ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלון: "צריך לקדש את התהליך שקורה אצלנו"

המנהל המקצועי של גליל עליון בראיון. לוי, צ'אצ'אשווילי והעניין מהצהובים

נועה פופלינגר
נועה פופלינגר  24.07.22 - 13:38
"ההצעה ממכבי ת"א? היה לא קל לוותר" (אלן שיבר)
"ההצעה ממכבי ת"א? היה לא קל לוותר" (אלן שיבר)

יונתן אלון, מנהלה המקצועי של גליל עליון, חגג השנה 40 אבל נדמה שלמרות גילו היחסית צעיר הוא עבר הרבה בכדורסל הישראלי. אלון החל את דרכו כמאמן במחלקת הנוער של הפועל ירושלים, והספיק לשמש כעוזר מאמן בין היתר של אריאל בית הלחמי, אלעד חסין, מאיר טפירו, דן שמיר ועודד קטש.

בתקופה לצד קטש, הובילו השניים את ירושלים לזכייה בשני  גביעי מדינה, ובינואר 2021, לאחר עזיבת קטש ופיטורי דאיוניס אדומיטיס, הפך אלון למאמן הקבוצה עד לסיום אותה עונה. בסיומה פנה אלון לאתגר הבא, ומונה למנהלה המקצועי של גליל עליון. כעת, הוא מתכונן ומתכנן שוב את העונה של הקבוצה מהצפון.

תפקיד המנהל המקצועי הוא לא פופולרי כאן בארץ, מה אתה עושה ביומיום?
"התפקיד שלי הוא לגבש תוכנית רב שנתית למועדון. זה מוציא ממני הרבה דברים נוספים שפחות הייתי עסוק בהם בתור מאמן. צריך לחשוב אסטרטגית, ניהול טוב, לפתוח את העיניים ולראות איך דברים מתנהלים בכדורסל הישראלי. זה נכון שזה תפקיד שהוא לא מקובל בכדורסל אבל מאז שגליל עשו את המהלך והביאו אותי ראינו עוד קבוצות, כמו מכבי ראשל"צ (זיו ארז) וגלבוע גליל (עודד קטש) מביאות ומתחזקות בתפקיד הזה. לבנות קבוצה זה מקצוע והמחויבות שלי זה לוודא שזה באמת עובד ועובד טוב".

עד כה, איך התנהלה הבנייה של גליל עליון הקיץ?
"בגלל חוסר הוודאות שהייתה לנו לגבי גבי צ'אצ'אשווילי, נמרוד לוי ופציעתו של איתי מושקוביץ', ההחלטה הראשונית שקיבלתי היתה להביא את רועי הובר מהפועל אילת. ידענו שיהיה קשה לשמור על השחקנים לאחר העונה הטובה שעשינו והובר היה נראה כמו החתמה ראשונה הגיונית – הוא הפוינט גארד הישראלי הטוב בליגה. באמצע העונה החתמנו גם את ברייס וושינגטון על חוזה חדש והשניים הללו מהווים צמד שחקנים שמשחקים כדורסל אינטליגנטי עם הבנת כדורסל גבוהה. החזון שלי זה ארבעה זרים, ארבעה ישראלים טובים וארבעה צעירים שישתלבו גם".

איך נוצר המצב שנמרוד לוי בסופו של דבר ממשיך אצלכם?
"נמרוד לוי כבר הודיע לנו שהוא סגר ובדרך להפועל חולון. כשהעסקה התפוצצה, קפצנו על המציאה. כל המועדון היה על הרגליים להחזירו מתוך הבנה של מי היה נמרוד עבור גליל עליון בשנה החולפת. היה כאן אלמנט גדול של מזל - אבל בסופו של דבר זאת עסקה טובה לשני הצדדים, גם לגליל וגם לנמרוד. הקבוצה הזאת מוציאה ממנו את הטוב ביותר. יש לציין גם את הספונסר עופר ינאי שנרתם לעסקה".

צ'אצ'אשווילי עובר לגרמניה וחתם בבמברג אצל אורן עמיאל. זו החלטה נכונה עבורו?
"צ'אצ'אשווילי שחקן אדיר. היה די ברור בשלב מוקדם בקיץ שלא נוכל להשאירו. הוא שחקן מאד מגוון. מה שיפה בגבי זה שהוא יכול להתפתח לעוד הרבה כיוונים. אני מקווה בשבילו שהוא עשה את הצעד הנכון - לדעתי הוא יכול להגיע מאד רחוק".

נחזור אליך, אנחנו יודעים שגם לך היו לא מעט הצעות, בין היתר לשמש כעוזר מאמן של קטש במכבי ת"א בנוסף להצעות להיות מאמן ראשי. מה בסופו של דבר גרם לך להישאר בגליל?
"בסופו של דבר יש לי חוזה לשנתיים, התחייבתי לאנשים. לא היה לי קל לוותר על ההצעות האלה. אני מאמין שאם אתאמץ ואהיה הכי טוב יהיו לי עוד הצעות גם בקיץ הבא. בסוף, הרגשתי שהדבר הנכון עבורי הוא להמשיך את מה שהתחלנו".

מבחינת פיתוח מה באמת החזון שלך עבור הגליל?
"החזון שראיתי לנגד עיניי ביחד עם כל האנשים שנמצאים במועדון הוא פיתוח שחקנים, ליצור מחלקת פיתוח שחקנים איכותית. צריך לדעת להשקיע בצוות, רופאים הכי טובים, פיזיותרפיסטים ובעוזרי המאמנים הטובים בליגה. המעטפת שאנחנו מעניקים שווה זהב. אנחנו בגליל עובדים הרבה מעבר לשעות העבודה. מדובר בעבודה אישית בבוקר, וידאו עם אנשי הצוות ואיתי וטיפולים סביב השעון גם בקיץ. אם זה דבר שילמדו בכל הארץ רמת הכדורסל שלנו תעלה.

יכולת ההשפעה שלי היא גדולה ולכן לקום וללכת אחרי שנה זה לא הצעד הנכון. צריך לקדש את התהליך ושנה זה מעט מדי זמן. הדבר הכי משמעותי מבחינתי זה לראות את המשמעות שיש לדבר הזה שאנחנו עושים פה עבור הקהילה בגליל. מחלקת הנוער גדלה, הקהל מגיע למגרשים וזאת התוצאה לכל הפעולות שאנחנו עושים כאן".