ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"החלום? נבחרת ישראל, גם כשחקן אימונים"

פרדי בורדיון בראיון מיוחד: "מקווה להישאר בחולון, נדע בימים הקרובים"

נועה פופלינגר
נועה פופלינגר  21.06.22 - 13:52

פרדי בורדיון היה אחד האקס פקטורים המשמעותיים ביותר של גיא גודס ושל הפועל חולון העונה. רבים שוכחים שהגארד הגיע בשנים האחרונות לשלל הישגים משמעותיים עם קבוצותיו הישראליות.

כזכור, השנה הניף את תואר האליפות עם הפועל חולון לצד ההגעה לפיינל פור של ליגת האלופות, בשנה שעברה זכה בליגה הבלקנית וההעפלה לטופ 8 של ליגת האלופות, ובזו שלפני כן זכה באליפות עם מכבי תל אביב.
 
בורדיון התפנה לשוחח עם ערוץ הספורט היישר מצרפת, רגע אחרי פתיחת מסעדתו הראשונה ״ La petite Garoupe”. הגארד בן ה-31 נמצא בעיצומו של שיקום אינטנסיבי רגע לאחר הניתוח במיניסקוס. 

איך התחושות?
"מצוין, מטפל המון בברך. אחרי החגיגות התפנתי סוף סוף לעניין הבריאותי. לוקח כל יום ומשתקם לאט לאט. שיחקתי הרבה גם תחת כאבים גדולים אבל אני לא מתחרט. היה לעונג - זה היה מאמץ שהוביל אותי להיות חלק מהקבוצה הווינרית הזאת".

מה אתה עושה עכשיו בצרפת?
"אחד החלומות שלי היה לפתוח מסעדה, במקום בו גדלתי. אני דואג להכל, החל מהמלצרים, דרך התשלומים וגם לאוכל שיצא בזמן - זה כיף גדול".

איך עוברת תקופת השיקום?
"בראשון ביולי אחזור לשחק ואעלה על הפרקט. בגלל שכל כך רציתי לתרום ולהיות חלק, שיחקתי עם הקרע וזה גרם להכל להיות במצב גרוע יותר. אבל אני לא מתחרט, רק רוצה לעזור לקבוצה שלי. אחזור חזק יותר".

מי היה ה-MVP של העונה הזו עבורך?
ג׳ו רגלנד וכריס ג׳ונסון היו מדהימים. אז 'ג׳ו ג׳ונסון' הייתי אומר. אין כמו השניים האלה - הם נכס לכל קבוצה. למדתי מהם המון".

מה היה לכם שלא היה לקבוצות האחרות?
"היינו יותר שלמים ובוגרים, בגלל הניסיון באירופה עם הסדרות זה גרם לכך שהגענו מגובשים וידענו כל אחד להביא את האיכויות שלו לפרקט. למכבי ת״א והפועל ירושלים לא היתה את הבגרות ואת הביחד כמו שלנו היה".

איזה ציון היית נותן לעצמך על העונה הזו?
"זו לגמרי העונה הטובה בקריירה שלי. מה שעשינו בחולון זה היסטוריה. הייתי נותן לי 8, כי זה המספר שלי וגם כדי שיהיה לאן לשאוףץ אני מאד מרוצה מבחינה קבוצתית ואישית".

מה הופך אותך לשחקן שמביא תארים?
"אני עושה הרבה דברים שמעט רוצים לעשות - את העבודה השחורה. אני לפעמים לא נוגע הרבה בכדור וצריך לחיות מזה, לשנות מומנטומים ולהיות אנרגטי כל הזמן - וזה אני".

איך הייתה מערכת היחסים עם גיא גודס לאורך העונה?
"אני במערכת יחסים נהדרת עם גיא. לאורך העונה הוא היה צריך לקבל החלטות לא פשוטות, כמו ההחלטה שלא שיחקתי בפיינל 4, אבל הבנתי אותו. הוא מאמן של שחקנים - מבין מאוד את המשחק, ומאד התחברתי אליו".

מה יהיה בקיץ?
"הלוואי ודברים יעבדו ואשאר בחולון. נראה בימים הקרובים".

החלום הגדול?
"לגמרי לשחק בנבחרת. אני כל הזמן אומר לסוכן שלי שגם אם ירצו אותי רק להיות באימונים כשחקן אימונים, אהיה שם. זה כבוד וחלום לשחק עבור הסמל והדגל ועבור המדינה שקיבלה אותי בצורה כל כך טובה. להחזיר על כל השנים".