתי עם שחקני עבר שהיו שם, כולם אמרו לי לבוא".

מאמן נבחרת ישראל?
"גיא גודס? לא התייעצתי איתו".

 הייצוג של מכבי ת"א בנבחרת הוא יחסית שולי. הם רצו לשנות את זה איתך. הייתה יכול להגיע במעמד אחר לנבחרת?
"יכול להיות, זה לא רלוונטי".

מה עוד אפשר להשיג מהקמפיין הנוכחי של הנבחרת?
"הרבה. זאת נבחרת מאוד מוכשרת. אני לא מכיר את החישובים לעלייה לאליפות העולם. אני יודע שיש לנו שני משחקים שאנחנו צריכים לנצח ואני מאמין שננצח".

יורובאסקט?
"מתרגש מאוד לקראת היורובאסקט הראשון שלי. בטח שחושבים על זה. אני חושב שאנחנו נבחרת אדירה, עם כישרון מדהים. רבע גמר מטרה ריאלית".

הבדלים בין גודס לקטש?
"סגנונות שונים. לא שיחקתי מספיק אצל גיא עדיין. הסגנון של קטש מאוד התאים לי, אבל אני נהנה מאוד אצל גיא, יש לנו חיבור טוב, אני אוהב את הרעיונות, את האדם. אני מקווה שזה יצליח".

כמה חשוב לך שגיא פניני יהיה חלק מהיורובאסקט הבא?
"הכי חשוב. הוא חייב להיות בנבחרת. מתאזרח? אני לא יודע. נבחרת ישראל זאת נבחרת ישראל. צריכים לשחק בה שחקנים ישראלים וצריך להיות חיבור לנבחרת, כמו למשל ג'ון דיברתולומאו שמשחק פה המון שנים והקהל מחובר אליו".

כמה זרים הפועל צריכה בעונה הבאה?
"יהיו חמישה אני מניח. עם הסגל הישראלי שיש לנו, יכול להיות שארבעה זה מספיק".

סטף קרי או מג'יק?
"סטף קרי".

השחקן הכי גדול ששיחקת איתו?
"ג'ורדן מקריי"

מסי, רונאלדו או שלום תקווה?
"מסי".

למי תצביע בבחירות?
"איפשהו בשמאל".

אליפות בשנה הבאה מטרה ריאלית?
"כן".

כמה דרבין הפועל תנצח בעונה הבאה?
"מקווה שמספיק כדי לזכות בתואר".