$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
בית עליון ותחתון 2023-2024
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 מכבי תל אביב 29 25 4 86.2%
2 הפועל תל אביב 29 21 8 72.4%
3 מכבי עירוני רמת גן 29 18 11 62.1%
4 הפועל ירושלים 29 18 11 62.1%
5 הפועל חולון 29 16 13 55.2%
6 עירוני קרית אתא 29 13 16 44.8%
7 הפועל חיפה 30 15 15 50%
8 עירוני נס ציונה 30 14 16 46.7%
9 הפועל עפולה 30 12 18 40%
10 בני הרצליה 30 12 18 40%
11 הפועל גליל עליון 30 10 20 33.3%
12 הפועל באר שבע/דימונה 30 9 21 30%
13 הפועל אילת 30 9 21 30%
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מנכ"ל חולון: "המלחמה פגעה, אך יש גאווה"

רועי דבורה בראיון: על הקשיים הכלכליים, עזיבת הזרים והשאיפות לעתיד

נועה פופלינגר
נועה פופלינגר  17.02.24 - 14:16

בימים מורכבים אלו הקושי לא פוסח גם על הספורט בארץ. הפועל חולון מודל 23/24 ידעה לא מעט עליות וירידות: החל בתקציב שתפח עקב הטיסות המרובות, הפציעות ועד לזרים שבאו והלכו- העונה הראשונה של עמית שרף על הקווים היא הכל חוץ משקטה. רועי דבורה, מנכ"ל הקבוצה התראיין, לערוץ הספורט ושפך קצת אור על המצב.

"עובדתית, אנחנו הקבוצה היחידה שמשחקת בשתי מסגרות עם פחות משישה זרים לאורך כל העונה עד כה", פתח דבורה את דבריו, "כמו רוב הקבוצות, גם אנחנו נפגענו משחקנים שעזבו את המועדון. תכננו את הקבוצה כמשהו אחד וכרגע אנחנו עם משהו אחר לגמרי".

הפועל חולון כזכור, הגיעה לאחר עונה פחות מוצלחת מבחינתה בטח אחרי זאת שהייתה לפניה עם האליפות ההיסטורית ופיינל פור האלופות. הקבוצה איבדה את צמד העוגנים שלה, כריס ג'ונסון את ג'ו רגלנד והנחיתה מספר זרים בעלי רזומה מסקרן כמו אמין נואה ואהמד קייבר. אך ב-7.10 הכל השתנה. עם פרוץ מלחמת "חרבות ברזל", הזרים מיד עלו על טיסה ליוון שהמשיכה לביתם כשקייבר אף עוזב את הקבוצה ואמין נואה עולה על הטיסה מיד אחריו ולא היה מוכן לחזור ארצה עם חזרת הליגה לפעילות.

"המלחמה עושה את הכל מסובך יותר. לא פשוט להגיב בשוק השחקנים בפרק זמן קצר. שחקן הולך מעכשיו לעכשיו ואין שוק פרוס לפניך. הרוב שומעים ולא רוצים להגיע ולכן הכל מסובך יותר. לפני קווין הרווי שהצלחנו להחתים כי קיבל מחבריו ששיחקו כאן המלצות, ניסינו להביא שחקן שלא היה מוכן לבוא בגלל המלחמה. ניק ג'ונסון לא נשאר אצלנו בגלל המצב וכמובן שהוא מצטרף לאלו שעזבו בצל הלחימה- לא פשוט".

הפועל חולון סבלה מחוסר מזל משווע העונה גם מבחינת הפציעות. דרו קרופרד היה פצוע במשך כמעט חודשיים בתחילת העונה בשל פציעה בידו, ניב משגב נפצע במפשעה ונעדר מעל חודש,  בתקופה האחרונה גם ג'סטין סמית' (קרע שריר ירך אחורי- יעדר מעל חודש), וסי ג'יי האריס (היעדרות של כמעט חודש בשל קרע בשריר ירך אחורי) הצטרפו לסטטיסטיקה.

בנוסף, פציעות קטנות ליוו את הקבוצה לאורך החודשים הללו: "אני לא יודע אם זה בגלל העומס, הטיסות, הסגל הקצר או פשוט חוסר מזל אבל כל מה שעברנו מבחינת הפציעות בטח לא עזר למצב הקבוצה אבל זה לא מחלחל וגורם לנו להרגיש מסכנים" מציין דבורה, "להפך, זה גורם לנו לחוש גאוות יחידה. הקבוצה עברה דבר או שניים ויש לנו חדר הלבשה מאד מגובש. הקבוצה ידעה לא מעט קשיים וכל קושי כזה הופך כל ניצחון למשהו מיוחד, מתוק יותר. לאורך כל המלחמה הזו כל השחקנים ואנשי הצוות הקריבו את עצמם לקבוצה וזה לא מובן מאליו בכלל".

הפועל חולון חווה לא מעט קשיים כלכליים. למועדון אין בעלים עם אמצעים בלתי מוגבלים מאחוריה, מה שהופך את עיכוב קבלת הכספים למשמעותי עוד יותר: "הסיבה שבגללה אנחנו לא מקבלים את הכסף היא שדחו את הבחירות לרשויות המקומיות ולכן אי אפשר לקבל כסף מהעירייה".

"לגבי מתווה השר עד לפני יומיים לא קיבלנו שקל", שיתף דבורה, "זאת אומרת שמספטמבר מדובר בכמעט חצי שנה אל תוך העונה, ואתה לא מקבל כסף מהעירייה ומשרד התרבות- זה לא קל. מגיע קרדיט ליוסי לוי שלקח את הקבוצה בתקופה לא פשוטה ורווית אתגרים וחוסר ודאות. יוסי פחות חשוף תקשורתית ועדיין בצנעה ובשקט מאפשר למערכת לעבוד. אירוח המשחקים בחו"ל, זה אירוע כלכלי לא פשוט ולא מתוכנן תקציבית".

מי שמנווט על העסק בפן המקצועי על הקווים הוא עמית שרף, לראשונה כמאמן ראשי. גם הוא הגיב למציאות הלא פשוטה שהקבוצה שלו מצויה בה: "אנחנו במציאות כלכלית לא פשוטה. מוציאים על כל משחק חוץ הרבה כסף וממשרד התרבות והספורט עדיין לא הגיע המענק בשלמותו. צריך להבין כשאתה מוציא מעל מיליון ש"ח על טיסות והמענק שהובטח לא נכנס המציאות הכלכלית היא לא הכי פשוטה".

למרות הקשיים והפתיחה הלא אופטימלית של הקבוצה, בחולון מאמינים שהם יכולים לסיים את העונה הזו בטעם מתוק. הקבוצה התחזקה בקווין הרווי שהתאקלם בצורה נהדרת כשבמועדון צפויים להנחית עוד שחקן שיגיע על חשבון אחד מהזרים המאכזבים (דיאנדרה ברנס או האנס ואן ויין).

 "הפועל חולון תמיד על השוק. אנחנו תמיד מסתכלים איפה ואיך אנחנו יכולים להשתפר. יש לנו מערכת נהדרת ואנשים שעושים עבודה נהדרת ומנחיתים כאן שחקנים בתנאים לא תנאים. נעשה הכל כדי להיות הכי טובים שאפשר". סיכם שרף.