ליגת העל 2023-2024
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 נס ציונה 2 2 0 100%
2 מכבי רמת גן 1 1 0 100%
3 הפועל עפולה 2 1 1 50%
4 מכבי ת"א 0 0 0 0
5 הפועל ירושלים 0 0 0 0
6 הפועל ת"א 0 0 0 0
7 הפועל חולון 0 0 0 0
8 גליל עליון 0 0 0 0
9 קריית אתא 0 0 0 0
10 הפועל אילת 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש/דימונה 1 0 1 0%
12 בני הרצליה 1 0 1 0%
13 הפועל חיפה 1 0 0 0%
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מבחינת המנהלת אין מלחמה. לנו אין קבוצה"

זוהר לבקוביץ', נשיא גליל: "הניתוק בתפארתו, הציעו לנו לסגור את הקבוצה"

נועה פופלינגר
נועה פופלינגר  19.11.23 - 19:45
(מאור אלקסלסי)
(מאור אלקסלסי)

התכנית להשבת ליגת העל ממשיכה לעורר תגובות ברחבי הכדורסל הישראלי, והיום (ראשון) זוהר לבקוביץ', נשיא הפועל גליל עליון, פרסם פוסט בנושא בחשבון הפייסבוק שלו, ביקר בחריפות את התנהלות המנהלת ודרש פעם נוספת להקפיא את היורדות.

דבריו של לבקוביץ': "ישראל במלחמה? וואלה? לא בטוח שלדעת מנהלת ליגת העל בכדורסל... דיון במנהלת הבוקר. כנשיא הפועל גליל עליון הגעתי לבקש התחשבות בעקבות המצב. הניתוק בתפארתו. 7 גברים מחוייכים ורגועים יושבים סביב שולחן גדוש בסנדוויצ'ונים מפונפנים ומתבדחים. כמו אין שום מלחמה בעולם ובטח לא בישראל".

"דיסוננס מוחלט מהמציאות שאני חווה כבר חודש וחצי. יחד איתי הגיע טמיר, יו"ר הקבוצה. הוא במילואים מה-8 באוקטובר. גם מאמן הקבוצה גויס. סיירת. צריכים אותם במלחמה מסתבר. ביקשנו התחשבות. אמרנו שאין לנו איך להיות תחרותיים במצב שנוצר. הגליל כולו פונה. השחקנים מפוזרים במלונות שונים כבר חודש וחצי. הזרים ברחו. המאמן נלחם. האולם בכפר בלום נטוש ונעול. אין אוהדים. אין קהל. אין קבוצה תכלס. אגב, בזמן שדברנו במנהלת, התחילה עוד אזעקה ברחבי הגליל וטיל נ"ט פגע בקיבוץ של טמיר. מרגש? כנראה שלא עבור כולם".

"לא בקשנו רחמים. לא בקשנו עזרה מיוחדת. לא בקשנו חלילה דחיה של הליגה, ברור שלא, המשק צריך לחזור לפעילות, לא לעצור. רק בקשנו שבתקופה כה קשה יבינו את המצב וישנו את הנוהל הרגיל בו קבוצה יורדת ליגה בסוף העונה. בעונה רגילה הקבוצה האחרונה בליגה יורדת. וכן, יש מצב שאנחנו נהיה הקבוצה הזו. הרי כרגע, אין לנו באמת קבוצה...".

"התגובה היתה פשוטה ומקוממת - 'לא'. לא משהו מנומק. לא משהו עם טיעונים עמוקים. סתם 'לא'. בשביל להעמיק את הבושה אפילו הציעו לנו שלא נשחק העונה. נסגור את הקבוצה. נבטל את החוזים עם השחקנים והצוות ואולי אולי נוכל לחזור בעונה הבאה. כמה הגיוני. נשאלנו גם 'למה לכם מגיע יותר? גם ברמת גן קשה לגייס שחקנים זרים במצב הנוכחי'. וואלה? אז ככה, לא בקשנו יותר משום דבר, ובכלל, השוואה לא הגיונית כל כך. יכלה להיות קצת יותר הגיונית אם רמת גן היתה מפונה מכל אדם פרט לכיתת כוננות קטנה ותחת התקפות בלתי פוסקות של החיזבאללה, אבל למה להתקטנן על המציאות כולה? הגדיל לעשות אחד הנוכחים שהסביר שהם "לא יכולים להתייחס לבעיה אישית של קבוצה מסוימת".

"בעיה אישית?? באמת אישית? לך המלחמה לא נוגעת? כיף לך, זכית. אגב ידידי, לא בקשנו כלום אישי. בקשנו שאף קבוצה לא תרד. גם הפועל אילת וגם עפולה ויודעים מה, אפילו מכבי תל אביב יכולים למצוא את עצמם במצבנו במלחמה הזו, אם המצב יסלים. שוב, לא בקשנו כלום מיוחד או אישי, סתם הבנה שיש מלחמה בישראל וזו לא עונה רגילה, לחלקנו לפחות. קוראים לזה ערבות הדדית, אגב".

"וזה, זה כל הסיפור. מלחמה יש. הרוגים יש. מפונים יש. ערבות הדדית, זה כנראה שאין. בשביל המנהלת, המלחמה כנראה אינה בעיה כללית. זו סתם בעיה אישית של הגליל, מלחמה פרטית שלנו, מרגיזים שכמונו...
אז חברי מנהלת יקרים, נדהמנו מהניתוק שלכם. אני ממש מקווה שלא קלקלנו לכם את התאבון. רק מה, תתביישו הכי חזק שאתם מסוגלים. ככה לא מתנהגים במלחמה, או בכלל".