ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כדורסל במקום מטכ"ל: הסיפור של יהל מלמד

התייעץ עם פלג על שירות קרבי, יסגור תחתיו מעגל בעונה הקרובה בהפועל גליל עליון. אחרי שפרץ בליגה הלאומית, הפורוורד הצעיר בן ה-21 מגיע לליגת העל

נועה פופלינגר
נועה פופלינגר  30.06.22 - 17:45

יהל מלמד הוא אחד מהשמות הכי מסקרנים שנחתו בליגה העל בכדורסל לקראת העונה הבאה. לא בגלל הליגה שהוא הגיע ממנה, או בגלל הממוצעים יוצאי הדופן שהוא העמיד, אלא בגלל הסיפור חיים יוצא הדופן שלו.

יהל מלמד התחיל לשחק כדורסל מאז שהוא זוכר את עצמו, אבל במסגרת אמיתית ומקצוענית - זה קרה רק מכיתה י׳. אז, מיד לקחו אותו ״לנוער על״ כשהבינו מה יש להם בידיים. בנבחרת הקדטים שיחק תחת אורן אהרוני עליו אמר: ״הוא מאמן מדהים, חכם ואיש כדורסל נהדר. אבל מעל הכל אדם מרשים״.

וגם בנוער מלמד ואהרוני היו יחד שהמאמן היה גם שם לצידו, כשחלק מהשחקנים ששיחקו איתו בקדטים ובנוער כמו דורי סהר ודני אבדיה עשו את הפריצה מיד לאחר אותם שנים.  במהלך כיתה י״ב הגיעה ההתלבטות שרלוונטית לאוכלוסייה שמגיעה לגיל הזה – התלבטות השירות בצה״ל.

 יהל מלמד קיבל את התואר ״ספורטאי מצטיין״ מהאיגוד, אבל מלמד רצה ללכת בדרך של האחים שלו (אח ששירת באגוז ואח שהיה בגולני) ולהתגייס לקרבי. החלום היה סיירת מטכ"ל ומלמד עבר את יום הסיירות ולאחר מכן גם את הגיבוש בהצטיינות.

לאחר הגיבוש הגיעה ההתלבטות שבשיאה התקשר מלמד לברק פלג, מאמן הפועל גליל עליון כיום, שבעבר עמד מול אותה הדילמה. כזכור, ברק פלג בחר בשירות קרבי בסיירת מטכ״ל ואחר כך חזר לכדורסל. ברק פלג דיבר וייעץ למלמד שבסופו של דבר בחר ללכת עם החלום הגדול שלו ולהיות שחקן כדורסל.

מלמד בחר בחלום והתחיל אותו בצורה מקצוענית, ברעננה בליגה הלאומית תחת עופר ברקוביץ׳ ויוסי בונן. הוא צבר ניסיון במדי הקבוצה מהשרון והקיץ הגיעה שיחת הטלפון שסגרה עבורו מעגל אחד גדול - ברק פלג שרוצה אותו, איתו, כשחקן גליל עליון.

מלמד חתם ומודה עד היום ליונתן אלון המנהל המקצועי ולברק פלג על האמון שנתנו בו . בעוד כשלושה חודשים תהיה למלמד הזדמנות להחזיר על הפרקט ולהגשים את החלום הגדול שלו.